Konkurs !!!

Dawno nie było u nas konkursu więc startujemy z kolejnym tym razem dzięki uprzejmości agencji Tomczyk Art mamy dla was kolejne jedno podwójne zaproszenie na Koncert Wiedeński w Opolu, który już 15 maja w Filharmonii Opolskiej – bilety są na godzinę 17.00.

Zadanie konkursowe jest bardzo proste wystarczy opisać który z operowych motywów muzycznych jest twoim ulubionym i dlaczego. Odpowiedzi należy wysyłać do 11 maja na adres kunicki.dtv24@gmail.com a laureat zostanie wybrany 12 maja i poinformowany o wygranej.Jeżeli nie uda wam się wygrać będzie jeszcze jedna szansa więc warto śledzić naszą stronę i profil na FB bo tam pojawią się kolejne konkursy.

9 maja – obchody Dnia Europy we Wrocławiu

Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu i Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej serdecznie zapraszają na piknik europejski.

Już po raz ósmy wrocławski Park Staromiejski zamieni się w miasteczko europejskie. W dniu upamiętniającym wygłoszenie deklaracji Schumana od godz. 10 do godz. 14 zapraszamy na piknik europejski. W tym roku, tak jak i w poprzednich, na uczestników czeka wiele atrakcji, między innymi konkursy tematyczne, warsztaty, pokaz kulinarny, fotobudka oraz wirtualna podróż do Parlamentu Europejskiego.

W trakcie pikniku uczniowie wrocławskich szkół zaprezentują swoje prace zgłoszone na konkurs plastyczny pt. „Europejskie Puzzle”. Nie zabraknie także stoisk informacyjnych przygotowanych przez partnerów wydarzenia.

Głównymi tematami tegorocznego pikniku są  wybory do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja oraz 15-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej. .

„Moja Europa” 15 lat w UE

Beethoven, Brahms, Weber, Moniuszko i Kilar. 60 filharmoników wrocławskich, 5 solistów i połączone chóry Wrocławia. Niezwykły koncert symfoniczny w plenerze na placu Wolności już w sobotę, 18 maja, o godzinie 18.00.

Date:
18/05/2019 – 18:00 – 20:00

Świętujmy razem 15. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej przy dźwiękach najbardziej znanych utworów polskich i europejskich kompozytorów.

Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej, Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego, Urząd Miejski Wrocławia oraz Narodowe Forum Muzyki zapraszają na koncert jubileuszowy „Moja Europa” pod batutą Adama Klocka.

15-lecie wstąpienia naszego kraju do UE to doskonała okazja do refleksji nad zmianami, jakie przyniosło Polsce członkostwo, a także nad przyszłością wspólnej Europy.

Muzyka to wyjątkowo uniwersalny język, zrozumiały dla wszystkich niezależnie od narodowości i miejsca zamieszkania. I to muzyka od zawsze łączy ludzi. Niech ten muzyczny wieczór na 15-lecie obecności Polski w Unii Europejskiej będzie potwierdzeniem naszego przesłania „zjednoczeni w różnorodności”.

Wstęp wolny.