Polska Akademia Dzieci w DSW

Już jutro 11-letnia Wiktora wygłosi wykład o podwodnych jaskiniach dla blisko 300 dzieci.

Wewnętrzne piękno czyli Ziemia od środka, to temat przewodni kolejnego spotkania 300 dzieci edukacyjnego projektu Polskiej Akademii Dzieci w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. W piątek 23 marca o godz. 11:00 w Centrum Konferencyjnym DSW wykład o podwodnych jaskiniach wygłosi 11-letnia Wiktoria Zimerman. Gościem specjalnym będzie speleolog Szymon Kostka. Wydarzenie będzie można obejrzeć na żywo w internecie.

W piątek 23 marca o godz. 11:00 blisko 300 małych studentów weźmie udział w kolejnym spotkaniu Polskiej Akademii Dzieci w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. To już 6. edycja edukacyjnego projektu organizowana przez wrocławską uczelnię, której partnerem strategicznym w tym roku jest Miasto Wrocław. W trakcie spotkań prowadzonych przez swoich rówieśników oraz dorosłych ekspertów dzieci zdobywają wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin.

Czy podwodna jaskinia może być widziana z kosmosu? Czy i kto dzisiaj zamieszkuje jaskinie? Czy rosną tam jakieś rośliny? Na te i wiele innych pytań odpowie 11-letnia Wiktoria Zimerman, która wygłosi wykład o podwodnych jaskiniach. Wykład młodej ekspertki uzupełni gość specjalny – Szymon Kostka, którego największą pasją jest speleologia, czyli odkrywanie i badanie jaskiń. Badaniem jaskiń zajmuje się od 30 lat. Jest współautorem odkrycia najgłębszej/najdłuższej jaskini w Polsce oraz ostatnich odkryć w Jaskini Niedźwiedziej. Spędził kilka lat w Arktyce, gdzie zajmował się pracą dla Instytutu Geofizyki PAN, oraz badał jaskinie w lodowcach.

Oglądaj transmisję na żywo w internecie!

Wszystkie spotkania Polskiej Akademii Dzieci w Dolnośląskiej Szkole Wyższej są transmitowane na żywo w internecie. Wystarczy wejść na stronę www.dsw.edu.pl/polska-akademia-dzieci i bezpłatnie można obserwować zarówno wykład młodego jak i dorosłego eksperta.

Organizatorem Polskiej Akademii Dzieci we Wrocławiu jest Dolnośląska Szkoła Wyższa. Partnerem strategicznym VI edycji projektu jest Miasto Wrocław. Patronat honorowy nad projektem objęli Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak oraz Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk. Partnerem projektu jest Robo Camp.

Już w piątek Koncert Finałowy 39. Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

W środę na Dużej Scenie Capitolu oglądaliśmy popis aktorski i wokalny  Natalii Sikory w roli Edith Piaf. To była doskonała interpretacja  piosenek napisanych przez Jeana Cocteau.  Paweł Ciołkosz i Natalia Sikora w spektaklu o małżeńskich perypetiach Edith Piaf rozbawili publiczność a piosenki wykonane przez Natalię Sikorę przeniosły nas w cudowny czas paryskiego high life.

Maria Nawrot

W piątek 23 marca na Dużej Scenie Teatru Muzycznego Capitol odbędzie się Koncert Finałowy 39. Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

Koncert grany jest dwa razy, o godz. 16 i o godz. 20. Za każdym razem składa się z dwóch części: występów finalistów Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki i spektaklu muzycznego w reż. Ewy Kaim pt. „CO TO ZA DOM!”.

O godz. 16 najpierw występują finaliści, śpiewający po dwie piosenki, potem 15-minutowa przerwa i „CO TO ZA DOM!”.

O godz. 20 widzowie oglądają najpierw „CO TO ZA DOM”, po kwadransie przerwy – finalistów, którzy tym razem śpiewają po jednej piosence, a po ich prezentacji – wręczenie nagród festiwalu.

Jurorzy konkursu interpretacji – w tym roku są to: Maja Kleszcz, Agnieszka Szydłowska, Jan Nowicki, Jacek Ostaszewski i Cezary Studniak .

Tegoroczni finaliści to: Beata Banasik, wokalistka; Wojciech Dereń, aktor Cloud Theater i Teatru Neon z Wrocławia; Emilia Kudra, aktorka Teatru im. Stefana Jaracza i Teatru V6 z Łodzi; studenci Akademii Sztuk Teatralnych – Stanisław Linowski i Małgorzata Walenda z Krakowa oraz Kinga Zygmunt z Wrocławia; Marcel Sabat – aktor i projektant mody.

W spektaklu muzycznym „CO TO ZA DOM!” widzowie usłyszą m.in. piosenki Lao Che, Siekiery, Kultu, Czesława Niemena w interpretacji Katarzyny Nosowskiej, Krzysztofa Globisza, Jerzego Treli, Romana Gancarczyka, Aleksandry Adamskiej, Weroniki Kowalskiej i Eweliny Przybyły.

Masz internet? Masz w domu Finał Konkursu!
Dobra wiadomość: będzie można posłuchać i obejrzeć występy finalistów Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki nie wychodząc z domu. Zapraszamy na dwie transmisje z Teatru Muzycznego Capitol:

O godz. 16: można posłuchać streamingu w Radio Wrocław Kultura na radiowroclawkultura.pl – to pierwszy Koncert Finałowy, czyli ten, w którym finaliści śpiewają po dwie piosenki.
Po godz. 21 rozpocznie się streaming video na stronie ppa.wroclaw.pl – to drugi Koncert Finałowy, czyli ten, w którym finaliści śpiewają po jednej piosence, a na koniec wręcza się nagrody.

Wg. PPA