27. Wrocławskie Targi Dobrych Książek

27. Wrocławskie Targi Dobrych Książek   rozpoczęły się w miniony czwartek 29 listopada we Wrocławskiej Hali Ludowej i potrwają do 2 grudnia.

Na miłośników książek czekają nowe tytuły przygotowane na tę okazję, ciekawe spotkania z autorami czy możliwość zdobycia autografu. Również wydawnictwa które pojawiły się na targach przygotowały rozmaite promocje dla czytelników  szukających okazji na świąteczny prezent. Pierwszy dzień Wrocławskich Targów Dobrych Książek zakończyła Gala ,w trakcie której wręczono tytuł Książki Roku 2018 i statuetkę „Pióra Fredry” autorstwa Agnieszki Leśniak-Banasiak dla wydawnictwa Karakter za tom „O krok od nich”.

Nagrodę odebrała współzałożycielka Karakteru, Małgorzata Szczurek. Również cztery nominowane książki   otrzymały nagrody w postaci statuetek „Pióra Fredry”.Jury w składzie – prof. Marcin Cieński z Uniwersytetu Wrocławskiego, krytyczka literacka Marta Mizuro, Karolina Maria Wiśniewska z wrocławskiej ASP, prof. Paweł Jarodzki (ASP) i Michał Nogaś, krytyk literacki, wybrało laureatów spośród nadesłanych przez 53 wydawnictwa 145 książek.Wieczór zakończył występ harfistki z Węgier.

Warto podkreślić ze po raz pierwszy w historii targów organizatorzy zaprosili Węgry jako Gości Honorowych.Na Gali pojawiła się pani konsul Węgier a na gości czekało bardzo dobre węgierskie wino.Organizatorem targów jest Wrocławski Dom Literatury. Targom towarzyszy również druga odsłona święta sztuki, mody i designu. Targi Wszystkiego Dobrego (TWD), podobnie jak przed rokiem, ściągnęły do Hali Stulecia najciekawszych wytwórców, którzy prezentują najnowsze tendencje i dobre praktyki z zakresu projektowania i rękodzielnictwa. Targi odbywają się na terenie foyer hali.Zapraszamy, bo do niedzieli czeka nas jeszcze mnóstwo ciekawych spotkań.

Tekst i zdjęcia Mariusz Kunicki