UWAGA KONKURS !!!!

Mamy dla was kolejny konkurs w którym do wygrania jest 5 podwójnych zaproszeń na koncert jubileuszowy Zenka Martyniuka -30 lecie z zespołem Akcent. Koncert odbędzie się 12.10.2018 w Stegu Arena (dawny Okrąglak)  w Opolu o godz.20.00

Grupa Akcent to nie jedyna formacja która pojawi się tego wieczoru na scenie, o dobrą zabawę zadbają jeszcze grupy Power Play, Boys, Skaner oraz Top Girls. Największe hity, porywające do tańca przeboje i piosenki, które nuci cała Polska! Nie przegap najważniejszego muzycznego jubileuszu i skorzystaj z okazji, aby osobiście złożyć życzenia niepodważalnemu królowi disco-polo Zenkowi Martyniukowi. Kto jeszcze nie kupił biletu a ma ochotę na dobrą zabawę może spróbować sił w naszym konkursie. Sprawa jest bardzo prosta -z okazji jubileuszu złóż mu życzenia – wygrywają najdowcipniejsze najbardziej oryginalne i kreatywne.

Zgłoszenia należy wysyłać na adres: kunicki.dtv24@gmail.com do dnia 9 października 2018. Zwycięscy o wygranej powiadomieni zostaną e-mailem. Sponsorem zaproszeń jest organizator koncertu Agencja Eskander. Jeżeli nie uda wam się wygrać nic straconego , bilety cały czas są w sprzedaży więc polecamy.

Mariusz Kunicki – redakcja DTV24 Opole

Tercet Egzotyczny w Hali Stulecia

Tercet Egzotyczny to legenda polskiej muzyki rozrywkowej. Zespół powstał jesienią 1963 roku. Uwielbiany przez słuchaczy wciąż zdobywa kolejne pokolenia fanów. Zespół nagrał 26 albumów i otrzymał 17 złotych, 3 platynowe i jedną diamentową płytę. Koncertował na najbardziej prestiżowych scenach muzycznych świata, m. in. w Carnegie Hall, Radio City w Nowym Jorku czy Paryskiej Olimpii, zbierając znakomite recenzje w The New Jork Times i nie tylko.

Tercet Egzotyczny pozostał wierny swoim pierwotnym ideałom artystycznym i estetycznym. Dzisiaj znak rozpoznawczy zespołu to pełna energii i prawdy muzyka o inspiracjach latynoamerykańskich oraz barwna i pełna rozmachu oprawa artystyczna. W tym roku zespół obchodzi jubileusz 55-lecia istnienia. Z tej okazji w najbliższą niedzielę, 30 września, w Hali Stulecia odbędzie się galowy koncert, któremu towarzyszyć będą specjalne atrakcje i niespodzianki.
Zespół wykona premierowo utwory ze swojej najnowszej płyty pt. „Nieposkromiona życia samba”. Na scenie wystąpią także zaproszeni goście, którzy wspólnie z Izabelą Skrybant zaśpiewają najbardziej znane przeboje Tercetu. Wystąpią: Krzysztof Antkowiak, Zbigniew Czwojda, Katarzyna Dziewiątkowska, Zbigniew Lesień, Jan Miodek, Jerzy Skoczylas, Robert Zaborski oraz zespoły Girls on Fire i Ogień.
Dodatkową atrakcją będzie ekspozycja kolekcji Muzeum Tercetu Egzotycznego, które specjalnie na tę okazję zostało przeniesione z Lubinia. Wystawa to kilkaset pamiątek związanych z legendą zespołu, w tym m.in. estradowe stroje, biżuteria, złote i diamentowe płyty, instrumenty, plakaty i dokumenty.
Koncert jest jednym z wydarzeń w programie trwających Wrocławskich Dni Seniora. Wejściówki dystrybuowane w Centrum Poznawczym Hali Stulecia oraz we Wrocławskim Centrum Seniora rozeszły się w błyskawicznym tempie, co tylko potwierdza niesłabnąca popularność Tercetu Egzotycznego.

Premiera „Blaszanego Bębenka” w Capitolu

Wrocławski Teatr Muzyczny Capitol szykuję się do inauguracji sezonu. Sztuka która zostanie zaprezentowana na dużej scenie to „Blaszany bębenek” — muzyczny spektakl Wojciecha Kościelniaka według powieści Güntera Grassa. Spektakl będzie wystawiany od 5 października choć premiera przewidziana jest na 6 października.

Nad choreografią pracuje Ewelina Adamska-Porczyk, muzykę pisze Mariusz Obijalski („Liżę twoje serce”), scenografię i kostiumy zaprojektowała Anna Chadaj (m.in. „Trzej muszkieterowie”, „Nasza mama czarodziejka”). Plakat to projekt Doroty Błażejowskiej.

Bilety na „Blaszany bębenek” można nabywać w kasie lub na stronie https://www.teatr-capitol.pl/. Warto również wspomnieć, że promocja spektaklu trwa od 1 września i flagi które zawisły na budynku Capitolu od momentu pojawienia się wzbudziły spore kontrowersje w mediach.

 

Tekst i zdjęcia Mariusz Kunicki

Dni Karpia – Konkurs

13. edycja Dni Karpia w Dolinie Baryczy trwa w najlepsze. Poprzedni konkurs który mieliśmy dla was cieszył się dużą popularnością, więc starujemy z kolejnym. Tym razem do wygrania Ryba do syta z zabawą taneczną na 27 października na godz.19.00 w Niesułowicach (zaproszenie jest oczywiście podwójne) dodatkowo zwycięzca otrzyma zestaw pamiątkowych gadżetów. Zanim weźmiecie udział w konkursie i odpowiecie na pytania warto zapoznać się z planami Dni Karpia bo na wszystkich chętnych czeka ponad 60 wydarzeń.Szczegółu programu dostępne są na stronie http://www.dnikarpia.barycz.pl/. Konkurs trwa do 14 października a laureat o zwycięstwie zostanie poinformowany e-mailowo.Żeby mieć szanse trzeba odpowiedzieć na pytania:
1. Jakie ryby, oprócz karpia są hodowane w Dolinie Baryczy (wymień trzy)
2.Kto jest partnerem strategicznym tegorocznych Dni Karpia?
3.Którą edycje Dni Karpia mamy w tym roku?
Odpowiedzi można wysyłać na e-maila kunicki.dtv24@gmail.com

Nabucco w Operze Wrocławskiej

Pierwsza z tegorocznym premier w Operze Wrocławskiej to spektakl który już był prezentowany. „Nabucco” jest przeniesieniem super widowiska z maja 2018 roku, a jego adaptacji scenicznej dokonał reżyser młodego pokolenia Cezary Iber. Spektakle będą prezentowane w najbliższy weekend w sobotę 29.09.2018 o godz.19.00 i niedzielę 30.09.2018 o godz.18.00 natomiast próba prasowa odbyła się w minioną środę. Dziennikarze którzy pojawili się na niej długo zastanawiali się jak będzie wyglądała adaptacja i w części ich ciekawość została zaspokojona.

Warto wspomnieć że obsada sztuki częściowo będzie nowa w sobotę zagrają:
Nabucco – Krum Galabov
Abigaille – Karina Skrzeszewska
Fenena – Jadwiga Postrożna
Zachariasz – Volodymyr Pankiv
Ismaele – Aleksander Zuchowicz
Anna – Karolina Filus
Abdallo – Edward Kulczyk
Wielki Kapłan – Jakub Michalski

Natomiast w niedzielnym przedstawieniu pojawią się:
Nabucco – Leszek Skrla
Abigaille – Anna Lichorowicz
Fenena – Jadwiga Postrożna
Zachariasz – Volodymyr Pankiv
Ismaele – Aleksander Zuchowicz
Anna – Aleksandra Malisz
Abdallo – Paweł Walankiewicz
Wielki Kapłan – Leszek Holec

Warto wybrać się do Opery bo „Nabucco” to szczególna opera w dorobku włoskiego kompozytora. Verdi pod maską historycznego libretta, opowiedział historię zniewolonego narodu, która może wydarzyć się zawsze.Również ci którzy widzieli Super widowisko mogą na nowo odkryć pewne wątki. Zapraszamy bo bilety są jeszcze do nabycia w kasie.