Nowe pociągi dla Kolei Dolnośląskich

Samorząd Województwa Dolnośląskiego przeznaczy ponad 250 mln zł na zakup 11 nowoczesnych pociągów, przeznaczonych dla Kolei Dolnośląskich. W tym tygodniu na Dworcu Głównym została podpisana umowa pomiędzy Kolejami Dolnośląskimi, a spółką Newag na dostawę nowych pociągów. W podpisaniu umowy udział wzięli Marszałek Cezary Przybylski i Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa.

Nowa płyta wrocławskiego zespołu VINCENT

Premiera płyty legendarnego wrocławskiego zespołu Vincent już w styczniu na żywo. Fanów mocnego grania organizatorzy zapraszają 28 stycznia do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze. Biletem na koncert jest najnowsza płyta zespołu Vincent „Infinity” .

Droga od Metalmanii przez festiwal w Opolu, Sopocie ,trasy koncertowe po Ukrainie, Białorusi, Niemczech to lata 90  . Na czele grupy stał niezmiennie, charyzmatyczny wokalista Piotr Sonnenberg.

Rok 2014 to czas reaktywacji Vincent koncerty, które przyciągnęły całą rzeszę zarówno starych jak i nowych fanów zespołu. Rezultatem wytężonej pracy w studio spółki kompozytorskiej – Piotr Sonnenberg (voc) i Boogie Skiedrzyński (gitara) są płyty o enigmatycznych, intrygujących tytułach Aura (2014) i Infinity (2016).

Koncert i rezerwacja biletów –

Tomasz Kwiatkowski – tel. +48 515 264 385

Doda i Virgin na WOŚP w Lubinie

  1. finał WOŚP w galerii Cuprum Arena w Lubinie

W niedzielę, 15 stycznia, Cuprum Arena stanie się lubińskim sercem 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mieszkańcy miasta i okolic będą mieli okazję wziąć udział                       w pełnych emocji licytacjach oraz w wielu innych atrakcjach dla dzieci i dorosłych. Dobroczynną aukcję, liczne występy artystyczne i pokazy specjalne uświetni koncert gwiazdy wieczoru – Dody i zespołu Virgin.

Uroczyste obchody w galerii Cuprum Arena rozpocznie koncert „Dzieci Dzieciom”, w którym swoje umiejętności przed szeroką publicznością zaprezentują lokalne zespoły taneczne. Dużą dawkę uśmiechu dostarczy także Teatr na Walizkach, którego twórczość to przede wszystkim komedie mieszczące się w konwencji teatru ulicznego, teatru improwizacji, visual comedy            i cyrku. Następnie na scenie pojawi się gość specjalny, gwiazda muzyki pop, Doda, wraz z zespołem Virgin. Na zakończenie wieczoru widowiskowy pokaz efektów pirotechnicznych w połączeniu z energetyczną muzyką zaprosi grupa Fire Trio z Teatru Avatar w Legnicy.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie aukcja dobroczynna, w trakcie której licytowane będą przedmioty przekazane przez najemców Cuprum Arena. Zebrane podczas niej pieniądze zasilą konto tegorocznego finału WOŚP. Zostaną one wykorzystane na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych , a także na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. O godzinie 20:00  wypuszczone zostanie symboliczne „światełko do nieba” w postaci profesjonalnego pokazu sztucznych ogni. Imprezę poprowadzi dwóch zawodowych konferansjerów: Krystian Kukułka i Anna Wiśniewska.