Rock Opole i Hip-Hop Opole 2019


Już 7 i 8 czerwca ponownie zagoszczą na błoniach Politechniki Opolskiej.Koncerty po raz kolejny są imprezami towarzyszącymi KFPP w Opolu.Tegoroczne gwiazdy to na koncercie Hip-Hop Opole pojawią się m.in. DJ Spisek Jednego, Planbe, Kali i Paluch a na Rock Opole Organek, Łąki Łan, Dezerter i Happysad . Wstęp na imprezę jest darmowy a tegoroczna edycja to już piąta odsłona święta muzyki. Organizatorem koncertów jest prezydent Opola oraz Narodowe Centrum Polskiej Piosenki które odpowiedzialne jest za wybór wykonawców oraz za sprawy organizacyjne. Koncert Rock Opole poprowadzi znany dziennikarz Piotr Stelmach natomiast w konferansjera koncertu Hip-hop Opole wcieli się Waldemar Kasta. Start koncertów przewidziany jest Rock Opole na godzinę 18.30 a Hip Hop Opole na godz.17.30 a miejsce to na błoniach Politechniki Opolskiej przy ulicy Mikołajczyka. Zapraszamy.

Ten Tour Sylwii Grzeszczak

Właśnie mija 10 lat od wydania przez Sylwię Grzeszczak jej debiutanckiego albumu „Ona i On”. Z tej okazji wokalistka postanowiła udać się w trasę koncertową „Ten Tour” w takcie której świętowała 10 lecie swojej pracy artystycznej . Trasa obejmowała kilkanaście miejsc w naszym kraju, artystka pojawiła się m.in. w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Łodzi i wielu innych miastach. Zakończeniem trasy był koncert w Opolskim Amfiteatrze gdzie bilety rozeszły się na długo przed imprezą.

Oczywiście wybór tego miejsca nie był przypadkowy bo Opole to Stolica Polskiej Piosenki i tu zaczynają się najczęściej kariery polskich wykonawców. Blisko dwie godziny zabawy zleciały bardzo szybko ponieważ wokalistka czarowała nie tylko śpiewem ale i graniem ale również swoją żywiołowością. Przeboje które zabrzmiały ze sceny porwały do tańca publiczność zarówno w starszym wieku jak i tą całkiem młodą. Utwory których nie mogło zabraknąć to m.in. „Małe rzeczy”, „Sen o przyszłości”, „Pożyczony”, „Księżniczka” oraz „Tamta dziewczyna”

Artystka w trakcie wieczoru kilkukrotnie oprócz śpiewu zagrała na pianinie.Koncert był pod każdym względem profesjonalnie przygotowany a za produkcję i promocję trasy odpowiedzialne były firmy Wagart oraz agencja Eskander.Na zakończenie artystka zagrała Bis choć po jednym utworze zostawiła rozgrzaną publiczność z niedosytem ale lepiej pozostawić w tym stanie niż przedobrzyć.

Choć fani domagali się kolejnego bisu wokalistka już nie pojawiła się na scenie. Opole jednak to kultowe miejsce i potwierdziła to również Sylwia która po krótkim odpoczynku wyszła do swoich fanów którzy czekali na nią i długo i cierpliwie pozowała do zdjęć jak również rozdawała autografy. Polecamy koncerty bo Sylwia Grzeszczak szykuje się do letnich występów szczegóły na stronie http://www.sylwiagrzeszczak.pl.

Zdjecia i tekst Mariusz Kunicki DTV24 Opole