Konkurs!

30 sierpnia po raz pierwszy w historii opolskiego Amfiteatru – Stolicy Polskiej Piosenki, wystąpią największe gwiazdy muzyki disco polo:
-PIĘKNI I MŁODZI
-BOYS
-DEFIS
-TOP GIRLS
-EXTAZY
-AFTER PARTY
Bilety dostępne na: ebilet.pl, MediaMarkt oraz w kasie NCPP (kasa czynna od wtorku do niedzieli od 9:30-17:30)
https://sklep.ebilet.pl/138485688541642754

Dla bardziej wymagających fanów posiadamy bilety VIP w cenie 299 zł (bilety VIP dostępne tylko na eBilet.pl)
– miejsce na tarasie (sektor V2)
– darmowy catering
– open bar najlepszych alkoholi nisko i wysoko procentowych

Dzieci do 7 roku życia (z ważnym dokumentem tożsamości) pod opieką osoby dorosłej wstęp za darmo – osoba z dzieckiem zajmuje jedno miejsce.


Mamy dla was obiecany konkurs w którym do wygrania są 2 podwójne zaproszenia na Koncert Pożegnanie Wakacji 2019. Aby mieć szanse na wygranie trzeba tylko napisać z kim wybrałbyś się na koncert i który z wykonawców jest twoimi ulubionym. Odpowiedzi należy wysyłać na adres kunicki.dtv24@gmail.com do 24 sierpnia. Dodatkowym argumentem będzie polubienie profilu DTV24 oraz organizatora koncertu i fundatora nagród firmy DuxEvent.

Kiermasz włoski na Szewskiej

Do 27 sierpnia br. na placu przy ul. Szewskiej przy Kościele Św. Marii Magdaleny kolejny raz zagościł Kiermasz włoski „Fiere del Gusto & Buon Gusto”. Będzie czynny codziennie od 10 do 21.

Na kiermaszu można degustować oraz zakupić włoskie regionalne produkty spożywcze, m.in. salami, polędwice z dzika, szynkę parmeńską, makarony, mortadele, panchetta, bresaola, ciastka na bazie pasty migdałowej, cannoli, pesto pistacjowe, marcepan, miody, nugat, owoce suszone i kandyzowane, sery z Toskanii i okolic, parmeggiano reggiano, mozzarella, provolone, oliwki, suszone pomidory, karczochy, przyprawy, oliwa z oliwek, sery z Sycylii i Sardyni, pecorino, ricotta, anchois.

Wydarzeniem towarzyszącym będzie występ włoskiego zespołu grającego największe przeboje (jutro niedziela- 18 sierpnia pomiędzy 17 a 21).

FIS SKI Jumping Summer Grand Prix Zakopane

W kwalifikacjach Peier o włos przed Kubackim. Wszyscy Polacy w konkursie.

63 zawodników z 16 krajów wystąpiło w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego FIS Grand Prix w skokach narciarskich w Zakopanem. Na Wielkiej Krokwi najlepszy okazał się Szwajcar Killian Peier, który za skok na odległość 136 metrów uzyskał 134,5 punktu. Tuż za nim, z notą niższą zaledwie o 0,1 punktu, uplasował się najlepszy z Polaków Dawid Kubacki, który okazał się najlepszy także w dwóch dzisiejszych seriach treningowych.

Do niedzielnego konkursu indywidualnego zakwalifikowali się wszyscy startujący dzisiaj biało-czerwoni, a w pierwszej dziesiątce znalazło się aż czterech z nich. Poza drugim Kubackim piąty był Jakub Wolny, tuż za nim znalazł się Kamil Stoch, a Piotr Żyła zajął 9. lokatę. I to właśnie tę czwórkę trener Michal Doležal desygnował do sobotniego konkursu drużynowego, w który Polacy będą z pewnością jednymi z głównych kandydatów do zwycięstwa. Najgroźniejszymi rywalami w jutrzejszym konkursie wydają się być Norwegowie, którzy zajęli dzisiaj odpowiednio 4., 7., 8. i 11. miejsce. Wśród dziesięciu teamów, które zobaczymy w sobotniej „drużynówce”, kandydatami do podium będą też zapewne Japończycy, Słoweńcy i Niemcy.

Pierwsza seria sobotniego konkursu drużynowego zaplanowana jest na godz. 15:00 (seria próbna o 14:00). W niedzielnym konkursie indywidualnym skoczkowie rozpoczną rywalizację już o godz. 13:00 (o 12:00 seria próbna).

Zarówno sobotnią, jak i niedzielną rywalizację na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza w Zakopanem transmitować będzie TVP1, TVP Sport oraz Eurosport2.

foto – Tomasz Markowski/SONY

Uwaga Konkurs !!!

KONKURS!!!!KONKURS!!!!!!KONKURS!!!!


Mamy dla Was kolejny konkurs, tym razem od organizatora trasy zespołu Lady Pank firmy Wagart mamy trzy podwójne zaproszenie na ich koncert w Opolskim Amfiteatrze 14 września 2019 o godz. 19:30. Co trzeba zrobić aby mieć szansę na wygraną ? Wystarczy napisać który z utworów grupy jest twoim ulubionym oraz przekonać nas że zaproszenie powinno trafić do Was.Odpowiedzi wysyłajcie na adres kunicki.dtv24@gmail.com do dnia 30 sierpnia 2019.Zwycięzcy zostanie poinformowany o wygranej już 1 września.Chcesz być na bieżąco z konkursami oraz informacjami polub nasz profil DTV24 na fb oraz śledź naszą stronę internetową www.dtv24.pl ponieważ będziemy mieli dla was jeszcze bilety zarówno na Wrocław, Opole jak i Katowice.Wszystkim którym się nie uda zapraszamy do zakupu biletów na stronie https://www.ebilet.pl/

Serdecznie zapraszamy na koncerty fenomenalnego zespołu Lady Pank , które odbędą się w największych Arenach i Amfiteatrach w Polsce:

Kielce – Amfiteatr Kadzielnia – 26.05.2019 r. godz. 18:30

Opole – Amfiteatr NCPP – 14.09.2019 r. godz. 19:30

Gdańsk – Ergo Arena – 13.10.2019 r. godz. 18:30

Katowice – Hala Spodek 26.10.2019 r., godz. 18:30

Wrocław – Hala Stulecia 17.11.2019 r. godz. 18:30

Kraków – TAURON Arena Kraków 23.11.2019 r, godz. 18:30

Lady Pank – po 35 latach od premiery historycznego albumu , który przeszedł do historii polskiego rocka jako klasyk jest dla wielu fanów polskiej muzyki niczym biblia.

Zespół podczas koncertów zaprezentuje zarówno utwory z płyty LP1 jak i pozostałe przeboje których ma na swoim koncie dziesiątki.

Koncertom będzie towarzyszyła oprawa nawiązująca do okresu, kiedy Lady Pank zaczynało swoją burzliwą karierę czyli do lat 80. Nie zabraknie niespodzianek i zaskoczeń, którymi zespół Jana Borysewicza i Janusza Panasewicza rzadko rozpieszcza swoich fanów…

Bilety już w sprzedaży

Dni Seniora we Wrocławiu

Przygotowania do najbliższych Dni Seniora idą pełną parą mimo okresu wakacyjnego. Cały wrzesień i początek października przebiegać będą w atmosferze wielkiego święta, a wypełni je ponad 200 wydarzeń z wielu dziedzin.

Wrocławskie Centrum Seniora wraz z Partnerami organizuje święto seniorów we Wrocławiu od 2009 roku. W obchodach corocznie bierze udział kilkanaście tysięcy seniorów z całego Dolnego Śląska i innych regionów Polski. W tym roku Dni Seniora potrwają od 6 września do 6 października. Czeka nas blisko 200 wydarzeń w przeciągu czterech tygodni z zakresu kultury, edukacji, zdrowia, sportu i rekreacji, które firmuje ponad 100 Partnerów. 

W harmonogramie znajdziemy prelekcje, wykłady, bezpłatne konsultacje i badania, potańcówki oraz różnorodne treningi. Wśrod ogólnorozwojowych warsztatów znajdą się dziennikarskie, taneczne, śmiechoterapii i efektywnej komunikacji, rozwoju osobistego, poruszania się po Internecie czy gimnastyki mózgu.

Udział  w  wydarzeniach jest w większości bezpłatny, ale obowiązują zapisy w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora bądź w siedzibach Partnerów – współorganizatorów senioralnych inicjatyw.  

Marsz Kapeluszy

Startujemy 6 września o godz. 10.00 na placu Nowy Targ, gdzie wspólnie spróbujemy pobić Kapeluszowy Rekord Wrocławia. O godz. 11.30 barwny Marsz Kapeluszy wyruszy w stronę sceny na placu Gołębim w Rynku, gdzie odbędzie się wręczenie symbolicznych kluczy do bram miasta dla Królowej i Króla Seniorów. Od 12.30 czekają nas emocje związane z ogłoszeniem wyników konkursów i wręczeniem statuetek dla Przyjaciół Seniorów. Inaugurację zakończymy o godz. 13.00 koncertem „Muzyczny kalejdoskop” w wykonaniu wrocławskiego zespołu OLDERSI.

Najciekawsze wydarzenia

Przez cały miesiąc będzie w czym wybierać, zapraszamy do zapoznania się z harmonogramen DNI SENIORA 2019, który już niebawem pojawi się na naszej stronie internetowej. Nie może Was zabraknąć na Balu Kapeluszy w dniu inauguracji (liczba miejsc ograniczona!).

Uwadze polecamy także premierę przedstawienia teatralnego „Stara kobieta wysiaduje” na podstawie tekstu Tadeusza Różewicza – już 12 września na deskach Sceny Kameralnej Teatru Polskiego. Inscenizacja przygotowana została przez grupę seniorów biorących udział w projekcie Grand Prix Senior.

Co roku tłumy przychodzą na dach Muzeum Współczesnego MWW na międzypokoleniową potańcówkę. 14 września zapraszamy na trzecią z rzędu edycję balu w chmurach.

Wielbiciele brzmień a‘capella wezmą udział w Przeglądzie Amatorskich Chórów Senioralnych już 16 września. Na podwórku Teatru Muzycznego Capitol zaprezentuje się około 20 chórów i zespołów śpiewaczych z całej Polski.

Targi Senioralne

W tradycję Dni Seniora wpisują się Targi Senioralne. 29 września we wnętrzach Teatru Polskiego prezentowana będzie różnorodna oferta około 50 partnerów Wrocławskiej Karty Seniora. Na odwiedzających czekają specjalne rabaty oraz bezpłatne konsultacje i porady z zakresu edukacji, kultury, zdrowia, sportu, turystyki i rekreacji.

W tym samym dniu pod gościnnym dachem Teatru Polskiego melomani wysłuchają koncertu pod nazwą Gdy Opera spotyka się z Operetką“ . Podczas wydarzenia przeniesiemy się w podróż po słynnych dziełach operowych i operetkowych. Artyści zaprezentują także fragmenty rzadko wykonywanych w Polsce dzieł.

Spotkanie autorskie

Akcent literacki Dni Seniora wybrzmi już dzień później. Spotkanie autorskie z seniorami-twórcami książki pt: „Mój przyjaciel smartfon” poprowadzi Magda Wieteska. Książka ta jest owocem pracy seniorów podczas warsztatów dziennikarskich.

VII Senioralny Przegląd Małych Form Teatralnych i Kabaretów należy do znanych i cenionych artystycznych imprez cyklicznych na mapie Wrocławia. Teatralne i kabaretowe grupy senioralne z całego Dolnego Śląska zaprezentują się na scenie Centrum Kultury AGORA 1 października.

Impreza na Partynicach

Senioralne święto obudowuje szereg imprez towarzyszących. Jedną z nich jest

Dzień Seniora na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice, na który zapraszamy 13 października. W programie przewidziano wyścigi konne: 7 gonitw, prezentację koni na padoku, oprowadzanki konne, zwiedzanie z instruktorem: stajni, hal jeździeckich i terenów zaplecza wyścigowego. Podczas imprezy otwarta zostanie „seniorska loża VIP”. Na murawie otaczającej tor będzie można zapoznać się z ofertą licznych partnerów Dnia Seniora.

Więcej informacji w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora, pl. Dominikański 6, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00, tel. 71 772 49 40, www.seniorzy.wroclaw.pl