Dni Karpia w Dolinie Baryczy

Zaplanuj swój karpiowy weekend z Dniami Karpia w Dolinie Baryczy

Dni Karpia to jesienny cykl wydarzeń promujących wyjątkowość Doliny Baryczy. Zapraszamy po raz 13. do regionu, którego tradycje rybackie sięgają 800 lat. W 2018 r. nasi partnerzy – przedsiębiorcy, samorządy i organizacje , prześcigając się w pomysłach na uatrakcyjnienie oferty, zaplanowali ponad 60 wydarzeń plenerowych, aktywnych, wędkarskich, edukacyjnych i kulinarnych, odbywających się przez 11 weekendów od września do listopada.

Podczas Dni Karpia we wrześniu, październiku czy listopadzie można aktywnie spędzić czas, zabrać dzieci, zaprosić znajomych, spotkać się z rodziną. Jesienne weekendy nigdzie nie są tak piękne i bogate w atrakcje jak w Dolinie Baryczy. Specjalnie dla spragnionych przygody, świeżego powierza, spektakularnych przelotów ptaków stworzyliśmy harmonogram weekendowy wydarzeń*.

Zwiedzenie Doliny Baryczy można zacząć od udziału w zawodach wędkarskich, spływie kajakiem czy rajdzie rowerowym, zakończyć kolacją rybną lub tańcem i śpiewem na imprezie plenerowej, a rano wziąć udział w przejażdżce bryczką lub udać się na spacer z ornitologiem. Zapraszamy do poznawania smaków i korzystania z usług turystycznych Doliny Baryczy – szczególnie polecamy te wyróżnione znakiem Dolina Baryczy Poleca. Znak pozwoli odnaleźć ofertę najwyższej jakości, tworzoną przez ludzi z pasją.

W tym roku każdy, kto zakupi bilet lub odbierze bon na wydarzeniu bezpłatnym może wybrać w systemie internetowym nagrodę. Do puli nagród, oprócz koszulek, toreb, kubków, breloków, magnesów z wizerunkiem Dni Karpia, włączyły się podmioty oznaczone znakiem Doliny Baryczy Poleca, będą więc zdrowe i ekologiczne kiszonki z Gospodarstwa Rolnego Sznajder, wytłaczane na zimno oleje roślinne z Doliny – p. Dwornikowskiej, zniewalające smakiem i zapachem pomidory z Ogrodnictwa Wojciecha Skowrońskiego, naturalne soki i słodkie jabłka z Gospodarstwa Sadowniczego Dziekan, lub unikatowe rękodzieło od państwa Lesiaków i z Pracowni Centaurea. Można będzie również wybrać vouchery na romantyczną kolację lub bilet na bal sylwestrowy, nocleg, pobyt w: Gospodzie 8 Ryb, Restauracji w Starym Młynie, Restauracji Lido, Zagrodzie Grabownica, Jaworowym Domu, Restauracji Teo.

Dni Karpia w liczbach:

to ponad 60 tys. odwiedzających turystów i mieszkańców, ponad 5 tys. sprzedawanych biletów, ponad 100 wystawców producentów i gastronomii lokalnych oferujących smaczne przekąski i zdrowe produkty na licznych imprezach, ponad 50 organizatorów realizujących poszczególne imprezy. 76 % ankietowanych oceniło (w zeszłym roku) najwyżej wydarzenie na którym uczestniczyło, osoby odwiedzające to w większości: osoby 35+; z wykształceniem wyższym, z województw Dolnośląskiego i Wielkopolskiego, śląskiego, mazowieckiego.

BASIA NA DWÓCH KONCERTACH W POLSCE!

Kolejna świetna informacja dla polskich fanów Basi Trzetrzelewskiej – po wydanym kilka miesięcy temu znakomitym albumie „Butterflies” czas na koncerty w naszym kraju! Wokalistka zaśpiewa 14 listopada w warszawskiej Stodole oraz dzień później w Sali Audytoryjnej wrocławskiej Hali Stulecia.

Unikatowy głos w wysmakowanych, relaksujących piosenkach, w których pop miesza się z jazzem, a nad wszystkim unosi się duch muzyki latynoskiej – tym właśnie Basia zachwyciła świat trzy dekady temu. W maju tego roku pochodząca z Jaworzna wokalistka wydała album „Butterflies”, nieustępujący poziomem płytom, które odnosiły sukcesy na liście amerykańskiego „Billboardu”. Nowy krążek zachwycił zarówno wiernych fanów, jak i krytyków – prestiżowy serwis allmusic.com przyznał mu 4 z 5 możliwych gwiazdek. Sama Basia mówi, że jest to najbardziej jazzowa płyta w jej dorobku, a zawarte na niej piosenki opowiadają o miłości „do życia, do muzyki i do ludzi”.

Już za niespełna trzy miesiące polscy fani będą mieli okazję  rozkoszować się na żywo muzyką naszej eksportowej wokalistki – Basia po kilkuletniej przerwie wraca do ojczyzny, by wystąpić w warszawskiej Stodole oraz wrocławskiej Hali Stulecia. Jej listopadowe koncerty w Polsce będą częścią światowego tournee, obejmującego również Stany Zjednoczone, Japonię i Chiny. Na trasie towarzyszyć jej będzie długoletni partner, klawiszowiec Danny White oraz Giorgio Serci (gitara), Andres Lafone (bas), Ian Kirkham (saksofon/klawisze) i Marc Parnell (perkusja).

Basia jest jedną z nielicznych polskich wokalistek, które odniosły autentyczny sukces na świecie. Jej albumy biły rekordy popularności m.in. w Stanach Zjednoczonych, Francji i Japonii.

Poważną karierę muzyczną rozpoczęła w 1972 r., wraz z popularną żeńską grupą Alibabki. Po krótkim epizodzie z raczkującym wówczas zespołem Perfect wokalistka wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych, a pod koniec lat 70. zamieszkała na stałe w Wielkiej Brytanii. Przełomem w jej życiu było poznanie klawiszowca Danny’ego White’a – partnera w życiu prywatnym i zawodowym. To właśnie z nim współtworzyła grupę Matt Bianco, która dała jej przepustkę do międzynarodowej kariery – ich pierwszy wspólny album „Whose Side Are You On” podbił Wyspy Brytyjskie i resztę Europy, sprzedając się w nakładzie ponad 1,5 mln egzemplarzy.

Danny stał się również muzyczną podporą solowej kariery Basi, rozpoczętej z impetem od płyty „Time And Tide” (1987), która w samych tylko Stanach osiągnęła ponadmilionowy nakład, pokrywając się Platyną! Bestsellerem był też kolejny album „London, Warsaw, New York” (1990), zawierający największy w dorobku Basi hit „Cruising For Bruising” i uznany przez magazyn Billboard za najlepsze wydawnictwo roku w kategorii Contemporary Jazz Album.

Za wybitne osiągnięcia muzyczne Basia została uhonorowana Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, ma też na koncie odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Bilety na koncerty Basi w Warszawie i we Wrocławiu będą do kupienia od poniedziałku, 3 września, za pośrednictwem serwisu eventim.com oraz w kasach Empiku, warszawskiej Stodoły i Wrocławskiego Centrum Kongresowego.

Organizatorami koncertów są Barracuda Music oraz DM Agency.

55 lecie Krzysztofa Krawczyka w Opolu

W minioną niedzielę 26 sierpnia w Opolskim Amfiteatrze odbył się wyjątkowy koncert z okazji 55-lecia pracy scenicznej Krzysztofa Krawczyka .

Artysta który świętuje jubileusz pojawił się nieprzypadkowo w Stolicy Polskiej Piosenki , ponieważ właśnie tutaj z zespołem Trubadurzy  odnosił sukcesy podczas KFPP.   Widownia która wraz z artystą śpiewała jego  stare  i nowe utwory świetnie się bawiła a jubilat pomiędzy występami opowiadał  dowcipy i historyjki ze swego bogatego życia scenicznego , kokietując widzów sformułowaniem  ” dziadek przyjechał”.

Piosenki z jego repertuaru – „Rysunek na szkle”, „Byle było tak”, „Chciałem być”, „Bo jesteś ty”, „Jak minął dzień”, „Mój przyjacielu” to tylko niektóre z wielu utworów, które wraz z artystą śpiewali  młodzi  i starsi fani. Wszyscy doskonale się bawili. Jubilat zadbał oto by można było również w domu go posłuchać i po koncercie można było nabyć  jego płyty.  Organizatorem koncertu była agencja Globalart  a Opole było ostatnim miastem w tej części trasy .

Organizacja koncertu była na wysokim poziomie. Warto  również już dziś zarezerwować czas na koncerty José Feliciano – „On My Latin Street” Tour w Gdańsku 1.02.2019 oraz   3.02.2019 w Łodzi bo czeka nas kolejne fantastyczne spotkanie z muzyką.

Tekst i zdjęcia Mariusz Kunicki – DTV24 Opole