Wideo

Samorząd Dolnego Śląska walczy z wykluczeniem społecznym 

 W konferencji wzięli również udział Jerzy Komorowski, Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych oraz Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób Niepełnosprawnych.

W ramach konkursu wspierane będą przedsięwzięcia i wydarzenia związane z poszerzaniem wiedzy, a także kampanie społeczne, akcje i działania promujące oraz wspierające wolontariat w różnych obszarach życia społecznego oraz umożliwiające wymianę doświadczeń i dobrych praktyk. Konkurs wystartował wczoraj, 15 stycznia, a oferty można składać do 1 lipca 2019 r. lub do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na konkurs. Pierwsze posiedzenie komisji konkursowej odbędzie się 11 lutego br.

− Widząc rosnącą potrzebę realizacji działań mających na celu aktywizację społeczeństwa obywatelskiego, integrację i rozwijanie różnych form wsparcia dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym zwiększyliśmy w tym roku wysokość środków finansowych na realizację konkursu. Naszym obowiązkiem jest pomaganie osobom potrzebującym i ważna jest tutaj duża odpowiedzialność oraz wrażliwość społeczna  − zaznacza wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

W ramach konkursu będzie można otrzymać wsparcie finansowe na realizację zadań, których celem jest włączanie społeczno-obywatelskie osób dotkniętych zagrożeniem wykluczenia społecznego, w tym osób z niepełnosprawnościami, a także działań integracyjnych i wyrównujących szansę różnych środowisk i grup społecznych w formie m.in.: warsztatów, szkoleń, konferencji czy kampanii.

Na tym jednak nie koniec. W 2019 r. samorząd województwa planuje również szereg działań na rzecz wsparcia środowiska osób niepełnosprawnych. Już w lutym ogłoszone zostaną konkursy dla organizacji pozarządowych. W sumie z budżetu województwa dolnośląskiego zostanie przeznaczony prawie milion zł. Natomiast tematyka zadań konkursowych poprzedzona zostanie szerokimi konsultacjami z dolnośląskimi NGO – drogą elektroniczną i na FB. W tym celu 25.01. zaplanowano w UMWD przy ul. Walońskiej spotkanie z dolnośląskim organizacjami pozarządowymi, na które serdecznie zapraszamy.

UWAGA KONKURS !!!

KONKURS !!!
Dawno nie było u nas konkursu, więc z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku mamy dla was niespodziankę.Dzięki uprzejmości DM AGENCY promotora dużych koncertów w naszym kraju, mamy dla was 4 bilety na koncert Shakin’ Stevensa we Wrocławiu 25.02.2019. Pytanie brzmi: co podarowalibyście artyście pod choinkę i jeżeli byłaby taka możliwość jak spędzilibyście święta.Na odpowiedzi macie czas do 5 stycznia 2019 roku a należy je wysyłać na e-maila: kunicki.dtv24@gmail.com, zwycięzcy o wygranej powiadomieni zostaną do dnia 6 stycznia 2019. 


Bilety również to świetny pomysł dla tych, którzy nie kupili jeszcze prezentów pod choinkę, wystarczy tylko kilka kroków na stronie https://www.eventim.pl/ i bilet jest kupiony. DM AGENCY szykuje dla was w nowym roku. Koncerty Shakin’ Stevensa we Wrocławiu 25.02.2019 i 26.02.2019 w Warszawie, 13.04.2019 Grzegorz Markowski z Patrycją Markowską oraz zespołem Perfect w Atlas Arenie w Łodzi, 4 maja 2019 w Tauron Arenie Kraków pożegnalny koncert Eltona Johna oraz 19 i 20 września 2019 Michael Buble w Łodzi i Krakowie.Polecamy szybki zakup biletów bo te znikają bardzo szybko.