Baltona na wrocławskim lotnisku

Nowy operator sklepów wolnocłowych w Porcie Lotniczym Wrocław właśnie oficjalnie zainaugurował działalność. Baltona poszerzyła ofertę modową, wybór artykułów spożywczych czy kosmetyków, wprowadziła nową markę z produktami regionalnymi, otworzyła też dwa całkowicie nowe lokale.

W ubiegłym roku Baltona wygrała konkurs na operatora sklepów wolnocłowych na wrocławskim lotnisku. Pierwszy sklep otworzyła już w grudniu, teraz gotowych jest wszystkich sześć lokali. 30 sierpnia Baltona uroczyście zainaugurowała swoją działalność w Porcie Lotniczym Wrocław.

–Obok bogatego i dopasowanego do potrzeb klientów asortymentu, pragniemy zaoferować im także unikalne doświadczenia zakupowe podkreślające charakterystykę miasta. Nowoczesna i starannie dobrana oferta handlowa ma wzmocnić wizerunek wrocławskiego portu i wyróżnić go na tle innych obiektów tego typu w Polsce – mówi Piotr Kazimierski, Prezes Baltona S.A.

Oferta nowego operatora jest bardzo różnorodna. Cztery sklepy, łącznie o powierzchni 740 mkw., znajdują się w hali odlotów Schengen. Największy z nich to Wroclaw Duty Free, oferujący m.in artykuły spożywcze, perfumy, kosmetyki, akcesoria, alkohole i wyroby tytoniowe. Fashion Boutique proponuje odzież, biżuterię i akcesoria, a w Zoom można zaopatrzyć się w prasę i książki. Nową koncepcją jest Spirit of Poland, sklep wyspecjalizowany w polskich produktach regionalnych. Można tam kupić m.in. ceramikę, miody czy sery z Dolnego Śląska, kraftowe piwa, nalewki czy inne regionalne alkohole.

Baltona otworzyła sklepy również w dwóch zupełnie nowych lokalizacjach. W hali odlotów non-Schengen operator uruchomił lokal ze swoimi największymi bestsellerami. Zakupy można zrobić też w hali ogólnodostępnej, na parterze – nowy lokal liczy 86 mkw. Znajdziemy tam m.in. perfumy, kosmetyki i akcesoria modowe.

Więcej na dlahandlu.pl

Zdjęcia Mariusz Kunicki

Opera Wrocławska szuka partnera

Opera Wrocławska rozpoczęła procedurę mającą na celu wybór partnera prywatnego, z którym wspólnie zamierza rozbudować budynek opery. Rozbudowa w formie partnerstwa publiczno-prywatnego miałaby rozpocząć się w 2020 roku.


Opera Wrocławska jest w trakcie zbierania wniosków od partnerów prywatnych w celu wspólnej rozbudowy obiektu opery. Prywatny inwestor odpowiedzialny byłby m.in. za sfinansowanie i wykonanie robót budowlanych w zakresie rozbudowy opery o obiekt zaplecza technicznego.

W rozbudowanej części opery mają znajdować się sale prób chóru, orkiestry czy baletu, magazyny oraz pomieszczenia administracyjne – poinformował dyrektor Opery Wrocławskiej Marcin Nałęcz-Niesiołowski.

Jak wyjaśnił, w nowo powstałym budynku, jedna część byłaby związaną z działalnością partnera prywatnego, który zobowiązałby się do wybudowania ze swoich środków pomieszczeń na potrzeby opery, a sam mógłby w ramach tego budynku prowadzić swoją działalność.

„Zaprosiliśmy partnerów do złożenia wniosku o dopuszczenie do udziału w takim postępowaniu. Termin składania wniosków to 27 września; po tym terminie będziemy oceniać wnioski i dopuszczać do dalszych negocjacji”- powiedziała Magdalena Wojciechowska, doradca Opery Wrocławskiej w sprawach partnerstwa publiczno-prywatnego.

Rozbudowa Opery miałaby rozpocząć się w 2020 roku. Szczegóły dotyczące wyglądu budynku i jego funkcji będą znane dopiero po wyłonieniu prywatnej firmy.