VI Muzyczne Spotkania na Wzgórzu / Opole /

 

W ramach VI Muzycznych spotkań na Wzgórzu Uniwersyteckim jako pierwszy zaprezentował się zespół „Recepta” laureat Zimowej Giełdy Piosenki. Pomimo że w pobliżu trwa przebudowa jednej z galerii i dotarcie na miejsce koncertu jest troszkę utrudnione nikogo to nie zniechęciło. Opolanie jak przystało na prawdziwych pasjonatów muzyki tłumnie pojawili się by słuchać zarówno autorskich piosenek „Recepty” jak i wykonań utworów grupy „Bajm”. Kolejny koncert w piątkowy (24.08) wieczór. Na scenie zlokalizowanej przy Collegium Minus, wystąpi Kamila Dauksz z Zespołem. Wstęp na koncert jest bezpłatny, więc warto się wybrać zwłaszcza że pogoda temu sprzyja / w piątek potrzebne będą parasole / . Kolejne koncerty czekają nas jeszcze 30.08.2018 gdzie piosenki Starego Dobrego Małżeństwa wykona zespół Ponad Chmurami a w piątek 31.08 na scenie pojawi się zespół Muzyczne Kartony z repertuarem Maryli Rodowicz. Zapraszamy.

Mariusz Kunicki – DTV24 Opole

Uwaga burze !

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało ostrzeżenie meteorologiczne 1 stopnia dla województwa dolnośląskiego, powiat Wrocław. W związku z tym Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego we Wrocławiu informuje mieszkańców Wrocławia o możliwości wystąpienia  burz z gradem od godz. 11:00 do godz. 21:00 dzisiaj, 24.08.2018.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

Prosimy mieszkańców o zabezpieczenie wszystkich przedmiotów ruchomych, znajdujących się na zewnątrz (balkony, ogródki, podwórka) oraz parkowanie samochodów w miejscach nie narażonych na spadające konary lub inne ruchome i ciężkie przedmioty. Na ulicach dostosowanie prędkości jazdy do warunków atmosferycznych.

Bezwzględnie nie szukajmy schronienia pod drzewami, słupami i liniami energetycznymi oraz lekkimi konstrukcjami, jak wiaty autobusowe i tramwajowe. W czasie burz prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i nie wchodzenie do parków.