Konkurs !!!

Mamy dla was kolejny konkurs tym razem do wygrania wejściówki na Festiwal Roślin Owadożernych – „Atak Gigantów” który odbędzie się na Stadionie Wrocław w dniach 23-24 marca.

Do wygrania jest pięć podwójnych zaproszeń.Co trzeba zrobić aby je dostać prześlij nam zdjęcie swojej ulubionej rośliny (liczy się kreatywność) na adres : kunicki.dtv24@gmail.com do dnia 20 marca. Zwycięzcy o wygranej zostaną poinformowani do dnia 21 marca. Zaproszenia będą do odbioru na miejscu w kasach biletowych. Funatorem nagrody jest Organizator GTP Harvey.

Spektakle dyplomowe szkół teatralnych na PPA

Już od czwartku 28 lutego można będzie kupić bilety na spektakle dyplomowe szkół teatralnych w ramach Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

Tegoroczny dzień szkół teatralnych na PPA to prezentacja trzech muzycznych dyplomów: „Co gryzie Gilberta Grape’a” z krakowskiej AST w reż. Marcina Czarnika, „Jutro zawsze będzie jutro” z wrocławskiej filii AST – piosenki Brechta w reż. Wojciecha Kościelniaka, i „Spokojnie, jestem szalona”, spektakl Studium Musicalowego Capitol – piosenki z filmów Quentina Tarantino w reż. Konrada Imieli.

Wszystkie spektakle zostaną pokazane w poniedziałek, 25 marca.

Fot. Natalia Kabanow

Krakowskich studentów zobaczymy na Dużej Scenie Capitolu. „Co gryzie Gilberta Grape’a?” to sceniczna adaptacja kultowej powieści Petera Hedgesa. Opowieści o mieszkańcach miasteczka na amerykańskiej prowincji towarzyszą muzyczne przeboje w nowych aranżacjach, grane na żywo.

fot.Jan Kowalewski

Wrocławianie pokażą swój spektakl u siebie, w Czarnej Sali AST na Braniborskiej. – Przygotowywaliśmy ten spektakl trochę podczas zajęć z piosenki, a trochę spotykając się w wolnym czasie. Moim zdaniem to niezwykle utalentowany rok, którego zbiorową siłę przyrównałbym do dynamitu. A że songi Brechta też są materiałem łatwopalnym, z tego spotkania musiało wyniknąć coś ciekawego… – mówi reżyser spektaklu, Wojciech Kościelniak.

fot. Anna Kolasińska

Studentki Studium Musicalowego Capitol także zapraszają do swojej siedziby – na Małą Scenę przy ul. Piłsudskiego 72. Reżyser Konrad Imiela skojarzył piosenki z filmów Tarantino z kobiecą huśtawką nastrojów, związaną z naturalnym rytmem miesięcznego cyklu. Aranżacje utworów są autorstwa Piotra Dziubka.

Pełna informacja o spektaklach na teatrcapitol.box.com/media40

Bilety w cenie 20 i 25 zł można będzie kupić w kasie Teatru Muzycznego Capitol i na www.ppa.wroclaw.pl od czwartku, 28 lutego od godz. 12.

 

FOKUS NA SERIAL: „CZARNE POLA”

Mamy coś dla fanów seriali. Zapraszamy Was 10 marca o 20.00 do DCF. Zostanie pokazany premierowo pilotowy odcinek niezależnego serialu Przemysława Wojcieszka „Czarne Pola”. Po projekcji odbędzie się spotkanie, podczas którego reżyser opowie widzom o tym wyjątkowym, społecznym projekcie. Rozmowę poprowadzi Magdalena Piekarska.

Czarne Pola” to całkowicie niezależny projekt. Twórcy podkreślają, że ich intencją jest stworzenie produkcji, która odmieni oblicze polskiego serialu. Za projektem stoją m.in.: reżyser i scenarzysta Przemysław Wojcieszek znany z takich filmów, jak „Made in Poland”, „Jak całkowicie zniknąć”, czy „Głośniej od bomb”, operatorka Zofia Goraj i kompozytor Filip Zawada. Serial ma być posępnym kryminałem, który pod pretekstem rozrywki, skłoni widzów do refleksji na temat otaczającej ich rzeczywistości.

 
W prowincjonalnym miasteczku rządzonym przez proboszcza, prawicowych polityków i skorumpowany biznes ginie lewicowy prawnik. Dwóch młodych, nieprzekupnych policjantów podejmuje śledztwo. Bardzo szybko odkrywają, że są sami przeciwko wszystkim. Z błogosławieństwem swoich przełożonych czy bez – dwaj ideowi gliniarze postanawiają doprowadzić śledztwo do końca. Na początku grillują miejscowego księdza, który, szczerze lub nie, podpowiada im kolejne postaci i tropy. 

– Wykorzystujemy konwencję serialu kryminalnego, aby w sposób wielowątkowy opowiedzieć o dzisiejszej Polsce. Z jednej strony opowiadamy wciągającą historię, z drugiej – z pasją dokumentalistów i historiografów rozbieramy na części pierwsze Polskę w trakcie politycznego i społecznego przesilenia. Serial fabularny jest jedyną formą, która pozwoli nam tego dokonać w sposób złożony i dogłębny. Chcemy nie tylko rozrywki, ale też prawdziwego portretu Polski i Polaków – deklarują twórcy. 


„Czarne Pola” to wyjątkowy, niezależny projekt społeczny finansowany w ramach crowdfundingu. Obecnie ekipa 
zbiera pieniądze na realizację drugiego odcinka serialu pt. „Patriarcha”.

10 marca | 20.00 | DCF – sala Lwów

Bilety 12 zł. 

Wrocławski Program Wydawniczy

Rozpoczął się tegoroczny nabór do Wrocławskiego Programu Wydawniczego – działania, którego celem jest wspieranie wydawnictw w publikacji książek i czasopism związanych z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem. Na zgłaszane przez wydawców pomysły na publikacje Strefa Kultury Wrocław czeka do 29 marca.

Celem Wrocławskiego Programu Wydawniczego jest wspieranie wydawców podejmujących tematy związane z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem, których działania nie mieszczą się w ramach komercyjnego rynku wydawniczego. Pomysły na publikacje można zgłaszać w dwóch kategoriach: mogą być nimi książki poświęcone Wrocławiowi lub regionowi albo prezentujące dowolną dziedzinę twórczości czasopisma o profilu kulturalno-artystycznym. Dotychczas w ramach programu ukazało się ponad 80 publikacji książkowych i prasowych, m.in. „Rita Baum”, „Chidusz”, „Magazyn Materiałów Literackich Cegła”, „Rock we Wrocławiu”, „Sztuka podręczna Wrocławia” czy „Orbis Wratislaviae”.

Zgłoszenia przesyłać można do 29 marca. Wypełniony formularz wraz z załącznikami – wśród których znaleźć powinny znaleźć się m.in. dwa wydane wcześniej numery czasopisma lub pełny tekst książki – są przyjmowane w sekretariacie Strefy Kultury Wrocław przy ul. Ruskiej 46A (brama B, lok. 203, 50-079 Wrocław) w godzinach 9:00-15:00.  Szczegółowe informacje o trwającym naborze znajdują się w regulaminie, który – podobnie jak formularze wniosków – dostępny jest na stronie internetowej Strefy Kultury Wrocław.

Spotkanie autorskie z Radkiem Wiśniewskim w Recepcji

Już w przyszłym tygodniu w Recepcji, klubokawiarni prowadzonej przez Strefę Kultury Wrocław w podwórku Ruska 46, odbędzie się spotkanie z pisarzem Radkiem Wiśniewskim. Jego książka „Kwestionariusz putinowski i inne medytacje w czasach postprawdy” wydana została w ramach ubiegłorocznego Wrocławskiego Programu Wydawniczego. Wieczór autorski rozpocznie się 6 marca o godzinie 18:00, a jego prowadzącym będzie poeta i krytyk literacki Karol Maliszewski.