Wręczono Szmaragdowe Karty Seniora

Dzisiaj (10.06) w Klubie Radnego sześciu wrocławskich seniorów otrzymało pierwsze Szmaragdowe Karty Seniora

Szmaragdowa Karta Seniora, to kolejna -po złotej i srebrnej karcie – propozycja WCRS-u, dzięki której najstarsi wrocławianie będą mogli korzystać z szeregu udogodnień i promocji na terenie miasta. To niezwykle ważne dla naszego samorządu, bo szczęśliwie żyjemy coraz dłużej i polityka senioralna staje się jedną z kluczowych– powiedział Bartłomiej Świerczewski, Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych.
Szmaragdowe karty są kontynuacją i rozwinięciem programu „Wrocławska Karta Seniora”. Dotychczas seniorzy mogli korzystać ze srebrnej oraz złotej karty. Karta seniora zapewnia m.in.:

 • darmowe lub zniżkowe wejścia na wydarzenia kulturalne, edukacyjne i międzypokoleniowe (organizowane m.in. przez: teatry, kina, muzea, domy kultury, centra inicjatyw twórczych, stowarzyszenia, fundacje czy firmy);
 • zniżki na zajęcia sportowe i rekreacyjne, turnusy rehabilitacyjno-wypoczynkowe, rajdy terenowe i wycieczki;
 • specjalne rabaty na usługi prozdrowotne, konsultacje i porady ze specjalistami i lekarzami;
 • zniżki na wybrane produkty i usługi w sklepach, w salonach kosmetycznych czy portalach internetowych:
 • korzystanie z gwarantujących bezpłatne usługi programów miejskich, takich jak przejazdy taksówką – Taxi75+ (Złota Karta 75+).  

Szmaragdowa Wrocławska Karta Seniora dodatkowo pozwoli wrocławianom w wieku 90+ korzystać z m.in.:

 • bezpłatnej usługi fryzjerskiej z dojazdem do domu, pedicure podologicznego + manicure z dojazdem do domu
 • bezpłatnej usługi „pakiet wzrok i słuch” z dojazdem do domu
 • optometrysty: kontroli wzroku, w tym zaćmy, kontroli ciśnienia oczu, wykonania jednej pary okularów (do czytania lub chodzenia)
 • audiologa: kontroli słuchu, serwisu używanego aparatu, wypożyczenia na 2 tygodnie nowego aparatu;
 • bezpłatnej naprawy protezy zębowej;
 • bezpłatnej naprawy drobnych usterek w mieszkaniu;
 • akompaniatora seniora: młodzieży w wieku 16+ (wolontariuszy), którzy będą  odwiedzać seniorów, by wspólnie z Nimi spędzać czas:  chodzi o rozmowy, czytanie książek, oglądanie fotografii, słuchaniemuzyki, itp. (odwiedziny będą realizowane raz w tygodniu, ok 2-3 godziny na każde spotkanie);
 • bezpłatnego wypożyczenia i dostarczenie do domu książek z Miejskiej Biblioteki Publicznej

Do programu może przystąpić każdy mieszkaniec Wrocławia mający 90 lat i więcej. Aby przystąpić do programu Szmaragdowa Wrocławska Karta Seniora należy zgłosić się osobiście/bądź przez pełnomocnika wraz z upoważnieniem i dokumentem tożsamości do siedziby Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego/ Wrocławskiego Centrum Seniora ( Punkt Informacyjny lub pokój nr 15) – tłumaczy Dyrektor Dorota Feliks z WCRS.
Szmaragdową Wrocławską Kartę Seniora można wyrobić od poniedziałku do piątku w godz. 09:00- 15:00.

Mistrz fotografii czarno-białej we Wrocławiu

Szymon Brodziak, uznany w ostatnich tygodniach za najlepszego twórcę fotografii czarno-białej na świecie przyjedzie do Wrocławia na spotkanie autorskie. Ten tytuł został mu przyznany w prestiżowym Konkursie Fotograficznym One Eyeland. Na spotkaniu opowie o swojej twórczości i zaprezentuje m.in. nagrodzone prace konkursowe.

Już w najbliższą środę 12 czerwca odbędzie się spotkanie autorskie z Szymonem Brodziakiem w Vivid Gallery. Będzie to okazja do rozmów o twórczości artysty, jego inspiracjach, oryginalnych pomysłach
i wyzwaniach realizacyjnych. Fotograf opowie o swojej pasji, przytoczy kilka anegdot i udzieli odpowiedzi na pytania gości. Tematem przewodnim będzie fotografia jako dzieło sztuki i próba oceny ważności poszczególnych jego warstw : tematu, kadru, światłocienia i wyzwań logistycznych i technicznych.

Uczestnicy spotkania będą mieli okazję zobaczyć zdjęcia Szymona Brodziaka, które zostały nagrodzone w ostatniej edycji prestiżowego Konkursu Fotograficznego One Eyeland. To właśnie za ich sprawą został okrzyknięty najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie. Poza nimi autor zaprezentuje również inne prace, z wybranych przez siebie cykli.

Podczas spotkania prezentowane będą prace konkursowe a także inne z wybranych przez artystę cykli. Zawsze są to zdjęcia kobiet fotografowanych w czerni i bieli, w zaskakujących, czasem kontrowersyjnych sytuacjach i pozach. Ich artyzm, intrygująca atmosfera i silne oddziaływanie emocjonalne na widza sprawiają, że kadry stworzone dla kampanii reklamowych wielkich marek są dziś samodzielnymi dziełami o unikalnym artystycznym charakterze.

– Współpraca z Szymonem jest dla mnie jako właścicielki galerii sztuki wielką przyjemnością. Artysta, którego kariera rozwija się w sposób niezwykle dynamiczny, daje ogromne szanse na promocję jego sztuki i trafienie do klientów z bezdyskusyjnie dobrymi zdjęciami. Zdjęciami opatrzonymi nie tylko certyfikatem autentyczności w limitowanych edycjach na wysokiej klasy materiałach, ale przede wszystkim z potwierdzonym niezależnie mistrzostwem przez jury licznych konkursów. Niezmiernie się cieszę, że pojawi się we Wrocławiu i zaprosi uczestników do świata swojej czarno-białej fotografii – mówi Joanna Woziwodzka z Vivid Gallery.

Szymon Brodziak jest autorem zmysłowych, niekonwencjonalnych czarno-białych zdjęć, które zyskały uznanie i odniosły komercyjny sukces. Przełomowym momentem w jego karierze była decyzja Fundacji Helmuta Newtona o uhonorowaniu jego twórczości wystawą „Newton, Horvat, Brodziak” w berlińskim Muzeum Fotografii, na której otwarciu byłam i mogłam wyjść z podziwu jakiego prestiżu sięgną nasz młody twórca. Szymon Brodziak jest pierwszym fotografem z Polski i najmłodszym spośród artystów zaproszonych do współpracy przez to prestiżowe muzeum. Sam Brodziak nie kryje fascynacji i inspiracji twórczością, Helmuta Newtona, a June Newton, żona legendarnego fotografa, w dowód uznania zamieściła osobistą dedykację w autorskim albumie “BRODZIAK One”.

Fotografie Szymona nie tylko prowokują, ale przede wszystkim zaskakują. Ich pomysłowość
i dramaturgia wizualna sprawiają, że z zainteresowaniem ogląda się każdy element kadru. Zwraca uwagę istotna w tego typu realizacjach elegancja i idealne piękno modelek, ale ważniejsza od nich jest opowiadana przez zdjęcia historia, która jest wyrazem kreatywności autora i jego swobody twórczej w realizowaniu tych pomysłów.


Spotkanie autorskie z Szymonem Brodziakiem odbędzie się w Vivid Gallery. To galeria, która już od 5 lat współpracuje z artystą i jednocześnie jedyne miejsce na Dolnym Śląsku, gdzie można obejrzeć, zamówić i kupić jego prace.

Sponsorem wydarzenia został wrocławski salon Porsche Centrum Wrocław, dla którego Szymon Brodziak w 2016r. wykonał kampanię „Doskonałość wyprzedza schematy. Brodziak dla Porsche Centrum Wrocław.”. W ramach przypomnienia o tej współpracy na ekspozycji przed galerią zostanie zaprezentowany Porsche Cayenne Coupe.

Termin: 12.06.2019 godz. 19.00 – 21.00

Miejsce: Vivid Gallery, Plac Kościuszki 4, Wrocław

Udział bezpłatny

Fot. Szymon Brodziak

One Love Music Festival i Wrocław Hip Hop Festival

Dwa wrocławskie festiwale ogłaszają pierwszych headlinerów

One Love Music Festival i Wrocław Hip Hop Festival – dwa, organizowane jesienią, wrocławskie festiwale ujawniły pierwszych artystów tegorocznych edycji. W składzie tego pierwszego znalazł się artysta, który wygrał festiwalową ankietę publiczności, natomiast następnego dnia zobaczymy brytyjską gwiazdę sceny drum’n’bass.

Artysta z „Czerwonego dywanu”

Na Wrocław Hip Hop Festival z pewnością zobaczymy Palucha. Artysta cieszący się niesłabnącą popularnością wśród wrocławskiej publiczności powraca na festiwal jako pierwszy wybór fanów tego wydarzenia. Ostatnim wydawnictwem rapera jest ­– wydany nakładem BOR Records – 13. album w jego karierze – „Czerwony dywan”, który błyskawicznie pokrył się platyną.

Dj set na 15-lecie działalności

One Love Music Festival kontynuuje wprowadzanie nowych gatunków muzycznych do line-upu imprezy i zaczyna ogłoszenia od londyńskiego duetu drum’n’bass – Chase & Status. Brytyjczycy w towarzystwie MC Rage zagrają dj set na Main stage na zakończenie imprezy. Muzycy wydali niedawno długo wyczekiwany nowy album „RTRN II JUNGLE”, który podsumowuje ich 15-letnią obecność na rynku muzycznym. Przygotowując materiał spędzili tydzień na Jamajce, gdzie nagrywali lokalnych artystów.

Bilety na oba wydarzenia trafiły do sprzedaży 3 czerwca. Za wejście na Wrocław Hip Hop Festival aktualnie zapłacimy 65 zł, natomiast promocyjna cena biletów na One Love Music Festival to 80 zł (obie ceny obowiązują do 31 lipca). Istnieje także możliwość zakupu biletów VIP oraz SUPER VIP. Za bilet łączony, który upoważnia do wejście na oba festiwale zapłacimy w przedsprzedaży 135 zł.

Wrocław Hip Hop Festival, 22.11.2019

One Love Music Festival, 23.11.2019

Więcej informacji na stronach: www.hiphopfestival.pl oraz www.onelove.pl

KULT zagra w hali Orbita we Wrocławiu!

wROCKfest.pl zaprasza na tradycyjny jesienny koncert Kultu w ramach Pomarańczowej Trasy!
Tym razem spotkamy się 22 listopada w hali Orbita przy ul. Wejherowskiej. Na fanów Kazika Staszewskiego i Kultowej załogi czekać będą bilety stojące na płycie oraz siedzące na trybunach – sprzedaż ruszy już wkrótce!

Od przeszło 30 lat grupa założona przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę nie traci na popularności. Kolejne pokolenia słuchaczy doceniają KULT za prowokacyjne, buntownicze teksty, charakterystyczne brzmienie i młodzieńczą zadziorność. Od początku istnienia zespołu powstało sporo piosenek, niektóre na fonograficzną premierę czekały wiele lat, inne w ogóle nigdy nie pojawiły się na oficjalnych albumach zespołu. Od samego początku antysystemowe teksty Kazika poruszały ważne problemy związane z tożsamością, wiarą czy porządkiem społecznym, a jego charyzma przyciągała na każdy koncert rzesze wiernych fanów.

22.11.19 godz.19.00 hala Orbita, ul. Wejherowska 34
KULT
info o biletach wkrótce!