Hip-Hop Festiwal 2019

Hip-Hop Festiwal 2019 to połączenie wszystkiego, co w rodzimym Hip Hopie najlepsze. Niemal 5 godzinna impreza przy Waszych ulubionych bitach. Na jednej scenie zobaczycie gwiazdy młodego i tego bardziej doświadczonego pokolenia.

LINE UP HIP HOP FESTIWAL 2019:

17:00 – Otwarcie Bramek

18:00 – 18:40 Tymek

18:45 – 19:25 PlanBe

19:30 – 20:10 Dwa Sławy

20:15 – 20:55 Małach x Rufuz x Zbuku

21:00 – 21:15 Przerwa Techniczna

21:20 – 22:00 Białas x Lanek

22:05 – 22:45 TEDE

22:50 – 23:50 O.S.T.R.

Festiwal odbędzie się w Stegu Arena w Opolu 13 października 2019 od godziny 18.00. Zapraszamy bilety można kupować na stronie https://kulturairozrywka.pl/opole-hip-hop-festival-opole-2019/wydarzenie/38219.

Kabaret Moralnego Niepokoju

„Tego jeszcze nie grali” – to najnowszy program Kabaretu Moralnego Niepokoju, twórców serialu „Ucho prezesa”. Ale akurat polityki nie ma tu zbyt wiele, bo na świecie dzieje się zbyt dużo, żeby zajmować się tylko nią, zresztą ile można?
Zgodnie z tytułem wszystkie skecze są premierowe, nieznane z internetu czy telewizji, a nawet ciut więcej – eksploatujące nowe formy, z których KMN wcześniej nie korzystał. Widz spotka się z tematami, które dręczą nas wszystkich – jak wyjechać z rodziną na zagraniczne wakacje i nie zwariować próbując wybrać restaurację na obiad, jak za pomocą sąsiada ratować syna przed niechybną pałą z matematyki, co zrobić z panią, która tylko przychodzi sprzątać, ale z czasem przejmuje we władanie cały dom razem z domownikami. Fajnie jest sobie uświadomić, że inni mają tak samo. To naprawdę pomaga, czasem bardziej niż śmiech.
Jest dowcipnie, nastrojowo, czasem lirycznie, aktorzy na scenie są trzeźwi, nie profanują krzyży, nie śmieją się z ludzi tylko dlatego że ci mają inny kolor skóry, nie wciągają na scenę widzów żeby ich ośmieszyć, przeciwnie – dbają o ich komfort starając się mówić do nich wyraźnie, a mimo to na nich nie pluć (pierwszy rząd).
A wszystko to na tle scenografii, która zapiera dech. I nie dlatego, że się kurzy, tylko dlatego, że jest efektowna.
Zapraszamy do Amfiteatru Tysiąclecia w Opolu przy ul. Piastowskiej 14A, w niedziele 25 sierpnia 2019 o godz. 18:00 .Bilety można kupić na stronie https://kabaretowebilety.pl/opole-kabaret-moralnego-niepokoju-tego-jeszcze-nie-grali/wydarzenie/903

Bryan Adams: niewolnik miłości!

Robił to solo, w parach a nawet… w trójkącie z dwoma facetami. Dla Bryana Adamsa miłość do muzyki nie zna granic, a jego charakterystyczny, zachrypnięty głos świetnie sprawdza się w różnych konfiguracjach.To było jak spełnienie sekretnego snu nastolatka, choć gdy Bryan nagrywał swój pierwszy wielki duet, był pełnoletni już od kilku lat. Legendarna Tina Turner przeżywała wówczas drugą młodość, a Kanadyjczyk właśnie szykował się do wielkiej światowej kariery. Efektem ich artystycznego flirtu był ognisty przebój „It’s Only Love”, rozpoczynający się od jednego z najmocniejszych gitarowych riffów w dorobku Adamsa. „Kiedy miałem mniej więcej dwadzieścia lat chodziłem oglądać ją w klubach, jeszcze przed jej wielkim powrotem. Była niesamowita!” – wspomina Bryan, dodając: „To był wielki zaszczyt, że mogłem zaśpiewać razem z nią, zwłaszcza, że miałem wtedy ledwie dwadzieścia cztery lata”.
Utwór „All for Love” pewnie nigdy by nie powstał, gdyby nie zamówienie złożone Adamsowi przez twórców filmu „Trzej muszkieterowie”. Bryan ostro zabrał się do pracy, a do zaśpiewania napisanej przez siebie piosenki zaprosił Stinga oraz Roda Stewarta. Spotkanie tych trzech panów w studiu w 1993 roku było niczym randka Supermana, Spidermana i Batmana. Artystyczne konszachty muzycznych superbohaterów wiele razy w historii kończyły się wielkim rozczarowaniem, tym razem powstał jednak mega-hit, który rzucił na kolana niemal cały świat.
Kolejny wielki duet Adamsa miał w tle… odrzucenie przez kobietę. Chodzi o kawałek „When You’re Gone” z końca lat 90. „Na początku zaprosiłem do zaśpiewania tej piosenki Sheryl Crow, ale ona nawet mi nie odpowiedziała!” – żali się wokalista. Ostateczny wybór Mel C był nieco przypadkowy. Bryan spotkał ówczesną wokalistkę Spice Girls w hotelowej windzie w Los Angeles i od słowa do słowa zaproponował jej wspólne zaśpiewanie piosenki. Ta zgodziła się bez namysłu i w ten sposób w ich dorobku pojawił się światowy hit.
Nagrywając najnowszy album „Shine a Light” Adams spełnił swoją kolejną fantazję, zapraszając do zaśpiewania w duecie samą Jennifer Lopez! „Od dawna było to moim marzeniem” – przyznaje Kanadyjczyk, a owocem jego muzycznego tete-a-tete z temperamentną Latynoską jest kawałek „That’s How Strong Our Love Is”.

„To tylko miłość”, „Wszystko dla miłości”, „Oto, jak silna jest nasza miłość” – te tytuły mówią same za siebie. Bryan Adams, wielka gwiazda rocka, a jednocześnie skromny chłopak z gitarą, wciąż przypomina nam, co jest w życiu najważniejsze. Sam, w duecie, w tercecie, a kto wie, czym jeszcze może nas zaskoczyć w przyszłości – wszak wciąż nie powiedział ostatniego słowa!Organizatorami wydarzenia są Barracuda Music oraz DM Agency – polski promotor koncertów Michaela Bublé, Eltona Johna, The Rolling Stones oraz zeszłorocznego koncertu Bryana Adamsa na warszawskim Torwarze.

Męskie Granie Orkiestra 2019!

Nosowska, Igo, Organek, Zalewski – oto Męskie Granie Orkiestra 2019!

Skład tegorocznej Męskie Granie Orkiestry utrzymywany był w wielkiej tajemnicy, stanowiąc przedmiot licznych spekulacji i olbrzymiego zainteresowania fanów. Czas odkryć karty! Specjalnie z okazji dziesiątej edycji trasy Męskie Granie, sponsorowanej przez markę Żywiec, stworzono wyjątkową orkiestrę, na czele której staną: Nosowska, Igo, Organek i Zalewski. Dziś premierę miał też singiel promujący trasę – „Sobie i Wam”.

Męskie Granie Orkiestra

Męskie Granie od 10 lat nieustannie promuje polską muzykę. W tym roku na fanów trasy również czekać będzie to, co w niej najlepsze. Wszystko za sprawą czwórki artystów, którzy połączyli siły, aby stworzyć wyjątkowy materiał specjalnie na potrzeby dziesiątej edycji trasy Męskie Granie. Katarzyna Nosowska to artystka, której nie trzeba przedstawiać nikomu – pierwsza dyrektor artystyczna w historii Męskiego Grania, która otworzyła projekt na kobiety, podnosząc jego muzyczną wartość. Igo – jedyny debiutant w składzie orkiestry. Jego obecność nie powinna jednak dziwić nikogo, kto oglądał finał trasy 2018 w Żywcu i widział, co Bass Astral x Igo zrobili na Scenie Ż. Organek – charyzmatyczny muzyk, który dwukrotnie stał na czele Męskie Granie Orkiestry, każdorazowo porywając tłumy. Krzysztof Zalewski – autor ubiegłorocznego singla „Początek”, który w zeszłym roku nuciła cała Polska. W zespole towarzyszyć będzie im jeszcze pięciu fantastycznych muzyków: Marcin Macuk, Michał FOX Król, Piotr Pawlak, Michał „Malina” Maliński oraz Bartek Pająk.

Singiel i teledysk
Życzymy sobie i wam, by nas było stać na święty spokój. Szczęścia, ile się da, miłości w bród, mądrych ludzi wokół – śpiewają artyści w refrenie singla „Sobie i Wam” promującego tegoroczną trasę. Autorką tekstu jest Katarzyna Nosowska, muzykę skomponowali Marcin Macuk i Katarzyna Nosowska. Dziś premierę miał również teledysk do singla zapowiadającego dziesiątą edycję projektu, którego reżyserem jest Allan Willmann.
– Ostatnia edycja trasy Męskie Granie była olbrzymim sukcesem – mówi Ewa Kierlik, Marketing Manager Marki Żywiec. – W tym roku, z okazji dziesięciolecia, oczekiwania fanów projektu są jeszcze większe. To, dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć Męskie Granie Orkiestra, w której składzie będą zarówno artyści bardzo dobrze znani z poprzednich lat, którzy mocno zapisali się w historii projektu, jak i ci, którzy wniosą do Męskiego Grania powiew świeżości. Wynikiem tego niezwykłego połączenia jest świetny singiel, który mamy nadzieję, spodoba się miłośnikom trasy – dodaje Kierlik.

Sprzedaż biletów

Już 6 czerwca o godzinie 12.00 wystartuje regularna sprzedaż biletów na wydarzenie. Będą one dostępne w cenie 149 zł na eBilet.pl oraz Eventim.pl. Wszystkie bilety będą imienne, a jedna osoba będzie mogła kupić maksymalnie cztery.

Szczegóły dotyczące trasy na www.meskiegranie.pl. Wyłącznym sponsorem projektu Męskie Granie jest marka Żywiec.

Tego lata Męskie Granie odwiedzi następujące miasta:

Poznań, Cytadela, 13 lipca
Kraków, Muzeum Lotnictwa, 20 lipca
Gdynia, Park Kolibki, 27 lipca
Wrocław, Partynice, 3 sierpnia
Katowice, Strefa Kultury, 10 sierpnia
Warszawa, Służewiec, 17 sierpnia
Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem, 24 sierpnia