Przebojowe Opole w Polsacie

30 czerwca na kultowej scenie Amfiteatru Opolskiego zabrzmiały największe przeboje Krzysztofa Cugowskiego z okazji jubileuszu   50 lecia pracy artystycznej Krzysztofa Cugowskiego ze specjalnym udziałem Edyty Górniak oraz Ryszarda Rynkowskiego:

Krzysztof Cugowski to współtwórca zespołu Budka Suflera, zdobywca muzycznych szczytów, atomowe gardło rock’n’rolla, charyzmatyczny wokalista, którego głosu nie da się zapomnieć.

W tym roku Krzysztof Cugowski świętuje 50 – lecie pracy artystycznej. Z tej okazji zaprasił  publiczność na swój jubileuszowy koncert w opolskim amfiteatrze.

Podczas koncertu wystąpili znakomici goście, którzy zaśpiewali w duecie z Krzysztofem Cugowskim. Na scenie pojawiła się Edyta Górniak i Ryszard Rynkowski. Nie zabrakło również wirtuoza gitary Marka Raduli i pierwszego basisty Budki Suflera Janusza Pędzisza.

Całość w oprawie muzycznej Zespołu Mistrzów, złożonego z doskonałych muzyków, którzy od ponad roku towarzyszą Krzysztofowi Cugowskiemu w jego trasie koncertowej. Na gitarze zagrał Jacek Królik, na perkusji Cezary Konrad, na basie Robert Kubiszyn, na instrumentach klawiszowych Tomasz Kałwak.

Koncert poprowadziła Barbara Kurdej-Szatan oraz Maciej Rock i Maciej Dowbor, a za humorystyczną oprawę wieczoru odpowiadał  Kabaret Nowaki.

 

„Żongler pod Impartem: Kubota LIFE”

W najbliższy weekend imprezą „Kubota LIFE” Strefa Kultury Wrocław oraz R46 inaugurują wspólny cykl „Żongler pod Impartem”. Do końca września na placu Społecznym odbędzie się siedem multidyscyplinarnych plenerowych wydarzeń kulturalnych, związanych m.in. z oławskim festiwalem OFCA i Festiwalem Dolnośląskich Teatrów Offowych – ZWROT.

„Kubota LIFE” to powrót do lat 80. i 90. z przymrużeniem oka. Partnerem imprezy jest kultowa marka klapków Kubota. W ramach wydarzenia przewidziane są wystawy i instalacje wrocławskich artystów, koncert, imprezy taneczne, w tym silent disco, lotny sklep Kubota, kram z jedzeniem znanym z lat 90. organizowany przez Funky Food, bar serwujący ożywcze napoje oraz wielka chłodnia, w której każdy znajdzie ukojenie przed falą upałów.

Harmonogram weekendu:

5.07 | piątek
17:00 | DJ Ganz Privat!
18:00 | wystawa Michała J Gadka „Najgorsze co możesz pomyśleć”
18:00 | otwarcie pop-up store KUBOTA
21:00 | koncert grupy WATA
22:00 | dyskoteka na zewnętrznej – DJ Ganz Privat!

6.07 | sobota
17:00 | muzyka, aperitiv
21:00 | Frankie nie idzie w Kimono – 80’s Silent Disco

7.07 | niedziela
17:00-22:00 | czas relaksu

„Żongler pod Impartem” to prezentacja różnych nurtów miejskiej kultury. W wakacyjne weekendy, na placu Społecznym odbywać się będą imprezy prezentujące miedzy innym: nowy cyrk, teatr, punk rock. Wszystko to w lekkiej, wakacyjnej i trochę surrealistycznej atmosferze.

Bajm na wROCK for Freedom

Jak co roku zapraszamy 11 listopada do Hali Stulecia na nadzwyczajny koncert z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Gwiazdą koncertu „wROCK for Freedom – Dzień Niepodległości” będzie ulubiony przez publiczność kilku już pokoleń zespół BAJM!

Wspólnie z Beatą Kozidrak zaśpiewamy największe hity – „Nie ma wody na pustyni”, „Józek, nie daruję Ci tej nocy”, „Jezioro szczęścia” , „Biała armia” i wiele innych doskonale znanych publiczności piosenek. Okazji do wspólnego śpiewania nie zabraknie też na koncercie zespołu exMAANAM, w skład którego wchodzą muzycy legendarnego Maanamu oraz nowa wokalistka, Karolina Gibki. Przy piosenkach „Boskie Buenos”, „Cykady na Cykladach”, „Kocham cię, kochanie moje” czy „Krakowski spleen” wspominać będziemy wspólnie nieodżałowaną Korę Jackowską. Legendy polskiego rocka oraz ich nieśmiertelne przeboje gwarantują najgłośniejsze obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – warto być z nami tego dnia! 11.11.19 godz.18.00 Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1 wROCK for Freedom – Dzień Niepodległości 2019 BEATA i BAJM exMAANAM

Bilety na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/38763/Wroc