30 lecie zespołu Akcent

XXX lecie zespołu Akcent to pierwsza z weekendowych imprez która zagościła 12 października w Opolskiej Stegu Arenie (dawniej Okrąglak). Piątkowy wieczór był doskonałą okazją aby pobawić się przy największy przebojach disco polo.

była w większej części wypełniona a na parkiecie bawili się zarówno młodzi jak i starzy oraz dzieci. Goście którzy wystąpili przed gwiazda wieczoru to zespół Skaner, dziewczyny z Top Girls, grupa Power Play oraz zespół Boys z Marcinem Milerem.

Były zarówno największe przeboje jak i mniej znane ale to nie przeszkadzało nikomu w dobrej zabawie i śpiewaniu wraz z wokalistami piosenek. Nie zabrakło oczywiście hitów jak „Przez twe oczy zielone” czy „Przekorny los”. Również nasi czytelnicy pojawili się na tym koncercie i w tym miejscu warto podziękować Agencji Eskander która była współorganizatorem koncertu i fundatorem nagród w naszym konkursie.

Spectrum- konkurs na  9. American Film Festival

Już w najbliższy wtorek rozpocznie się 9. American Film Festival. Jak co roku polecamy konkursową sekcję Spectrum – przegląd nowych tendencji i młodych talentów kina USA. W programie m.in. niecodzienne wcielenia gwiazd Hollywoodu, filmy nagrodzone na festiwalach Tribeca i Sundance czy krytyczne spojrzenie na ugładzoną wersję historii USA.

DSCF6559.RAF

Jednym ze znaków rozpoznawczych festiwalu jest też konkursowa sekcja American Docs, dzięki której widzowie zobaczą najgłośniejsze dokumenty prezentujące różne oblicza Stanów Zjednoczonych. W programie znalazły się m.in. portrety niezwykłych ludzi, fascynujące opowieści o „amerykańskiej duszy” – ulokowanej gdzieś między wyznawcami teorii płaskiej Ziemi a postaciami o wybitnej inteligencji i charyzmie, czy epicka podróż śladem najbardziej wyluzowanego z hollywoodzkich aktorów.

Wybrani przez publiczność zwycięzcy konkursów otrzymają nagrody ufundowane przez BNY Mellon.

Spektakl dla dzieci w Capitolu

W najbliższą niedzielę, 21 października o godzinie 11, zapraszamy na Podwórko Teatru Muzycznego Capitol na premierę afrykańskiej opowieści dla dzieci. „O tym, co rękę na bęben podnosi” to interaktywny spektakl Mikołaja Woubisheta dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat.

Razem z Kajetanem Dudzińskim, aktorem i twórcą muzyki, oraz Magdą Flisowską, autorką scenografii i kostiumów, Woubishet zabierze dzieci do wyobrażonej Afryki. Dzieci poznają  świat afrykańskich dźwięków, magicznych zwierząt i wielkich czarodziejów, a także Adisa, chłopca, który nigdy się nie uśmiechał.

Wyprawa rozpocznie się na teatralnym Podwórku, dzieci odwiedzą ciekawe miejsca wokół sceny i będą wykonywać różne zadania. Czy uda im się skłonić Adisa do uśmiechu? A może to on je rozbawi?

Teatr Capitol będzie grać ten interaktywny spektakl jeszcze 14, 18 i 21 listopada oraz 1 grudnia. Przedstawienie trwa 45 minut, bilety kosztują 20 zł (ulgowe) i 25 zł (normalne). Można je kupić w kasie lub przez internet: https://www.teatr-capitol.pl/spektakle/o-tym-co-reke-na-beben-podnosi/

Enrique Iglesias w Polsce

 Po tym jak Enrique Iglesias otrzymał dziesiątki tysięcy listów od polskich fanów, postanowił   spełnić prośbę i wystąpić raz jeszcze. W ramach trasy koncertowej „All the hits live” 7 maja 2019 zawita do krakowskiej Turon Areny. 

Enrique Iglesias zaczął komponować w wieku 13 lat. Kiedy miał 21 był już zaliczany do najbardziej wpływowych artystów popu. Za każdym razem kiedy pojawia się na scenie, wywołuje niezwykłe emocje, rozkochując w sobie miliony ludzi na całym świecie.

Do tej pory, żaden ze współczesnych artystów nie miał na swoim koncie tylu hitów w tak krótkim czasie.

Każdy potrafi zanucić: „Bailamos”, „Rhythm Divine”, czy „Be With You” a najnowsze hity takie jak: Duele El Corazon, Subeme La Radio, El Baño, Move To Miami  czy najnowszy I Don’t Dance (Without You) regularnie meldują się na szczytach list popularności na całym świecie. 

 Piosenkarz niewątpliwie jest w doskonałej formie i kiedy postanowił zagrać  kilka dodatkowych koncertów w ramach trasy po Europie, wszystkie bilety zostały wyprzedane w kilka dni! Z nowym tournee zaprezentował się w Pradze, Budapeszcie, Lublanie, Oslo, Atenach, Kopenhadze i Lizbonie. W zeszłym miesiącu Enrique Iglesias na koncert w Kijowie wyprzedał całkowitą liczbę biletów w ilości 75 000.

Bilety na koncert “All the hits live” w Krakowie będą dostępne w przedsprzedaży na stronie https://www.eventim.pl/enrique-iglesias.html?affiliate=HPA&doc=artistPages%2Ftickets&fun=artist&action=tickets&erid=2306994  dla najwierniejszych fanów – w specjalnej cenie – ze zniżką 25 złotych. Przedsprzedaż rozpoczyna się w 17 października 2018 roku o godzinie 10.00, oficjalna sprzedaż rusza od czwartku 18 października 2018 roku na Eventim.pl.

Z ostatniej chwili!

Do wygrania 10 wejściówek na spotkanie z Enrique Iglesiasem

 MEET&GREET to niewątpliwie najbardziej pożądane wejściówki na każdy koncert. 

Enrique Iglesias przygotował wspaniałą niespodziankę dla polskich fanów. Każdy kto polubi specjalną stronę wydarzenia na FACEBOOK’u https://www.facebook.com/events/357778948299516/?ti=icl oraz opowie „Jak i za co kocha muzykę Enrique” będzie miał szansę na wygranie jednej z 10 wejściówek na spotkanie z artystą!