Premiery DCF nie tylko dla najmłodszych-sprawdź ofertę

Od 5. do 11. lipca Dolnośląskie Centrum Filmowe we Wrocławiu zachęca do wzięcia udziału w wakacyjnych pokazach filmowych.

Już na ten weekend (6-7 lipca) odbędzie się przedpremiera filmu ,,Yesterday”, którego reżyserem jest Danny Boyle.

Krótko o filmie:

Jack Malik jest piosenkarzem i autorem tekstów z małej nadmorskiej miejscowości Suffolk położonej na wschodnim wybrzeżu Anglii. Pomimo niewątpliwego talentu Jacka i wysiłków oddanej przyjaciółki z dzieciństwa Ellie, która jest jego menadżerką, osiągnięcie sukcesu wydaje się niemożliwe. Aż do momentu, gdy Jack zderza się z autobusem podczas tajemniczej przerwy w dostawie prądu na całej kuli ziemskiej…. Jack odkrywa, że Beatlesi nigdy nie istnieli, a on jest jedyną osobą, która pamięta ich piosenki, co stawia go w bardzo skomplikowanej sytuacji…. Postanawia ocalić od zapomnienia utwory największego zespołu w dziejach i przy pomocy nowej amerykańskiej agentki Debry jego sława eksploduje.

Kino letnie Zajezdni

Dzięki współpracy DCF z Centrum Historii Zajezdnia odbędzie się trzecia edycja Kina Letniego w Zajezdni. To dzięki połączeniu naszych sił widzowie będą mogli spędzić piątkowe wieczory na seansach wyselekcjonowanych filmów. Wstęp wolny. Pierwszy pokaz: 05.07.2019, godz. 21:30 | „Zimna Wojna”

Kino Letnie w Centrum Historii Zajezdnia

Na miłośników kina będą czekać wygodne leżaki i krzesełka oraz ciepłe koce na chłodniejsze wieczory. Nie zabraknie również muzyki oraz food-trucków z przekąskami. Do dyspozycji zmotoryzowanych widzów oddany zostanie parking przy Zajezdni, a filmy będzie można obejrzeć także z wnętrza własnego auta, słuchając ścieżki filmowej za pomocą radia.

 • 05.07.2019, godz. 21:30 | „Zimna Wojna”
 • 12.07.2019, godz. 21:30 | „Mad Max: Na drodze gniewu”
 • 19.07.2019, godz. 21:30 | „Najlepszy”
 • 26.07.2019, godz. 21:30 | „Zaklęci w czasie”
 • 02.08.2019, godz. 21:30 | „Interstellar”
 • 09.08.2019, godz. 21:30 | „Operacja Argo”
 • 16.08.2019, godz. 21:30 | „Wielki Gatsby”
 • 23.08.2019, godz. 21:30 | „Teoria Wszystkiego”

wstęp wolny

 

Filmowy Klub Seniorów – Seanse – wtorki, godz. 12.00 | Bilety – 12 złotych – 9 lipca, LOUISE NAD MORZEM, reż. JEAN-FRANCOIS LAGUIONIE – Francja, Kanada -2016 –75 min. Bilety  12 zł

P R E M I E R Y   DCF :

 •  5 lipca Midsommar. W biały dzień 
 • 5 lipca Moja gwiazda: Teen Spirit
 • 5 lipca Pamiątki Claire Darling      

MIDSOMMAR. W BIAŁY DZIEŃ – Nowy film Ariego Astera – jednego z najciekawszych młodych twórców.  Dani i Christian to młodzi Amerykanie, którzy ostatkami sił próbują ratować swoją relację. Pogrążona w żałobie Dani postanawia dołączyć do Christiana w wakacyjnej wyprawie na północ Szwecji. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto związane z letnim przesileniem. Romantyczny wyjazd szybko przybiera okrutne i niepokojące oblicze, a sielskie krajobrazy stają się polem nierównej walki o ich związek i próbą pokonania własnych słabości.

OBSADA: Florence Pugh, Will Poulter, Jack Reynor REŻYSERIA: Ari Aster GATUNEK: horror/dramat CZAS TRWANIA: 120′ PRODUKCJA: USA 2019

MOJA GWIAZDA: TEEN SPIRIT – Agnieszka Grochowska i Elle Fanning w rolach matki i córki w porywającej opowieści o nastolatce, która w próbuje zrealizować swoje marzenia. Gdy w ich miasteczku odbywają się eliminacje do słynnego talent show „Teen Spirit”, Violet bez wiedzy matki bierze w nich udział i ku swemu zdumieniu przechodzi do finałowego etapu. Skromna, niedoświadczona, ale utalentowana nastolatka z prowincji trafia nagle w tryby wielkiej rozrywkowej machiny… Na fantastycznej ścieżce dźwiękowej utwory takich gwiazd jak Ariana Grande, Annie Lennox czy Ellie Goulding.

OBSADA: Elle Fanning, Agnieszka Grochowska, Archie Madekwe REŻYSERIA: Max Minghella GATUNEK: dramat/muzyczny CZAS TRWANIA: 92′ PRODUKCJA: Wlk. Brytania/USA 2018

PAMIĄTKI CLAIRE DARLING – Nowy film byłej asystentki Krzysztofa Kieślowskiego i cenionej reżyserki Julie Bertuccelli. Historia zaczerpnięta z kart bestsellerowej powieści Lyndy Rutledge rozpoczyna się pierwszego dnia lata i zarazem ostatniego dnia życia Claire Darling. A przynajmniej tak się ekscentrycznej matronie wydaje… Claire wystawia cały swój dobytek na trawniku przed domem. Podczas gdy horda sąsiadów przejmuje te zabytki za kilka groszy, każdy obiekt odzwierciedla ekstrawaganckie życie Claire Darling…

OBSADA: Catherine Deneuve, Chiara Mastroianni, Alice Taglioni REŻYSERIA: Julie Bertuccelli GATUNEK: dramat CZAS TRWANIA: 94′ PRODUKCJA: Francja 2018

Widzowie pokochali ,,Teatr na leżakach”, dlatego Magnolia Park zorganizuje ponowne spektakle !

Publiczność licząca tysiąc osób obejrzała ostatnim weekendem czerwca dwa spektakle. Jednym z nich był kabaret muzyczny ,,Latarnik” na podstawie twórczości Henryka Sienkiewicza, zaś w niedzielę ,,Sztuczki”, również komedia konwencji dell’arte.

Teatr Pijana Sypialnia  odwiedził Wrocław ze swoimi spektaklami po raz pierwszy. Zrobili ogromne wrażenie, dając poczucie niesamowicie radosnej, rodzinnej atmosfery.

Pani Marta Kocik, manager ds. marketingu i PR Magnolia Park, powiedziała : ,, Rzadko zdarza się możliwość obejrzenia spektaklu teatralnego z perspektywy leżaka, w luźnym, letnim stroju. Projekt taki jak „Teatr na leżakach” pokazuje, że we Wrocławiu jest miejsce na podobne inicjatywy”.

Pod koniec lipca, również pod Magnolią, teatr zagości ponownie, przedstawią : ,,Wyjowisko” – w dwóch słowach ucztowanie i gry miłosne z akompaniamentem pieśni Moniuszki i Chopina . Drugim spektaklem będzie ,,Wodewil Warszawski” – polki, walce, muzyka i śpiew, rozkochają w czasach przedwojennych ?

Wstęp wolny.

26. Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej na Ostrowie Tumskim

Już w najbliższą niedzielę, 7 lipca, uroczystymi fanfarami rozpocznie się XXVI edycja Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Non Sola Scripta. Organizowana przez Strefę Kultury Wrocław impreza gościć będzie w Kościele Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim co niedzielę przez całe lato.

Non Sola Scripta to seria koncertów o wyjątkowej formule programowej: to jedyne wydarzenie organowe w kraju, którego założeniem jest łączenie organowej klasyki z muzyką improwizowaną, także w wykonaniu wirtuozów innych instrumentów i wokalistów.

Podczas niedzielnego koncertu otwarcia wystąpi dyrektor artystyczny festiwalu – Andrzej Chorosiński, wybitny organista, który występował w tak renomowanych miejscach jak Katedra Notre Dame w Paryżu, Aula im. Pawła VI w Watykanie czy Katedra Św. Patryka w Nowym Jorku.  Gościem specjalnym pierwszego koncertu, a jednocześnie członkiem komitetu honorowego festiwalu, będzie prof. dr hab. Adam Jezierski, rektor Uniwersytetu Wrocławskiego.

7 lipca o godzinie 19:00 w Kościele Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim. Bilety (15-50 zł) oraz karnety (150 zł) dostępne są na stronie strefakultury.pl, w kasie Imapartu (ul. Mazowiecka 17) oraz Barbarze (ul. Świdnicka 8B), a także na eventim.pl i w stacjonarnych punkach sprzedaży Empik i Media Markt.