Świąteczne spotkanie z dziennikarzami

W Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z dziennikarzami na przedświątecznym spotkaniu spotkali się razem Prezydent Miasta, Wojewoda i Marszałek Województwa.Był to pierwszy od 12 lat wspólny opłatek i jak obiecali politycy tradycja ta wejdzie na stałe to kalendarza grudniowych spotkań.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk podkreślił że choć na co dzień różnią się poglądami, może na siebie nie głosują, ale święta Bożego Narodzenia nas łączą.

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak podziękował mediom za rzetelne informacje i współprace w minionym roku. Oczywiście tradycji stało się zadość i wszyscy obecni dzieli się opłatkiem oraz wspólnie mogli spożyć potrawy których na pewno nie zabraknie na wigilijnym stole.

Rozmowy między dziennikarzami jak i politykami długo jeszcze trwały po zakończeniu części oficjalnej.

Nowy wiceprezydent Wrocławia

Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, powołał nowego zastępcę, który w strukturze Urzędu będzie jego pierwszym wiceprezydentem: Jakuba Mazura. – Mój nowy zastępca posiada bardzo dobre przygotowanie prawne oraz doświadczenie ekonomiczne. Doskonale będzie mógł je wykorzystać w pracy dla Wrocławia. Prezydent Mazur z uwagi na fakt bycia moim pierwszym zastępcą będzie mnie reprezentował, zastępował i koordynował wskazane przeze mnie przedsięwzięcia i projekty ważne dla Miasta – powiedział podczas spotkania z mediami prezydent Jacek Sutryk.

Jakub Mazur ma 41 lat, urodził się we Wrocławiu. Na stanowisko pierwszego wiceprezydenta Wrocławia został rekomendowany przez prezydenta Jacka Sutryka. Nie był nigdy członkiem partii politycznej.

Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego, na którym ukończył studia magisterskie z zarządzania i Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie uzyskał stopień magistra prawa. Przez osiemnaście lat pracował w biznesie. Współtworzył spółki i start-up’y, z sukcesem wprowadzał podmioty gospodarcze na Giełdę Papierów Wartościowych. Specjalizuje się w obszarach IT, e-commerce, energetyce, reklamie, strategiach brandowych i marketingowych oraz w branży budowlanej.    

Jakub Mazur to także współtwórca sukcesu Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu. Przez dwa lata był Pełnomocnikiem ds. Komunikacji i Marketingu tego największego w historii Polski wydarzenia kulturalnego.

Jest doświadczonym managerem, który w związku z propozycją objęcia funkcji wiceprezydenta obecnie wygasił całą swoją działalność biznesową.

Będzie sprawował nadzór nad nowym, niezwykle ważnym Departamentem Strategii i Rozwoju Miasta, w skład którego wchodzą: Wydział Architektury i Budownictwa, Biuro Rozwoju Wrocławia, Biuro Rozwoju Gospodarczego oraz Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków i Rewitalizacji.

Prywatnie mąż i ojciec dwóch córek – Oli i Marysi.