Tu nie ma na co czekać – premiera w Capitolu

W najbliższy piątek i sobotę na Scenie Restauracja w Teatrze Muzycznym Capitol można zobaczyć nowy spektakl teatru tańca. Tu nie ma na co czekać to dzieło Jacka Gębury, reżysera i twórcy choreografii, oraz czterech tancerek: Marii Jaworek, Marty Hichel, Moniki Kolbusz i Martyny Rak.

Inspiracją stała się dla nich sztuka Samuela Becketta Czekając na Godota, czyli opis stanu oczekiwania na coś, co nigdy się nie stanie, na kogoś, kto nigdy nie nadejdzie.

Ale – na przekór bezsensowi sytuacji – można czekanie potraktować jako szansę. Na nawiązanie relacji, na znalezienie przyjemności, na przerwanie łańcucha biernego czekania na wszystko. Spektaklowi towarzyszyć będzie muzyka Meredith Monk.

Człowiek czeka, żeby położyć się spać, i czeka, żeby się obudzić. Czeka, żeby się ożenić, i czeka, żeby się rozwieść. Czeka na deszcz, czeka, aż przestanie padać. Czeka na posiłek, a kiedy go zje, czeka na następny. Czeka w poczekalni u psychiatry razem z bandą pomyleńców i sam nie wie, czy jest jednym z nich

Charles Bukowski Szmira

Spektakl na Scenie Restauracja
Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu

14 września, godzina 19:00
15 września, godzina 18:00
Czas: 50 minut
Bilety 15 zł

Foto z próby: Anna Krych

OVO na JazzOVO

Patio znów na jazzOVO. Jeszcze dwa koncerty

Mocne zakończenie letnich koncertów jazzowych na patio OVO Wrocław. Już 14 września na plenerowej scenie wystąpi czwórka dżentelmenów z Tomaszem Krajewskim na czele. Tydzień później, na zakończenie bezpłatnego cyklu koncertów, zagra znakomity kwartet Jakuba Olejnika.

JazzOVO to cykl muzycznych spotkań na zielonym patio budynku OVO Wrocław. Początkowo miał trwać przez wakacje, ale niezwykłe ciepły odbiór sierpniowych koncertów skłonił organizatorów do kontynuowania cyklu również we wrześniu.

Koncerty takich gwiazd jak Tomasz Krajewski, Natalii Lubrano i trio Maćka Czemplika z Sonią Hornatkiewicz przyciągnęły wielu miłośników dobrej muzyki. W piątkowe wieczory patio było pełne, gwarne i wesołe – mówi Matthias Herd, dyrektor generalny hotelu DoubleTree by Hilton Wrocław, współorganizator koncertów. I tak 7 września jazz znów rozbrzmiał na patio za sprawą wokalisty Bartka Deryło i klawiszowca Piotra Świętoniowskiego. Na tym jednak nie koniec. Przed nami jeszcze dwa koncerty.

Jazz w wykonaniu dżentelmenów

Już 14 września wieczór należał będzie do panów. Podczas koncertu Gentelman’s Jazz na scenie wystąpi wrocławski wokalista, Tomasz Krajewski w towarzystwie trójki muzyków: Iona Virlana (bas), Michała Polaka (perkusja) i Piotra Świętoniowskiego (instrumenty klawiszowe). Publiczność usłyszy zarówno interpretacje, jak i autorskie kompozycje.

Kolejny piątek, 21 września, to również jazz z najwyższej wrocławskiej półki. Na letniej scenie zagra kwartet Jakuba Olejnika, tak doskonale znany lokalnej publiczności. Muzyka zespołu łączy elementy europejskiej i amerykańskiej tradycji. Skład kwartetu to: Jakub Olejnik na basie, Tomasz Wendt na saksofonie, Bogdan „Boogie” Skiedrzyński na gitarze oraz Mateusz Maniak, uznawany za jednego z najzdolniejszych perkusistów młodego pokolenia w naszym kraju.

Serdecznie zapraszamy nie tylko miłośników jazzu, ale wszystkich, którzy chcą cieszyć się ciepłymi wrześniowymi wieczorami przy pięknych dźwiękach i pysznym jedzeniu – zachęca Shuckie Ovadiah, CEO OVO Wrocław.

Jak podkreśla, zielone patio to znakomite miejsce na spędzenie wieczoru w towarzystwie przyjaciół i rodziny. Nie tylko można się tu delektować dźwiękami jazzu, ale również potrawami z różnych stron świata. Można ich kosztować w restauracjach zlokalizowanych w budynku OVO Wrocław: OVO Beach Club wraz z plażą restauracyjną, gdzie specjalnością są owoce morza, OVO Bar & Restaurant z tapas, koktajlami i kuchnią polską z międzynarodowymi akcentami, Campo, w którym królują steki, czeskiej Drevny Kocur, azjatyckiej Dim Sum Garden i Etno Cafe z wrocławską kawą. Z kolei rzemieślniczego piwa można napić się w pubie PINTA.

Organizatorami cyklu jazzOVO są OVO Wrocław i DoubleTree by Hilton Wroclaw. Koncerty rozpoczynają się o godz. 19.00. Wstęp jest bezpłatny. Organizatorzy zastrzegają, że w razie niepogody koncerty mogą zostać odwołane, a informacje warto śledzić na Facebooku (fanpage OVO Wrocław).

jazzOVO – OVO Wrocław (ul. Podwale 83)

14.09.2018 Tomasz Krajewski Gentelman’s Jazz

21.09.2018 Jakub Olejnik Quartet