Premiera „Halki” w Operze Wrocławskiej

Najbardziej znana polska opera napisana przez Stanisława Moniuszkę. Dzieło najpierw w wersji dwuaktowej, miało premierę w Wilnie, w roku 1848. Wersja czteroaktowa, najbardziej znana, została zaprezentowana w Warszawie dziesięć lat później. Historia Halki opiera się na typowo romantycznym konflikcie wielkiej miłości i braku możliwości jej spełnienia. Premierą Halki Opera Wrocławska rozpocznie świętowanie 200 rocznicy urodzin kompozytora. Spektakl odbywa się w ramach obchodów Roku Polskiego w Operze Wrocławskiej. Projekt realizowany jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

„Halkę” w Operze Wrocławskiej reżyseruje Grażyna Szapołowska a dyrygentem jest Marcin Nałęcz-Niesiołowski dyrektor Opery.
Obsada dwóch premierowych spektakli przedstawia się następująco:

Obsada – 14.12

Halka – Joanna Zawartko*
Jontek – Jury Horodecki*
Stolnik – Bartosz Urbanowicz*
Zofia – Karolina Filus*
Janusz – Szymon Mechliński*
Dziemba – Jakub Michalski
Dudarz – Szymon Gąsiorowski
Góral – Aleksander Zuchowicz
Gość Stolnika I – Aleksander Zuchowicz
Gość Stolnika II – Piotr Bunzler
Gość Stolnika III – Szymon Gąsiorowski
* – gościnnie

Obsada – 15.12

Halka – Anna Lichorowicz
Jontek – Zdzisław Madej*
Stolnik – Tomasz Rudnicki
Zofia – Hanna Sosnowska
Janusz – Marcin Hutek*
Dziemba – Jakub Michalski
Dudarz – Sergii Borzov
Góral – Aleksander Zuchowicz
Gość Stolnika I – Paweł Walankiewicz
Gość Stolnika II – Jacek Lech
Gość Stolnika III – Szymon Gąsiorowski
* – gościnnie
Zapraszamy do Opery.

Tekst i zdjęcia Mariusz Kunicki

Shakin’ Stevens na koncertach w Polsce.

Shakin’ Stevens na dwóch koncertach w Polsce.

Podczas europejskiego tournee „Greatest Hits – And More” Brytyjczyk zaprezentuje wszystko, co najlepsze w jego karierze, dorzucając do tego garść niespodzianek!  Organizatorem jego występów w naszym kraju jest Barracuda Music i DM Agency –odpowiedzialni za tegoroczne koncerty Bryana Adamsa i The Rolling Stones w Warszawie. Gwiazda pojawi się 25 lutego we wrocławskiej Hali Orbita i 26 lutego na warszawskim Torwarze. Bilety cały czas są w sprzedaży za pośrednictwem strony https://www.eventim.pl/. Kupno biletów to również niezły pomysł na prezent gwiazdkowy. Bo dobra zabawa jest gwarantowana. Zapraszamy również do śledzenia naszej strony bo dzięki DM Agency będziemy mieli dla naszych czytelników i widzów  kilka biletów na koncert we Wrocławiu -szczegóły już wkrótce.