„Rozpalmy Płomień Pamięci – Patriotyzm jest w Nas”.

Byliśmy Patronem Medialnym tego konkursu  Dziękuję Yvette Poplawska.

Zdjęcie użytkownika Pracuś.nl.
Zdjęcie użytkownika Pracuś.nl.
Zdjęcie użytkownika Pracuś.nl.
Zdjęcie użytkownika Pracuś.nl.
+25

 

️W sobotę 24 marca w „Domu Łódzkim” w Brukseli podczas Uroczystej Gali nastąpiło uhonorowanie Laureatów Konkursu „Rozpalmy Płomień Pamięci – Patriotyzm jest w Nas”.

Konkurs zainicjowany przez MS Artystów Autorów Dziennikarzy Prawników Virtualia ART ku czci i upamiętnieniu bohaterskich polskich żołnierzy walczących na wszystkich frontach obydwóch Wojen Światowych. Bohaterów walczących w imię najwyższych ideałów, które najlepiej streścił dowódca 1. Polskiej Dywizji pancernej – Gen. Stanisław Maczek: „Żołnierz polski walczy o wolność wszystkich narodów, ale umiera tylko dla Polski”!

Podniosła uroczystość przyciągnęła Polonię z całego globu i przedstawicieli różnych organizacji oraz instytucji państwowych. Wydarzenie uświetnił występ wybitnej klasy pianistki Madame Elżbiety Dedek oraz zespołu „Spotkanie”. Kapituła miała nie lada orzech do zgryzienia, bo jak ocenić ponad 450 wyjątkowych prac, nadesłanych z niemal wszystkich zakątków świata? Po długich godzinach udało się jednak wyłonić te najciekawsze prace i w końcu poznaliśmy zwycięzców:

Kategoria wiekowa: 2 – 10 lat
I Miejsce Miłosz Pałyska z Polski
II Miejsce Lena Kowalska z Belgii
III Miejsce Amelka Karsowska z Belgii

Kategoria wiekowa 10 – 18 lat:
I Miejsce Członkowie 12 Pułku Ułanów Podolskich w Rzymie
12 Reggimento Lancieri di Podolia a Roma
II Miejsce Uczniowie z Polskiego Centrum Kształcenia im. Jana Pawła II w Brukseli
III Miejsce Roksana Wilczak z Polski

Kategoria powyżej 18 lat:
I Miejsce Barbara Wesołowska z Polski
II Miejsce Janina Halagarda z Polski
III Miejsce Janusz Bilicz z Polski

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!👏👏👏
Organizatorom i wolontariuszom, na czele z Panią Prezes Yvette Poplawska, dziękujemy za zorganizowanie unikatowego przedsięwzięcia, które propaguje historię Polski, wartości patriotyczne w godny, a zarazem kreatywny sposób.👍👍

Zdjęcia i wpis Pracuś.nl  na facebooku 🙂 Dziękujemy 🙂

Ladies Fight Night majowa gala przed nami !

Wiosenna edycja obozu sportowego zakończona! Przygotowania do majowej gali Ladies Fight Night oficjalnie rozpoczęte!

Marcowy obóz dla zawodniczek LFN dobiegł końca. Oznacza to wzmożone treningi dziewczyn przygotowujących się do 9. Gali Ladies Fight Night „TIC TAC TOE”.
12 maja – Wrocław – zostało już niewiele czasu.

Wiosenny obóz prowadziło męskie grono trenerskie: Kamil „Profesor” Umiński, Paweł Pawlak i Marcin „The Polish Zombie” Wrzosek. Były to trzy dni ciężkiej pracy, ale także zastrzyk pozytywnej energii i wymiany doświadczeń ze znakomitymi zawodnikami.

Obóz rozpoczął Kamil Umiński. Był to najbardziej wymagający dzień treningowy. Umiński przekazał swoje umiejętności z brazylijskiego Jiu-jitsu pod kątem użyteczności tych technik
w MMA. Podczas zajęć Umiński skupiał się na pozycjach kontroli, wyjściach z pozycji zagrożonych.

Sobotni trening rozpoczął się o 10:00 – „Zrobiłem trening typowo z pracy przy siatce, przy linach. Angażowaliśmy górne partie, wprowadziłem elementy zapaśnicze, trochę judo. Skupiliśmy się na technice, starałem się przekazać dziewczynom rzuty, w których sam się specjalizuje, które lubię. Niektóre elementy treningu były dla zawodniczek nowością dla mnie prowadzenie zajęć typowo dla kobiet też było nowym doświadczeniem.” – mówi Paweł Pawlak.

Każdego dnia zawodniczki uczestniczyły w dwóch treningach. Obóz wymagał od dziewczyn dużego skupienia, wytrwałości i otwartości na nowe elementy, które wprowadzali trenerzy. Tegoroczna edycja cieszyła się wysoką frekwencją zawodniczek LFN’u ale nie tylko. Udział wzięły również dziewczyny trenujące sztuki walki, które nie miały styczności z organizacją.

Niedzielne treningi prowadził Marcin Wrzosek: „Skupiłem się najbardziej na technikach stójkowych. Kładłem nacisk na płynność ruchów i szybkość reakcji. Na popołudniowym treningu poruszyliśmy tematy technik zapaśniczych i Jiu-jitsu w połączeniu z uderzeniami.”

Wiosenny obóz charakteryzował się różnorodnością. Wszystkie treningi profilowane były inaczej, dzięki czemu każda z dziewczyn mogła znaleźć coś dla siebie. „Jako zawodniczka wierna tylko stójce, najbardziej podobał mi się trening z Marcinem Wrzoskiem z akcjami kickboxerskimi. Nie mogłam się doczekać i nie zawiodłam się też na sparingach z dziewczynami- akurat jesteśmy z Patrycją Krawczyk, Sandrą Drabik i Moniką Bohn w podobnej wadze i mogłyśmy sobie razem popracować.” – o obozie, Natalia Leciejewska.

Zawodniczki Ladies Fight Night rozwijają się w naprawdę szybkim tempie, co nie umknęło trenerom: „Dziewczyny reprezentują bardzo wysoki poziom. Niektóre z zawodniczek znam osobiście, śledzę ich karierę. Jestem przekonany, że większość z nich podbije światowe rynki. Prowadzenie treningów było dla mnie czystą przyjemnością. Kobiece MMA idzie naprawdę w dobrą stronę” – Marcin Wrzosek.

Małgorzata Krotosz

Arka Noego na Gitarowym Rekordzie Guinessa

Arka Noego zagra na Światowym Dniu Krasnoludka z Gitarą we Wrocławiu

Wrocławskie Święto Gitary, w ramach którego próbujemy 1 maja pobić Gitarowy Rekord Guinnessa, zyskało w tym roku dodatkowy dzień, który został zadedykowany najmłodszym fanom gitarowego grania. 30 kwietnia zapraszamy na Pierwszy Światowy Dzień Krasnoludka z Gitarą. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla całych rodzin m.in. warsztaty cyrkowe, kursy gry na ukulele, ogromne bańki mydlane, zabawy, konkursy, a także koncerty w których pojawią się muzyczne gwiazdy kilku pokoleń.

30 kwietnia we wrocławskim Rynku dla gitarowych krasnoludków zagra Arka Noego, najsłynniejszy dziecięcy zespół prowadzony przez Roberta „Litzę” Friedricha, którego przeboje potrafi zaśpiewać każdy maluch w Polsce. Poza tym czeka nas koncert Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele (w skrócie PPNOU) czyli czterech pasjonatów małej hawajskiej gitary, którzy aranżują największe przeboje światowej i polskiej muzyki rozrywkowej oraz występ międzypokoleniowej grupy w której skład wchodzi najlepszy polski gitarzysta basowy Wojtek Pilichowski oraz 14-letni Kamil Pyrek znany z telewizyjnego programu „Super Dzieciak” .

Głównym celem imprezy jest stworzenie Gitarowej Orkiestry Krasnoludków, do której dołączyć może każdy, niezależnie od wieku i muzycznych umiejętności. Dlatego wybierając się w poniedziałkowe popołudnie do rynku warto przebrać się za krasnala i zabrać ze sobą gitarę, banjo, mandolinę, ukulele, a nawet imitującą instrument zabawkę. Każdemu śmiałkowi, który dołączy do  Gitarowej Orkiestry Krasnoludków, organizatorzy wręczą Certyfikat Krasnoludka z Gitarą. Najciekawsze stroje oraz najdziwniejsze instrumenty strunowe zostaną nagrodzone. Dopuszczalny jest każdy wiek Gitarowego Krasnoludka – od 0 do 100 lat.

A tak o nowej inicjatywie mówi Leszek Cichoński, dyrektor artystyczny Thanks Jimi Festiwal. – Co roku staramy się wprowadzić dodatkowy wątek do Gitarowego Rekordu Guinnessa, który urozmaici nasz festiwal i jednocześnie przyciągnie do Wrocławia nowych fanów gitarowego grania. W roku 2014 były to „Gitarowe Rodziny”  w 2015  „Dziewczyna z Gitarą”, a w tym roku przyszedł czas na grające dzieciaki. Dlatego 30 kwietnia organizujemy „Światowy Dzień Krasnoludka z Gitarą”, specjalny happening pełen atrakcji dla najmłodszych fanów tego pięknego instrumentu. Będzie to jednocześnie próba generalna przed biciem Rekordu Guinnessa. Osiągnięty we Wrocławiu pułap 7356 gitar jest trudny do przekroczenia bez wsparcia sił „nadprzyrodzonych” – zatem cała nadzieja w krasnalach i dzieciach 🙂

Początek imprezy na wrocławskim rynku o godz. 15:00. Wstęp wolny!

Więcej informacji na temat Gitarowego Rekordu Guinnessa 2018 znajdziecie na stronie www.heyjoe.pl

Wiosenne wyzwanie – Urządzamy ogród

Urządzamy ogród – jaką nawierzchnię zewnętrzną wybrać?

Materiały stosowane do stworzenia ścieżek i nawierzchni ogrodowych powinny nie tylko być piękne, ale co najważniejsze – wytrzymałe. Sposobem na stworzenie niepowtarzalnych aranżacji charakteryzujących się wysoką trwałością jest zastosowanie nawierzchni betonowych. Są one odporne na działanie czynników atmosferycznych oraz łatwe w utrzymaniu czystości.

Choć rodzaj i ilość ścieżek znajdujących się w ogrodzie zależy od wielkości posesji i indywidualnych potrzeb mieszkańców, na terenie posesji powinny zostać uwzględnione co najmniej dwie twarde nawierzchnie – ścieżka wejściowa oraz podjazd dla samochodu. Jednak nawet w niewielkim ogródku warto zadbać o komunikację. Aranżację ogrodu dopełnić mogą dodatkowe dróżki łączące oddalone od siebie miejsca lub altanki wyłożone płytami. Ścieżki ogrodowe są ważnym elementem przydomowego krajobrazu. Dostępność wielu formatów, kolorów i struktur nawierzchni zewnętrznych pozwala na wcielenie w życie wielu oryginalnych projektów.

Postaw na naturalność

Współczesna architektura stawia na prostotę i minimalizm oraz wykorzystanie uroku naturalnych materiałów. Unikalna struktura i wyrazista kolorystyka płytek INDIGO od firmy Probet-Dasag to rozwiązanie, które urzeka swoim charakterem. W wyniku zastosowania technologii PRATO, czyli „piaskowania”, ziarna kruszyw z kamienia naturalnego zostały częściowo odsłonięte, co pozwoliło na uzyskanie delikatnej szorstkości na powierzchni płytek. Kolekcja INDIGO wyróżnia się wysoką wytrzymałością na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Płytki dostępne są w trzech formatach, co pozwala na wykreowanie oryginalnych kompozycji.

Inspiracje czerpane z natury

Na terenie posesji, które są szczególnie narażone na częste użytkowanie, warto postawić na materiały o wysokiej wytrzymałości. Kolekcja BOSTON od DASAG charakteryzuje się dużą odpornością na ścieranie oraz działanie czynników atmosferycznych – zwłaszcza mrozu. Unikalna faktura i drobnoziarnista struktura płytek sprawia, że idealnie komponują się one z nowoczesną architekturą. O ich niezwykłości świadczy fakt, że są one produkowane ze starannie wyselekcjonowanych kruszyw granitowych z Alp. Płytki BOSTON dostępne są w czterech wariantach kolorystycznych – trzech odcieniach szarości oraz piaskowego beżu.

Minimalizm w wielkim wydaniu

Wielkoformatowa płytka FAVILLA to rozwiązanie stworzone dla osób ceniących przestrzeń i swobodę. Subtelna kolorystyka umożliwia zaaranżowanie otoczenia domu w minimalistycznym stylu. Unikatowy charakter płytek FAVILLA od DASAG podkreślają odbijające światło drobinki, które dodatkowo wydobywają ich urok. Płytki dostępne są w formatach 40x40x4 cm, 50X50X4 cm, 60x40x4 cm oraz 60x60x4 cm, dzięki czemu możliwe jest stworzenie dowolnych aranżacji tarasów, ścieżek, jak i wyłożenie nimi ogrodowych altanek.

Niewątpliwą zaletą kolekcji marki DASAG jest ich wyjątkowa wytrzymałość. Ponadto, funkcjonalność płytek, których można użyć do stworzenia ścieżek, nawierzchni ogrodowych, tarasów i podjazdów, sprawia, że możliwe staje się zachowanie harmonijnej aranżacji podkreślającej urok całego otoczenia domu.

Materiał sponsorowany

fot. Probet-DASAG

Koncert muzyki z epoki Zygmunta I Starego

Jesteśmy Patronem Medialnym tego wydarzenia. Zapraszamy !

„Jego Miłości Zygmuntowi I Staremu 1548 – 2018”.
Wydarzenie upamiętnia 470 rocznicę śmierci króla Zygmunta I Starego.
08.04.2018 roku o godzinie 15:00 w Sali Wielkiej Starego Ratusza we Wrocławiu odbędzie się koncert honorujący tego władcę.
Zostaną wykonane utwory z epoki, m.in. Cypriana Bazylika, Mikołaja z Krakowa czy Ładysława z Gielniowa.
Wykonawcami koncertu będzie zespół „Fidelis Artis” w składzie:
Dorota Dutkowska – mezzosopran
Bożena Mizerska – harfa norymberska, harfa haczykowa
Bartłomiej Witek – sakbut
Fryderyk Mizerski – sakbuty
Wydarzenie jest finansowane ze środków Gminy Wrocław.

Wstęp wolny .