DCF kino dla najmłodszych- wakacyjna oferta

Dolnośląskie Centrum Filmowe przygotowało ofertę wakacyjną dla dzieci, ale również dla dorosłych.  Cena biletu na wszystkie seanse w ramach tzw. ,,poranków” będzie wynosiła 12 złotych.

5-12 LIPCA / 10:00-11:00 godzina

  • Praziomek reż. Kanada, USA 2019
  • Dumbo reż. Tim Burton USA 2019

12-18 LIPCA / 10:00-11:00 godzina

  • Aladyn reż. Guy Ritchiel USA 2019
  • Agent kot reż. Christiph Lauenstein, Wolfgan Lauenstein Belgia,Niemcy 2019

19-25 LIPCA / 10:00-11:00 godzina

  • Corgi, psiak Królowej reż. Ben Stassen, Vincent Kestelootl           Belgia 2018
  • Robaczki z Zaginionej Dżungli reż. Hélène Giraud, Thomas Szabo, Chiny, Francja, Gwadelupa 2018

 

Magnolii pomysły na weekend ? Sprawdź !

Magnolia Park to największe centrum handlowo-rekreacyjno-rozrywkowe. Do dyspozycji klientów/gości jest zewnętrzne boisko, strefa work-out, plac zabaw dla dzieci i deptak z drzewami oraz ławkami.

Atrakcje jakie przygotowała nam galeria to:

  1. Teatr na leżakach 29-30 czerwca, godzina 20:30 / plac przed Magnolią.

2. Drużynowe Mistrzostwa Polski 27-29 czerwca, godzina 10:00-18:00 / szklany kort w środku centrum.

3. Battle of Poland 9-30 czerwca (sob. 9:00-18:00 niedz. 9:00-16:00

 

Szczegółowe informacje na stronie magnoliapark.pl 

WSTĘP  WOLNY

 

Premiera ,,Traviaty” już dziś !

Giuseppe Verdi – T R A V I A T A 

To superwidowisko juz od dziś do niedzieli będzie można oglądać na Placu Wolności z tyłu budynku Opery.  Dzieło mimo powstania 165 lat temu, nadal cieszyć się może dużym zainteresowaniem na całym świecie. Bohaterowie superwidowiska, jak powiedziała pani Grażyna Szapołowska, ,,kręcą się na karuzeli uczuć i namiętności”.

Prace nad produkcją i organizacją trwały pół roku, a zaangażowanych było aż 400 osób. Widownia zapewni miejsca dla 2200 osób.

Opera włoska w dziele Verdiego przedstawi nam trzy akty nasycone emocjami, przeżyciami, pięknem i tragizmem.

Bilety dostępne są w kasie Opery Wrocławskiej, ale również na ich stronie internetowej, jednak ilość jest ograniczona !

Stanowiskami realizatorów są : reżyseria Grażyna Szapołowska, dyrygent Simone Valeri, dramaturg Anna Kozłowska, scenografia i kostiumy Ewa Kochańska, reżyseria świateł Tomasz Filipiak, choreografia Karol Urbański, mapping i projekcje multimedialne Piotr Maruszak, kierownictwo chóry Anna Grabowska-Borys.

Zdjęcia z próby

19. MFF Nowe Horyzonty

Ból i blask Almodóvara w programie 19. MFF Nowe Horyzonty. Na otwarcie festiwalu – nagrodzony w Cannes Portret kobiety w ogniu. Sprzedaż karnetów trwa tylko do 30 czerwca

Wielki powrót Pedra Almodóvara, entuzjastycznie przyjęty przez widzów i krytyków Ból i blask (Dolor y gloria) oraz nagrodzony w Cannes za scenariusz Portret kobiety w ogniu (Portrait de la jeune fille en feu) Céline Sciammy znajdą się w programie tegorocznej edycji MFF Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Dzieło francuskiej reżyserki otworzy 19. odsłonę festiwalu. Jeszcze tylko do najbliższej niedzieli, 30 czerwca, trwa sprzedaż karnetów festiwalowych (lub do wyczerpania puli).

Ból i blask (Dolor y gloria), reż. Pedro Almodóvar

Głównym bohaterem Bólu i blasku jest reżyser filmowy Salvador Mallo (Antonio Banderas – zdobywca nagrody dla najlepszego aktora w Cannes 2019), pogrążony w kryzysie mistrz uwielbiany przez publiczność. Salvador zrywa kolejne więzi ze światem i zwraca się ku przeszłości: ku czasom dzieciństwa, ku pierwszej wielkiej miłości i momentowi, w którym kino stało się dla niego sensem życia.

Pod wpływem tych refleksji, a także kilku przypadkowych spotkań z ważnymi dla niego osobami, Salvador podejmuje próbę powrotu do kręcenia filmów. Ból i blask, choć zaskakująco kameralny i wyciszony, jednocześnie zawiera w sobie wszystko to, za co kochamy Almodóvara. Hiszpański reżyser po raz kolejny zachwyca wrażliwością wizualną, zgrabnie łączy subtelność z ekscentrycznym poczuciem humoru i daje upust swej miłości do kina. Silnie rozwinięte wątki autotematyczne sprawiły, że dziennikarze w Cannes dostrzegli w Bólu i blasku wariację na temat nieśmiertelnego Osiem i pół Felliniego. Nowy film Almodovara powinien spodobać się także wszystkim tym, którzy kilka lat temu zakochali się w Wielkim pięknie Paola Sorrentina.

Portret kobiety w ogniu (Portrait de la jeune fille en feu), reż. Céline Sciamma

Wspaniały melodramat Céline Sciammy odziewa w kostium (rzecz dzieje się w Bretanii w 1760 roku) jak najbardziej współczesne pragnienia i emocje. Ich wyrazicielkami są szykowana do aranżowanego małżeństwa arystokratka, Heloiza (Adèle Haenel) oraz jej portrecistka – niezależna, wyemancypowana Marianna (Noemie Merlant). Intymna więź, jaka nieoczekiwanie rodzi się pomiędzy nimi, stanie się potężną siłą, zdolną przełamać niejedno tabu. Inspirowany malarstwem romantycznym, subtelny, ale przy tym ognisty film Sciammy to także pochwała kobiecego spojrzenia i jego imponujący, wizualny manifest.

Na 19. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty zapraszamy od 25 lipca do 4 sierpnia 2019 roku. Więcej informacji na www.nowehoryzonty.pl.

Konferencja ,,Traviaty”

Już w piątek w Operze Wrocławskiej rozpocznie się widowisko ,,Traviaty” w reżyserii pani Grażyny Szapołowskiej. Na scenie o powierzchni 900m2 wystąpi ponad 200 osób. Spektakl odbędzie się na świeżym powietrzu między budynkiem opery a placem Wolności.

Na wtorkowej konferencji główni organizatorzy spektaklu rozmawiali o treści, formie i charakterystyce pokazu.

Renata Vari jako Violetta i sopranistka razem z Anną Lichorowicz w polskiej obsadzie, w partii Alfreda tenorzy David Banos i Łukasz Gaj gościnnie.  Widowisko poprowadzi włoski dyrygent Simone Valeri.