Kino Hiszpańskie w Nowych Horyzontach

18. Tydzień Kina Hiszpańskiego w Kinie Nowe Horyzonty – ruszyła sprzedaż biletów

Hiszpańskie kino jest w znakomitej kondycji, o czym będzie można przekonać się od 16 do 22 marca we wrocławskich Nowych Horyzontach. W programie 18. edycji Tygodnia Kina Hiszpańskiego znalazło się 14 tytułów, ukazujących możliwie szeroki przekrój współczesnej kinematografii Półwyspu Iberyjskiego. W ciągu 7 dni zobaczymy kasowe przeboje, kino autorskie czy odważne eksperymenty artystyczne.

Wśród prezentowanych filmów znajdą się m.in. Olbrzym Jona Garaño i Aitora Arregi – wyróżniona 10 Nagrodami Goya (m.in. za scenariusz i scenografię) historia największego człowieka na świecie, Fiesta Daniego de la Ordena, z Berto Romero i Andreu Buenafuente – popularnymi komikami w rolach głównych, dramat erotyczny Twoje oczy Pedra Aguilery, który zmienia wizerunek Ivany Baquero z dziewczynki z Labiryntu Fauna w zmysłową kobietę, Pierwsza miłość – pełnometrażowy debiut Estebana Crespo, nominowanego do Oscara za krótki metraż Aquel no era yo czy Trudno powiedzieć żegnaj Lino Escalera ze znakomitą Nathalie Pozą w roli głównej (Goya dla aktorki pierwszoplanowej).

Na pełen wachlarz emocji zapraszamy od 16 do 22 marca, bilety i program 18. Tygodnia Kina Hiszpańskiego dostępne są na www.kinonh.pl lub w kasach kina.

Młynarski.Piosenka Finałowa w Świdnicy

 W środę, 14. marca, w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury odbędzie się pokaz filmu „Młynarski. Piosenka finałowa”
W przeddzień pierwszej rocznicy śmierci Wojciecha Młynarskiego zapraszamy na przedfestiwalowy pokaz filmu dokumentalnego zrealizowanego przez Alicję Albrecht. „Młynarski. Piosenka finałowa” to przede wszystkim ostatni, bardzo osobisty wywiad z bohaterem. Obraz dopełniony jest ponad trzydziestoma wypowiedziami pełnymi wspomnień. O Wojciechu Młynarskim opowiadają na ekranie m. in.: Janusz Gajos, Jerzy Derfel, Janusz Sent, Włodzimierz Korcz, Ewa Bem, Janusz Stokłosa, Irena Santor, Michał Bajor, Magda Zawadzka i Krystyna Janda. Piosenka to jest taki drobny twór, który może bardzo sprowokować do myślenia, ale niestety nie jest w stanie go zastąpić – mówił Wojciech Młynarski. W tych jego miniaturach PRL odbijał się wyraźniej niż w trzytomowej powieści – takich słów użył w filmie Janusz Głowacki, mówiąc o artyście. W dokumencie zobaczymy nieznane dotąd archiwalia, fotografie i teledyski.
Pokaz odbędzie się w środę, 14. marca, o godzinie 18:30, w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Wstęp wolny.
Zapraszają Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Wrocławska Fundacja Filmowa. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” odbędzie się między 18 a 22. kwietnia w Świdnicy.