Obrazki

Wrocław wspiera UNICEF

Jeszcze 65 dni trwa zbiórka na całym świecie na ciepłą odzież dla dzieci w Syrii. Obecnie zebrano ponad 50% potrzebnej kwoty. Akcja organizowana jest pod auspicjami UNICEF.
 
Stowarzyszenie Dziennikarzy i Wydawców wspiera to wydarzenie ze strony polskiej. Impreza odbędzie się w FORUM Restaurant w NFM w godz.15.00 – 17.00 a gwiazdą wieczoru będzie śpiewający aktor Tomasz Krajewski. W organizację oprócz pomysłodawcy Viola’s foods włączyło się FORUM Restaurant , restauracja Alladyn a sponsorem medialnym jest DTV24 i Wrocławianin. Pieniądze zebrane z aukcji trafią na konto UNICEFu. Jest to pierwsza tego typu akcja w Polsce i jedna z 5 w Europie.
UWAGA : jest jeszcze kilka wolnych miejsc – wstęp/donacja 30 zł
tel.608 321 764 DTV24

Urząd Marszałkowski skarży wojewodę

Zarząd Województwa podjął dziś decyzję o skierowaniu skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na postanowienia wojewody Pawła Hreniaka w sprawie wstrzymania odwołania Cezarego Morawskiego z funkcji dyrektora Teatru Polskiego oraz powierzenia jego obowiązków Remigiuszowi Leńczykowi.

Odwołanie dyrektora Teatru Polskiego związane było z pogłębiającym się kryzysem w instytucji oraz negatywną oceną pracy pana Cezarego Morawskiego. Zarząd województwa podejmując swoją decyzje kierował się interesem instytucji oraz całego zespołu. Zakończenie współpracy z panem Morawskim dawało szansę na uzyskanie porozumienia zwaśnionych stron oraz odbudowę nadszarpniętego wizerunku Teatru. Deklaracje współpracy w tym zakresie złożyli w trakcie ostatniej sesji sejmiku wszyscy uczestnicy konfliktu – zarówno przedstawiciele Solidarności, jak i Inicjatywy Pracowniczej. Interwencja Wojewody nie tylko uniemożliwiła realizację tego dobrego scenariusza i wprowadziła do Teatru dodatkowy chaos, ale również odbyła się z istotnym naruszeniem prawa.

– Wojewoda wstrzymał uchwały, z którymi nie miał okazji się zapoznać – mówi marszałek Cezary Przybylski  – Postępowanie wojewody w tej sprawie, w ocenie znawców prawa administracyjnego, jest jednoznacznym naruszeniem przepisów. Trudno oprzeć się wrażeniu, że decyzja wojewody miała charakter polityczny.

Zgodnie z procedurą skarga samorządu składana jest do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego za pośrednictwem wojewody.

Mam nadzieję, że wojewoda przekaże nasza skargę do sądu bez zbędnej zwłoki. Wszystkim powinno dzisiaj zależeć na szybkim rozstrzygnięciu sprawy przez sąd – dodaje Cezary Przybylski.

W myśl obowiązujących przepisów sąd powinien rozpatrzyć wniesioną skargę w terminie do 30 dni od daty jej otrzymania.

Doda i Virgin na WOŚP w Lubinie

  1. finał WOŚP w galerii Cuprum Arena w Lubinie

W niedzielę, 15 stycznia, Cuprum Arena stanie się lubińskim sercem 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mieszkańcy miasta i okolic będą mieli okazję wziąć udział                       w pełnych emocji licytacjach oraz w wielu innych atrakcjach dla dzieci i dorosłych. Dobroczynną aukcję, liczne występy artystyczne i pokazy specjalne uświetni koncert gwiazdy wieczoru – Dody i zespołu Virgin.

Uroczyste obchody w galerii Cuprum Arena rozpocznie koncert „Dzieci Dzieciom”, w którym swoje umiejętności przed szeroką publicznością zaprezentują lokalne zespoły taneczne. Dużą dawkę uśmiechu dostarczy także Teatr na Walizkach, którego twórczość to przede wszystkim komedie mieszczące się w konwencji teatru ulicznego, teatru improwizacji, visual comedy            i cyrku. Następnie na scenie pojawi się gość specjalny, gwiazda muzyki pop, Doda, wraz z zespołem Virgin. Na zakończenie wieczoru widowiskowy pokaz efektów pirotechnicznych w połączeniu z energetyczną muzyką zaprosi grupa Fire Trio z Teatru Avatar w Legnicy.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie aukcja dobroczynna, w trakcie której licytowane będą przedmioty przekazane przez najemców Cuprum Arena. Zebrane podczas niej pieniądze zasilą konto tegorocznego finału WOŚP. Zostaną one wykorzystane na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych , a także na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. O godzinie 20:00  wypuszczone zostanie symboliczne „światełko do nieba” w postaci profesjonalnego pokazu sztucznych ogni. Imprezę poprowadzi dwóch zawodowych konferansjerów: Krystian Kukułka i Anna Wiśniewska.

 

 

 

 

VRATISLAVIA MEDICA nowa jakość leczenia

    Dobiega końca budowa nowoczesnego szpitala nazwanego „Vratislavia Medica”. To nowe oblicze dawnego Wrocławskiego Centrum Rehabilitacji i Medycyny Sportowej z ulicy Chopina 5/7 należącego do grupy Hasco  od 2014r. Celem działalności ośrodka jest indywidualna terapia dopasowana do potrzeb pacjenta tak aby skrócić czas powrotu do pełnej sprawności i poprawić jakość życia pacjenta.

   

Zakres usług Vratislavia Medica będzie obejmował rehabilitację neurologiczną i neurologię wraz z jedynym we Wrocławiu pododdziałem neurologii udarowej , a także rehabilitację dziecięcą , kardiologiczną, ogólnoustrojową i ortopedyczną. W placówce będzie funkcjonował również szpitalny oddział ortopedyczny, na którym będą wykonywane planowe zabiegi operacyjne.

    Wrocław jest miastem, w którym czas oczekiwania na podstawowe zabiegi z zakresu ortopedii jest jednym z najdłuższych w Polsce – mówi Waldemar Taborski Dyrektor Naczelny i Prezes Zarządu Vratislavia Medica. W nowej placówce jesteśmy w stanie zapewnić leczenie dla około 1000 pacjentów miesięcznie. Robimy wszystko , aby jak największa część tych osób mogła korzystać z opieki w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Obecnie mamy podpisaną umowę z NFZ, ale jest to kropla w morzu potrzeb wrocławskich pacjentów, dlatego zależy nam na rozszerzeniu kontraktu – dodaje Prezes.

Dla sportowców oraz ludzi uprawiających aktywny tryb życia specjaliści Vratislavia Medica zaoferują zabiegi z zakresu medycyny sportowej, profilaktykę, diagnostykę i leczenie urazów oraz opiekę psychologiczną. Podstawowe zabiegi rehabilitacyjne to fizykoterapia, kinezyterapia, hydroterapia oraz masarze.  Tę ofertę uzupełnią kriokomora, komora hiperbaryczna, oraz jedyny we Wrocławiu basen do nauki chodzenia. W szpitalu mieścić się

    W szpitalu wykonywane będą także zabiegi z zakresu medycyny regeneracyjnej. Zabiegi w naszym szpitalu będą przeprowadzane w oparciu o terapie komórkowe polegające na  podaniu komórek macierzystych oraz o inżynierię tkankową , czyli tworzenie materiałów zastępujących chorą tkankę – mówi Małgorzata Krynicka-Duszyńska, wiceprezes Vratislavia Medica.

   

  Pacjenci Vratislavia Medica będą mieli do dyspozycji 150 łóżek szpitalnych. W ramach opieki dziennej leczonych będzie 140 osób. Będą mogli korzystać z komfortowej obsługi, dwuosobowych sal z łazienką i klimatyzacją , sal zabiegowych z najnowocześniejszym sprzętem a także gabinetów lekarskich, rehabilitacyjnych i diagnostycznych.

      Budynek posiada cztery kondygnacje naziemne o łącznej powierzchni użytkowej ponad 10 tysięcy metrów kwadratowych, parking oraz lądowisko dla helikopterów. Jest to pierwszy etap tej inwestycji. W szpitalu dostępna będzie również apteka z funkcją drive /bez wysiadania z samochodu/.

Siedziba Vratislavia Medica powstaje przy ul. Lekarskiej 1 we Wrocławiu obok Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i Obwodnicy Śródmiejskiej.