Piastonalia 2019

Kolejny dzień Piastonaliów 2019 to tradycyjna Żakinada która przeszła ulicami naszego miasta z pod akademików na opolski rynek.

Barwny korowód wzbudził wśród mieszkańców miasta zachwyt bo studenci jak co roku poprzebierali się w stroje.Pochód dotarł na rynek i tu odbyło się symboliczne przekazanie kluczy do bram miasta. Wręczył je zastępca prezydenta Opola Maciej Wujec. Żakinada zakończyła wspólna zabawa na kampusie UO gdzie dla studentów i nie tylko wystąpił Czadomen.Choć pogoda tego dnia nie rozpieszczała studentów koncerty na małej scenie trzeba było odwołać. wieczorna część na dużej scenie doszła do skutku.

Zagrali tu dla fanów hip-hopu na dobry początek Łona i Webber. Następnie na scenie pojawił się Tymek, który w trakcie swojego występu zszedł do publiczności przeskoczył barierki i wskoczył w zdziwiony tłum. Kolejnym wykonawcą był zespół Otsochodzi który rozbujał publikę.

Deser kończący świętowanie na UO to koncert O.S.T.R. Było wspólne śpiewanie oraz bicie rekordu na najdłuższą pozytywną reakcję która została pobita w stosunku do innego miasta Opole wygrało. Po koncercie Adam Ostrawski długo w kulisach rozmawiał z fanami , organizatorami cierpliwie pozował do zdjęć jak i podpisywał płyty oraz książki były również autografy m.in na bluzie czy na plakatach.

Zdjęcia i tekst Mariusz Kunicki

Piastonalia święto studentów Opolskich

Piastonalia to coroczne święto studentów Opolskich uczelni i nie inaczej było w tym roku.

Zabawa trwała od 20-25 maja i była podzielona na dwie części. Pierwsza należała do studentów Uniwersytetu Opolskiego tu w części muzycznej drugiego dnia na scenie wystąpili: Jelonek, Jan Niezbendny, Bracia Figo Fagot oraz Nocny Kochanek który zagrał bardzo dobry koncert.Zespół pojawił się po raz kolejny w ostatnim czasie w Opolu. Dzień ten obywał się pod hasłem Dżentelmeni Rozrywki.

Deszcz nie przeszkodził studentom w dobrej zabawie i licznie zgromadzona publiczność bujała się na kampusie UO do późnych godzin nocnych.