Dni Karpia – Konkurs

13. edycja Dni Karpia w Dolinie Baryczy trwa w najlepsze. Poprzedni konkurs który mieliśmy dla was cieszył się dużą popularnością, więc starujemy z kolejnym. Tym razem do wygrania Ryba do syta z zabawą taneczną na 27 października na godz.19.00 w Niesułowicach (zaproszenie jest oczywiście podwójne) dodatkowo zwycięzca otrzyma zestaw pamiątkowych gadżetów. Zanim weźmiecie udział w konkursie i odpowiecie na pytania warto zapoznać się z planami Dni Karpia bo na wszystkich chętnych czeka ponad 60 wydarzeń.Szczegółu programu dostępne są na stronie http://www.dnikarpia.barycz.pl/. Konkurs trwa do 14 października a laureat o zwycięstwie zostanie poinformowany e-mailowo.Żeby mieć szanse trzeba odpowiedzieć na pytania:
1. Jakie ryby, oprócz karpia są hodowane w Dolinie Baryczy (wymień trzy)
2.Kto jest partnerem strategicznym tegorocznych Dni Karpia?
3.Którą edycje Dni Karpia mamy w tym roku?
Odpowiedzi można wysyłać na e-maila kunicki.dtv24@gmail.com

Nabucco w Operze Wrocławskiej

Pierwsza z tegorocznym premier w Operze Wrocławskiej to spektakl który już był prezentowany. „Nabucco” jest przeniesieniem super widowiska z maja 2018 roku, a jego adaptacji scenicznej dokonał reżyser młodego pokolenia Cezary Iber. Spektakle będą prezentowane w najbliższy weekend w sobotę 29.09.2018 o godz.19.00 i niedzielę 30.09.2018 o godz.18.00 natomiast próba prasowa odbyła się w minioną środę. Dziennikarze którzy pojawili się na niej długo zastanawiali się jak będzie wyglądała adaptacja i w części ich ciekawość została zaspokojona.

Warto wspomnieć że obsada sztuki częściowo będzie nowa w sobotę zagrają:
Nabucco – Krum Galabov
Abigaille – Karina Skrzeszewska
Fenena – Jadwiga Postrożna
Zachariasz – Volodymyr Pankiv
Ismaele – Aleksander Zuchowicz
Anna – Karolina Filus
Abdallo – Edward Kulczyk
Wielki Kapłan – Jakub Michalski

Natomiast w niedzielnym przedstawieniu pojawią się:
Nabucco – Leszek Skrla
Abigaille – Anna Lichorowicz
Fenena – Jadwiga Postrożna
Zachariasz – Volodymyr Pankiv
Ismaele – Aleksander Zuchowicz
Anna – Aleksandra Malisz
Abdallo – Paweł Walankiewicz
Wielki Kapłan – Leszek Holec

Warto wybrać się do Opery bo „Nabucco” to szczególna opera w dorobku włoskiego kompozytora. Verdi pod maską historycznego libretta, opowiedział historię zniewolonego narodu, która może wydarzyć się zawsze.Również ci którzy widzieli Super widowisko mogą na nowo odkryć pewne wątki. Zapraszamy bo bilety są jeszcze do nabycia w kasie.

Miasto Movie wystartował w KNH

Miasto Movie wystartowało wczoraj we Wrocławiu i potrwa do niedzieli.

Program jest bogaty bo organizatorzy przewidzieli pokazy filmów, warsztaty, koncerty itp. Tegoroczna odsłona to już 6 edycja więc można mówić o małej tradycji. Całość tegorocznego festiwalu dedykowana jest ulicy i po raz pierwszy w historii odbywa się konkurs filmów o mieście i architekturze. Środa to wernisaż sceny artystyczno-badawczej w TIFF Center na której prezentowane są prace Małgorzaty Łuczyny i Jacka Złoczwoskiego. Po wernisażu przenieśliśmy się do Kina Nowe Horyzonty gdzie oficjalnie został otwarty festiwal. Pierwszym filmem który zaprezentowany został poza konkursem był dokument „Czekając na Barcelonę” finlandzkiego reżysera Juho-Pekka Tanskanen który po raz pierwszy pojawił się w Polsce jak również spotkał się z widzami po projekcji i wziął udział w dyskusji. Widzowie długo dopytywali się o sam film będąc ciekawym jego realizacji. Pierwszy dzień Miasto Movie zakończył w Klubie Festiwalowym Antybankiet na którym zagrał Mikołaj Limanówka gitarzysta i wokalista urodzony we Wrocławiu. Festiwal trwa do 30 września a szczegóły programu można zobaczyć na stronie http://miastomovie.pl/.

Lady Gaga w „Narodzinach Gwiazdy”

Narodziny gwiazdy” z Lady Gagą na otwarcie American Film Festival.

Narodziny gwiazdy (A Star Is Born) w reżyserii Bradleya Coopera otworzą tegoroczny American Film Festival we Wrocławiu. Film, który miał swoją premierę na festiwalu w Wenecji, zbiera znakomite recenzje na całym świecie. Na ekranie, oprócz samego Coopera, zobaczymy żywą legendę muzyki – Lady Gagę.

Narodziny gwiazdy to reżyserski debiut Bradleya Coopera (trzykrotnie nominowanego do Oscara – za role w Poradniku pozytywnego myślenia, American Hustle i Snajperze). Na ekranie tworzy magnetyczny duet z Lady Gagą, królową stylistycznych metamorfoz, która tym razem wciela się w Ally – nieśmiałą, choć utalentowaną wokalnie dziewczynę, wciąż czekającą na przełomowy moment w karierze. Z pomocą spieszy Jackson Maine (Cooper), charyzmatyczny, choć już mocno zmęczony życiem gwiazdor muzyki country. Ich wspólne spotkanie zaowocuje płomiennym romansem i eksplozją popularności Ally, uruchamiając tym samym konflikt na linii gasnący mistrz – wschodząca gwiazda. Narodziny gwiazdy są chwalone zarówno za doskonałe zdjęcia, fenomenalną muzykę (co najmniej kilka piosenek z filmu to murowane hity), ale też inteligentny portret amerykańskiego show biznesu, który – pomimo swojego blichtru – często przypomina bezduszną maszynerię.

„Hollywoodzki miód dla oczu i uszu” – Łukasz Muszyński / Filmweb

Narodziny gwiazdy mają w sobie porywający, ale także delikatny i intymny klimat” – Owen Glaiberman / Variety

„Lady Gaga potrafi z doskonałą precyzją połączyć postać skromnej, prostej dziewczyny z nieziemską mocą cesarzowej celebrytów” – Peter Bradshaw / The Guardian

***

Na 9. American Film Festival zapraszamy od 23 do 28 października 2018.