Koncert pożegnalny Eltona Johna

 

Świetna wiadomość dla polskich fanów Eltona Johna! Dodatkowa pula biletów na jedyny, wyjątkowy koncert w ramach pożegnalnej trasy Farewell Yellow Brick Road właśnie trafiła do sprzedaży! Bilety w sektorze PL3 (miejsca siedzące) można nabyć za pośrednictwem eventim.pl.

Organizatorzy zafundowali fanom prawdziwą niespodziankę – we wrześniu, na osiem miesięcy przed koncertem bilety zostały wyprzedane. Fani jednak nie dawali za wygraną – na oficjalnym fanpage DM Agency pojawiały się zapytania o dodatkową pulę biletów na koncert Eltona Johna w Krakowie.

W styczniu artysta ogłosił, że rezygnuje z koncertowania, a trasa Farewell Yellow Brick Road będzie ostatnią w jego muzycznej karierze. Majowy koncert w TAURON Arenie Kraków będzie jedynym przystankiem artysty w Polsce.

Organizatorem koncertu jest Barracuda Music oraz DM Agency – polski promotor koncertów Michaela Bublé, Bryana Adamsa i The Rolling Stones.

Pobierz obrazki

 

Świąteczny jarmark na wrocławskim Rynku

Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy to obowiązkowy punkt do odwiedzenia na mapie przedświątecznych atrakcji. Kolejna jego edycja zagościła od 23 października na wrocławskim rynku i pobliskim Placu Solnym. Na młodych i starszych czeka wiele atrakcji w których będzie można uczestniczyć aż do Bożego Narodzenia. Mikołajki już 6 grudnia i tego dnia czeka nas o godzinie 17.30 powitanie św. Mikołaja na świątecznej scenie oraz o godz.18.00 uroczyste rozświetlenie choinki.

Kolejne atrakcje które już są dostępne to m.in. Galeria Mikołaja czy karuzele to dla najmłodszych wielka frajda. Natomiast na starszych czeka wiele stoisk twórców ludowych oraz z pomysłami na świąteczne prezenty. Tradycją na Jarmarku jest możliwość spróbowania grzańca bożonarodzeniowego ze specjalnych limitowanych kubeczków.

 

Także dla każdego kogo w tej świątecznej gorączce dopadnie głód pobliskie stoiska serwują wyśmienite jedzonko. Więc dla każdego coś miłego zarówno dla ciała jak i duszy.

Zapraszamy wszystkich bo jarmark robi imponujące wrażenie szczegóły programu i wszystkie atrakcje można sprawdzić na stronie http://www.jarmarkbozonarodzeniowy.com.

Fot. i tekst Mariusz Kunicki

World Press Photo 2018

Wystawa World Press Photo 2018 otwarta po raz osiemnasty w Opolu. Od 1955 roku odbywa się międzynarodowy konkurs fotografii prasowej World Press Photo.

Co roku wystawa odwiedza 100 miast w 45 krajach.Do konkursu zgłosiło się w różnych kategoriach łącznie 4 548 fotografów z 125 krajów, łącznie wpłynęło 73.044 zdjęć. Z Polski zgłosiło się 139 fotografów. Zanim zaproszeni goście mogli podziwiać wystawę, dla przedstawicieli mediów odbyła się konferencja prasowa oraz specjalne oprowadzenie przed przedstawicielkę fundacji World Press Photo – Yi Wen Hsia. Podkreśliła ona jak bardzo cieszymy się, z prezentowania najlepszych fotografii właśnie w Opolu.

W tym roku dodała również że pojawiła się nowa kategoria – przyroda, która generalnie traktuje o tym, w jaki sposób działalność człowieka wpływa na otaczające nas środowisko. Zwycięzcą tegorocznej edycji został Ronaldo Schemidt i jego zdjęcie pt. „Venezuela Crisis”.Jury wybrało również 42 fotografów

w 8 kategoriach:

Sprawy współczesne,
Środowisko (nowa kategoria),
Życie codzienne,
Wiadomości,
Projekty długoterminowe,
Przyroda,
Ludzie,
Sport,
Wydarzenia.

Wystawa czynna jest codziennie od 24 listopada do 16 grudnia w godz.10.00 – 20.00.
7 grudnia wystawa czynna w godz.10.00 – 22.00Bilety: 8 zł normalny, 4 zł ulgowy. Galeria Sztuki Współczesnej mieści się Pl. Teatralny 12. Warto wybrać się aby choć przez krótki moment oderwać się od świątecznego rozgardiaszu i oddać się chwili zadumy nad fotografią która niejednokrotnie przedstawia różne aspekty życia codziennego.

Fot. i tekst Mariusz Kunicki