Markowscy w Atlas Arenie

Trzy wyjątkowe widowiska muzyczne zawładnęły 13 kwietnia łódzką Atlas Areną. Specjalnie na potrzeby koncertu sprowadzona została obrotowa scena 360! To ukłon w stronę fanów którzy niezależnie od tego jakie mieli miejsca mogli podziwiać swoich idoli.

Wieczór i muzyczną ucztę rozpoczęła Patrycja Markowska, która rozgrzała fanów, wykonując swoje największe przeboje, m.in. „Hallo, hallo” i „Jeszcze raz”. Publiczność reagowała bardzo żywiołowo i spontaniczne nawet gdy w trakcie nowego bardzo klimatycznego utworu „Coraz mniej” na scenie wokalistce towarzyszył na gitarze Dariusz Kozakiewicz z grupy Perfekt. Pierwszy koncert wieczoru był świetny ale to jedynie początek do tego na co czekali fani Patrycji Markowskiej i Grzegorza Markowskiego.

Chwilę przed 21.00 na scenie pojawił się duet aby wspólnie wykonać utwory z ich płyty „Droga”. Artyści po raz pierwszy wykonali je na żywo razem. Przebój „Na szczycie” w wersji live, z udziałem chóru Sound’n’Grace porwał publiczność bez reszty — ponad dwudziestu muzyków, na obrotowej scenie to uczta dla każdego koncertoholika.

Kolejne wspólne kawałki które zostały wykonane na koncercie to „Aż po horyzont” oraz “Lustro” które pokazały niezwykle silną więź łączącą artystów.Markowscy wykonali wspólnie 4 utwory które pozostawiły lekki niedosyt wśród publiczności jak i sporego grona dziennikarzy którzy pojawili się na koncercie. Po rodzinnych emocjach czekała nas 10 minutowa przerwa techniczna po której na scenie pojawiła się wisienka na torcie czyli legendarna grupa Perfekt. Idź precz, Kołysanka dla nieznajomej, Autobiografia, Nie płacz Ewka, Wszystko ma swój czas, Niewiele mogę Ci dać, Odnawiam duszę -to tylko kilka z przebojów które zabrzmiały ze sceny a które wraz z zespołem śpiewa wypełniona po brzegi Łódzka Atlas Arena. Na bis zabrzmiał utwór chcemy być sobą gdzie do zespołu dołączyła Patrycja Markowska oraz zespół Sound’n’Grace.

Koncert z pewnością przejdzie do historii Perfekt, Patrycja Markowska oraz Grzegorz Markowski pokazali, że siłą muzyki łączy się pokolenia. Koncert poprowadził znany z anteny radia RMF FM Darek Maciborek a organizatorem tego niesamowitego wydarzenia była DM Agency która już niedługo zaprasza na koncert Eltona Johna.

Zdjęcia i tekst Mariusz Kunicki

„Via-gra” kryminalna komedia małżeńska

Słodko-gorzka, nad wyraz inteligentna komedia z wątkiem kryminalnym w tle. „Via-gra” to życiowy spektakl o codziennej rutynie w małżeństwie, skrywanych przez lata pretensjach, niespełnionych marzeniach, porzuconych i na nowo rozpalonych ambicjach oraz odradzającym się apetycie na życie.

On (Przemysław Bluszcz) – przedsiębiorca w średnim wieku, który poświęcił życie swojej firmie, ona (Justyna Sieńczyłło) – kobieta przyzwyczajona do luksusu, spragniona miłości i uwagi, ale przez lata zaniedbywana przez męża. Walter i Renata od dawna są razem, jednocześnie będąc osobno. Punktem zwrotnym staje się dla niego przejście na emeryturę. Wówczas stara się naprawić i wynagrodzić żonie stracone lata. W szczerej rozmowie całą odpowiedzialność za nieudany związek bierze na siebie. Nie wie, że jego starania skazane są na niepowodzenie, ponieważ żona od dziesięciu lat ma kochanka (Waldemar Błaszczyk) – sąsiada i jednocześnie serdecznego przyjaciela Waltera. Czy próba ratowania tego związku powiedzie się?

Autor tekstu, popularny niemiecki dramaturg Fred Apke, bawi widzów przewrotnymi dialogami, jednocześnie prowokując do refleksji nad ich własnym życiem. Lekka, komediowa forma pozwala na dystans wobec spraw ważnych i poważnych. Puenta sztuki pozostawia z pytaniem o sens zmian w życiu – lepiej późno niż wcale?

Spektakl Via-gra już 29 maja w Teatrze im.Jana Kochanowskiego w Opolu przy placu Teatralnym 12.Bilety w cenie od 90 do 120 PLN można nabywać za pośrednictwem strony https://www.kupbilecik.pl/. Dobra zabawa jest gwarantowana.Czas trwania spektaklu: 120 minut z przerwą.

Mariusz Kunicki

Koncert Wiedeński w Opolu

Podczas gali usłyszą Państwo obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć im będą wybitni, polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie.
Tej gali nie można przegapić, na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści polskiej estrady. Zabrzmią największe przeboje króla walca – Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii
z najsłynniejszych operetek „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański”, „Wesoła Wdówka”, „Księżniczka Czardasza” oraz „Kraina Uśmiechu”. Publiczność usłyszy m.in.:
Walc „Nad Pięknym Modrym Dunajem”, Arię Barinkaya „Wielka sława to żart”,
Duet wszech czasów „Usta milczą dusza śpiewa” czy polkę „Tritsch- Tratsch”.
Koncert programowo nawiązywał będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu.

Zapraszamy serdecznie!

Bilety 90 zł: Kasa Filharmonii (Opole, ul. Krakowska 24)
rezerwacje tel. 77 44 23 286, grupy powyżej 10 os. – tel. 504 091 909

bilety online: www.biletyna.pl, www.kupbilecik.pl
oraz Sklepy Muzyczne FIFF, Księgarnie PWN, Księgarnie Book Book, Książnica Polska

Pysznie w Cinema City

Pyszne nowości w VIP Cinema City!

Z końcem kwietnia na gości wrocławskiej oraz krakowskiej strefy VIP czekają nowości barowe! Oprócz premier filmowych z nadejściem wiosny czas wprowadzić zmiany również do menu. Nowe sałatki, gorący bufet i desery, czyli odświeżone smaki w ekskluzywnym lobby, wprowadzą widzów w jeszcze lepszy nastrój. Wiosenne menu już od 29 kwietnia w Krakowie oraz 30 kwietnia we Wrocławiu. Bilety do kupienia na: https://www.cinema-city.pl/vip.

Klimatyczne lobby oraz skórzane, elektrycznie rozkładane aż do pozycji leżącej wygodne fotele, to idealne warunki do oglądania kinowych hitów. W połączeniu z przekąskami barowymi bez ograniczeń oraz pysznymi daniami ciepłymi i zimnymi przygotowywanymi na miejscu przez szefów kuchni, stanowią idealne połączenie na wieczór pełen relaksu i filmowych emocji. Z końcem kwietnia w strefach VIP widzowie będą mieli okazję skosztować nowego, wiosennego menu. Tym razem do dyspozycji gości będzie, m.in.: sałatka z makaronem ryżowym z warzywami i chrupiącym tofu, pizza z dodatkiem słodkich oliwek i cukinii oraz deser z mango z serem śmietanowym i bitą śmietaną z ciasteczkami Oreo. To nie koniec smakowitych nowości!

Sala VIP to wyjątkowy pomysł sieci kin Cinema City na miejsce, w którym można cieszyć się filmem z domieszką luksusu. Zaproś przyjaciół, czy rodzinę i zorganizuj swoje urodziny, imieniny lub wieczór panieński oraz kawalerski. Strefa VIP jest również idealną okazją do spotkań biznesowych z kontrahentami czy integracyjnych. Pyszna kuchnia, niebanalne wnętrza i wciągający seans filmowy sprawi, że ten dzień będzie wyjątkowy zarówno dla Ciebie, jak i Twoich przyjaciół!

Cinema City oferuje także unikalną, roczną kartę Cinema City Unlimited, dzięki której tylko za 44 zł lub 52 zł miesięcznie, każdy kto ceni wysokiej jakości filmową rozrywkę, może oglądać bez ograniczeń tyle filmów, ile chce.

Więcej informacji i bilety na www.cinema-city.pl oraz www.cinema-city.pl/unlimited.

Teatr Polski zaprasza

„ Klatka z łez”
Na spektakl zapraszamy na Scenę na Świebodzkim, w sobotę 27 kwietnia i niedzielę 28 kwietna na godzinę 19. Przedstawienie odbywa się w ramach nurtu Świebodzki OFF.
„Klatka z łez” to opowieść, w której pytamy o uczucia. Czy dostaniemy odpowiedź?
Spektakl Wrocławskiego Teatru Tańca „Klatka z łez” inspirowany jest dziełami brytyjskiej dramatopisarki Sarah Kane – „Psychoza 4.48” oraz „Łaknąć”.
Miłośnicy twórczości Sarah Kane znają jej dzieła doskonale. Porusza w nich takie tematy jak śmierć, seks, przemoc i choroba psychiczna; treść jej utworów pełna jest krwi, cierpienia i perwersji. Była przedstawicielką nurtu teatralnego zwanego nowym brutalizmem (ang. in-yer-face theatre).
ANHEDONIA – zgubiona radość, brak zdolności do odczuwania przyjemności.
Posługując się językiem ruchu, zadajemy pytania o podstawowe wartości i potrzeby – kochania i bycia kochanym, inspirujące do działania.
„ mogę wypełnić swą przestrzeń
mogę wypełnić swój czas
ale nic nie wypełni tej pustki w moim sercu.
[…]
miłość czyni ze mnie niewolnika w klatce z łez.”
Sarah Kane „Psychoza 4.48”
Człowiek to ciało, umysł, serce i dusza. Tylko funkcjonując w harmonii możemy osiągnąć szczęście. Czy jednak nie jest to pozór? Czy szczęście jest w naszym zasięgu, czy przeciwnie –  nieosiągalną fatamorganą? Paradoksalnie zarówno potrzeba miłości, jak i wyparcie tej potrzeby, mogą owocować cierpieniem oraz wszechogarniającą pustką. Obie mogą zaprowadzić człowieka na krawędź, na granicę życia i śmierci, obie mogą skłonić go do nieodwracalnych decyzji. O tym paradoksie zdaje się pisać Sarah Kane.
„ tylko miłość może mnie uratować, a miłość mnie zniszczyła…
[…]
moje myśli odchodzą z zabójczym uśmiechem
zostawiając po sobie roztrzęsiony lęk
który krzyczy w mojej duszy.
[…]
Nigdy nie spotkałam samej siebie,
tej, której twarz wyryta jest na dnie mojego umysłu.”
20 najśmieszniejszych piosenek na świecie
Wspólnie z Ireną Santor zapraszamy na spotkanie ze znakomitym, bardzo lubianym przez publiczność aktorem Mariuszem Kiljanem. Premiera spektaklu odbyła się latem 2006 roku w Teatrze Atelier w Sopocie. Całość utrzymana jest w konwencji przerywanego piosenkami seansu u psychoterapeuty. Mariusz Kiljan śpiewa piosenki znanych i lubianych autorów, m.in. Jacquesa Brela, Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Elvisa Presleya, Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, Andrzeja Waligórskiego, Władimira Wysockiego czy zespołu Talking Heads.
Na spotkanie z tymi wszystkim twórcami zapraszamy
w sobotę  4 i niedzielę 5 maja o godzinie 19.00 na Scenę Kameralną.