Flamenco w Imparcie

Połączenie różnych form stepowania oraz ethnojazzu już wkrótce w Imparcie. 15 września Strefa Kultury Wrocław zaprasza na wyjątkowe widowisko. „Usłyszeć Taniec” z udziałem gwiazdy flamenco Mateo Galito. Barwny spektakl, w którym taniec jest częścią muzyki, a muzyka tańca. Różne kultury spotykają się w jednym miejscu, a tradycja i współczesność to synonimy. Projekt tworzą wybitni tancerze i muzycy, soliści widowisk w Europie i USA.

Usłyszeć Taniec to widowisko różnych form stepowania: flamenco, stepu irlandzkiego, amerykańskiego, tańca współczesnego oraz muzyki ethnojazzowej granej na żywo. Barwny spektakl, w którym taniec jest częścią muzyki, a muzyka tańca. Różne kultury spotykają się w jednym miejscu, a tradycja i współczesność to synonimy. Projekt tworzą wybitni tancerze i muzycy, soliści widowisk w Europie i USA. Od premiery w 2014r. odbyło się ponad 130 spektakli, pokazów i warsztatów w największych salach widowiskowych w całej Polsce.

Co to jest Usłyszeć Taniec? To spektakl, który można też nazwać koncertem muzyczno-tanecznym, ponieważ nie posiada on żadnej fabuły ani motywu przewodniego poza różnymi formami tańca scenicznego, a w każdym razie w wersji scenicznej, a których głównym elementem (z małym wyjątkiem sekwencji tańca współczesnego i jazzowego) jest step. Stepowanie, stukanie i wystukiwanie rytmu na różne sposoby to główny element wirtuozowski w tym koncercie. Aż dziw, że spod podeszew i obcasów nie lecą iskry.”

Katarzyna Gardzina-Kubała, Na Czubkach Palców

Taniec:

Marta Czyż – taniec jazzowy, współczesny,

Karol Drzewoszewki – step amerykański,

Agata Teodorczyk – flamenco,

Mateusz Wójcik – choreografia, reżyseria, taniec irlandzki

Muzyka:

Tomasz Biela – kierownictwo muzyczne, gitara, akustyczna, elektryczna, jazzowa,

Wojciech Braszak – saksofon altowy i sopranowy,

Ewelina Grygier – drewniany flet poprzeczny,

Małgorzata Mycek – wokal, bodhran, cajon, perkusjonalia,

Andrzej Kowalski – gitara basowa, kontrabas,

Jakub Wagner – gitara flamenco, cajon

15.09 | 19:00

Impart, ul. Mazowiecka 17

Usłyszeć Taniec

Bilety: 40-60 PLN