O nas

REDAKCJA KONTAKT

Kontakt do redakcji   DTV24

redakcja.dtv24@gmail.com

+48 608 321 764  red. Maria Nawrot

 

Stowarzyszenie Dziennikarzy i Wydawców zostało zarejestrowane w roku 2014.

Celem Stowarzyszenia jest kreowanie polityki wspierania rozwoju mediów regionalnych, rozwoju społeczeństwa informatycznego oraz promowanie inicjatyw związanych z dostępem do informacji publicznej. Wspieramy działania na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami. W tym celu w roku 2014  Stowarzyszenie zarejestrowało Internetową Telewizję Dolnego Śląska DTV24  której celem jest promocja Dolnego Śląska w kraju i za granicą. Misją telewizji „DTV24” jest promocja nauki, gospodarki i kultury Dolnego Śląska. Priorytetem jest współpraca z gminami i promocja społeczeństwa obywatelskiego. Promujemy ciekawe inicjatywy Stowarzyszeń, Związków Gminnych , Izb Gospodarczych i mieszkańców.

Telewizję tworzy zespół od lat związany z dolnośląską kulturą, gospodarką i rynkiem mediów ,współtwórcy Telewizji ECHO – pierwszej prywatnej telewizji w Polsce, wieloletni dziennikarze wrocławskiego oddziału TVP, operatorzy i montażyści z bogatym doświadczeniem. Ostatnio dołączyli do nas korespondenci zagraniczni mieszkający na stałe za granicą. W Berlinie utworzona została redakcja,  w której pracują dziennikarze polscy i niemieccy.

Maria Magdalena Nawrot

Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy i Wydawców

 Karierę telewizyjną rozpoczęła w Telewizji ECHO we Wrocławiu w roku 1990, gdzie pracowała na stanowiskach szefa programów sponsorowanych a następnie szefa produkcji telewizji. Autorka programów, producent telewizyjny. Pracowała i współpracowała z Polonią 1 w Warszawie- program „Globtroter”, TVP3 we Wrocławiu w programach „Goniec Regionalny” i „Czas biznesu”. Pełniła funkcję dyrektora generalnego Telewizji AVAL w Jeleniej Górze, redaktora naczelnego telewizji Tele – Raj w Świdnicy i Wrocławskiej Telewizji Kablowej. Tworzyła programy radiowe, współpracowała z prasą – „Gazetą Wrocławską” ,” Echami Miasta”. Tworzyła pisma „Strażak dolnośląski” i „Hallo Wrocław” , którego była właścicielem. W roku 1995 została wybrana do Rady Głównej Syndykatu Dziennikarzy Polskich w Warszawie. Ostatnio współpracowała z Telewizją Dolnośląską, TV4 oraz Polsatem. Od roku 1990 tworzy program „Kalejdoskop dolnośląski” ukazujący rozwój samorządu na ziemi dolnośląskiej oraz program „VITA” –  magazyn o zdrowiu i urodzie. Obecnie redaktor naczelna DTV24.

 Jarosław Kurzawa

Wiceprezes Zarządu

Absolwent Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Ukończył również studia podyplomowe w zakresie zarządzania i marketingu w Międzynarodowej Szkole Menadżerów. W latach 1993- 1997 poseł na Sejm RP, wiceprzewodniczący Komisji Stosunków Gospodarczych z Zagranicą, członek wielu komisji, m. in. Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. Wieloletni radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. W latach 2002 – 2003 doradca Wicepremiera Ministra Rolnictwa. Założyciel i prezes wielu organizacji pozarządowych, m. in. Zero Tolerancji dla Korupcji, Dolnośląski Produkt Regionalny i Lokalny, organizator Polsko-– Niemieckiego Zespołu pn. Grupa Refleksji Nad Rozwojem Energetyki XXI wieku – EOROENERGIO, Współautor programów gospodarczych dla małych przedsiębiorstw min. „Produkt Polski”, „Żywność Polska”, Twórca Flagi Dolnego Śląska obowiązującej do 2008 roku. Doradca gospodarczy i inwestycyjny, zorientowany na innowacje technologiczne. Dyrektor Biura Dolnośląskiego Certyfikatu Gospodarczego DCG. W latach 2000-2008 przewodniczący Rady Programowej Telewizji Wrocław. Dziennikarz zajmujący się problematyką samorządu terytorialnego.

 Współpracują z nami
1. Renata Kąkol – Wiesbaden Niemcy
2. Lidia Miśkiewicz – Irlandia

Redakcja w Berlinie

  1. Elżbieta Lenik – sekretarz redakcji
  2. Krystyna Jesse – szef redakcji
  3. Folke                     – dziennikarz

 

Renata Kąkol – nasza korespondentka zagraniczna z Wiesbaden w Niemczech , pisarka i wykładowca. Fotografik i dziennikarka radiowa. Obecnie również korespondentka telewizji DTV24 .

DTV24 ist ein Fernsehen im Internet, das 24 Stunden, sieben Tage die Woche sendet. Der Sender berichtet über Ereignisse aus Politik, Wirtschaft, Kunst und Kultur.
Die DTV24-Korrespondentin, Renata Kakol, informiert über Geschehnisse in Deutschland (Hessen und RLP) für den gesamten deutschsprachigen Raum.
Renata Kakol ist Korrespondentin DTV24, langjährige Radiojournalistin bei Radio RheinWelle in Wiesbaden.

Lidia Miśkiewicz we Wrocławiu. Kolejna nasza zagraniczna korespondentka DTV24 za granicą. Lidia jest z wykształcenia prawniczką mieszka w Cork w Irlandii a pochodzi z Wrocławia. Współpracuje z polonijną telewizją w Holandii.

Oksana Gordijko – dziennikarka telewizyjna Ukraina – Wrocław 

Mariusz Kunicki – dziennikarz muzyczny, fotoreporter DTV24  Opole