Gala Inżynierska 2016

14 września w Centrum Sztuki Impart odbyła się Gala Inżynierska 2016, zorganizowana przez Dolnośląską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa. Podczas uroczystości ogłoszono zwycięzców konkursu DOIIB „Inżynier Roku” oraz konkursu „Budowla Roku” zorganizowanego przez PZITB oddział we Wrocławiu.

 

 

 

Podsumowanie Festiwalu Budownictwa DOIIB we wrocławskim Ratuszu

13 września 2016 roku Dolnośląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa podsumowała Festiwal Budownictwa, jaki organizowała w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Na spotkanie we wrocławskim Ratuszu przybyli przedstawiciele Rady Dolnośląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa oraz reprezentanci samorządów inżynierskich z Niemiec, Słowenii i Hiszpanii. Na spotkanie przyjechali również przedstawiciele izb okręgowych z województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego, Śląska i Podkarpacia.

Drugi sezon Teatru Kamienica

Nadzwyczajna Gala Operowo-Operetkowa

 

     Drugi sezon Teatr Kamienica rozpoczął muzyczną Galą. Zaproszeni artyści Jadwiga Kirschanek (sopran koloraturowy), Tomasz Maleszewski (tenor) oraz Jacek Jaskuła (baryton) wykonali słynne arie i duety takich kompozytorów jak G.Verdi, G.Puccini, J,Offenbach, A.Boito, S.Moniuszko, J.Strauss, F.Lehar i innych.  Śpiewakom   na  fortepianie akompaniowała Magdalena Jaszczak.

      Teatr Kamienica mieści się w centrum miasta przy ul. Lelewela 15 w pięknej XIX wiecznej kamienicy. Przed nowym sezonem teatr przeżył generalny remont. Powstała Galeria w Foyer gdzie zobaczyliśmy wystawę 5 kostiumów inspirowanych instrumentami pod znaczącą nazwą SYMPHONY, autorstwa polsko-białoruskiej artystki i projektantki Heleny Sidorkiewicz.

 

Ciekawą inicjatywą są wieczory tematyczne.    W programie pierwszej trzydniowej imprezy (23-25 września) jest Gala Flamenco, Wieczór z Carmen oraz Piosenki Hiszpańskie. W październiku spotkamy się z kulturą francuską, w listopadzie z polską, a w grudniu posłuchamy muzyki  kompozytorów austriackich.

     Dla miłośnik operetki powstał cykl  „Czwartki z operetką”, podczas których będziemy mogli usłyszeć fragmenty rzadko prezentowanych dzieł, takich jak „Orfeusz w Piekle”, „Wiktoria i  Huzar” oraz  „Życie paryskie”.

  Niecodzieną inicjatywą są wycieczki kulturalne do najsłynniejszych oper w Europie. Pierwsza już 21-22 października do opery drezdeńskiej na Toscę G.Pucciniego. Zapowiada się też wycieczka do mediolańskiej La Scali !

Więcej informacji o repertuarze na stronie scenakamienica.pl oraz na facebooku:  Scena Kamienica

Tak przed I Wojną Światową prezentowała się sala Balowa na piętrze.

 

 

 

Weitsicht – targi w Dreźnie

W Biurze Łącznikowym Wolnego Państwa Saksonia odbyła się konferencja prasowa poświęcona 6 edycji targów , które odbędą się 18 i 19 pażdziernika na stadionie DYNAMO w Dreźnie. Targi pod nazwą „Weitsicht” co tłumaczyć można jako „Dalekowzroczność” to spotkania przedsiębiorców i poszukiwanie partnerów biznesowych. Zastosowanie formuły „sieci” jest oszczędnością czasu ale wymaga od wystawcy jasnego sformułowania potrzeb. Organizatorzy podejmują się znalezienia partnerów biznesowych, którzy odpowiadać będą kryteriom. Wystawca płaci za ilość odbytych spotkań. W ciągu dnia można odbyć ok. 10 spotkań. Można również wynająć tradycyjne stoisko. Cena stoiska to 1400 euro w stanie „pod klucz”.  W pierwszym dniu targów stoiska odwiedzać będzie średnio ok 700 osób tzw. ekspertów , wieczorem przewidziany jest bankiet na ok.200 osób.  Wszystkie stoiska są jednakowe, różnią się jedynie 4 kolorowym banerem reklamowym. Przewidziano 60-70 wystawców. Organizatorem targów jest Roland Hess. Zgłoszenia można wysyłać – również po polsku- na adres r.hess@dresdner-weitsicht.de

#weitsicht#targi#Drezno#stadiondynamo