VRATISLAVIA MEDICA nowa jakość leczenia

    Dobiega końca budowa nowoczesnego szpitala nazwanego „Vratislavia Medica”. To nowe oblicze dawnego Wrocławskiego Centrum Rehabilitacji i Medycyny Sportowej z ulicy Chopina 5/7 należącego do grupy Hasco  od 2014r. Celem działalności ośrodka jest indywidualna terapia dopasowana do potrzeb pacjenta tak aby skrócić czas powrotu do pełnej sprawności i poprawić jakość życia pacjenta.

   

Zakres usług Vratislavia Medica będzie obejmował rehabilitację neurologiczną i neurologię wraz z jedynym we Wrocławiu pododdziałem neurologii udarowej , a także rehabilitację dziecięcą , kardiologiczną, ogólnoustrojową i ortopedyczną. W placówce będzie funkcjonował również szpitalny oddział ortopedyczny, na którym będą wykonywane planowe zabiegi operacyjne.

    Wrocław jest miastem, w którym czas oczekiwania na podstawowe zabiegi z zakresu ortopedii jest jednym z najdłuższych w Polsce – mówi Waldemar Taborski Dyrektor Naczelny i Prezes Zarządu Vratislavia Medica. W nowej placówce jesteśmy w stanie zapewnić leczenie dla około 1000 pacjentów miesięcznie. Robimy wszystko , aby jak największa część tych osób mogła korzystać z opieki w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Obecnie mamy podpisaną umowę z NFZ, ale jest to kropla w morzu potrzeb wrocławskich pacjentów, dlatego zależy nam na rozszerzeniu kontraktu – dodaje Prezes.

Dla sportowców oraz ludzi uprawiających aktywny tryb życia specjaliści Vratislavia Medica zaoferują zabiegi z zakresu medycyny sportowej, profilaktykę, diagnostykę i leczenie urazów oraz opiekę psychologiczną. Podstawowe zabiegi rehabilitacyjne to fizykoterapia, kinezyterapia, hydroterapia oraz masarze.  Tę ofertę uzupełnią kriokomora, komora hiperbaryczna, oraz jedyny we Wrocławiu basen do nauki chodzenia. W szpitalu mieścić się

    W szpitalu wykonywane będą także zabiegi z zakresu medycyny regeneracyjnej. Zabiegi w naszym szpitalu będą przeprowadzane w oparciu o terapie komórkowe polegające na  podaniu komórek macierzystych oraz o inżynierię tkankową , czyli tworzenie materiałów zastępujących chorą tkankę – mówi Małgorzata Krynicka-Duszyńska, wiceprezes Vratislavia Medica.

   

  Pacjenci Vratislavia Medica będą mieli do dyspozycji 150 łóżek szpitalnych. W ramach opieki dziennej leczonych będzie 140 osób. Będą mogli korzystać z komfortowej obsługi, dwuosobowych sal z łazienką i klimatyzacją , sal zabiegowych z najnowocześniejszym sprzętem a także gabinetów lekarskich, rehabilitacyjnych i diagnostycznych.

      Budynek posiada cztery kondygnacje naziemne o łącznej powierzchni użytkowej ponad 10 tysięcy metrów kwadratowych, parking oraz lądowisko dla helikopterów. Jest to pierwszy etap tej inwestycji. W szpitalu dostępna będzie również apteka z funkcją drive /bez wysiadania z samochodu/.

Siedziba Vratislavia Medica powstaje przy ul. Lekarskiej 1 we Wrocławiu obok Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i Obwodnicy Śródmiejskiej.

W Górach Stołowych pszczoły żyją dziko w kłodach bartnych

 

Ponad 150 uczestników wędrówki z okazji „Dnia Pszczoły” poznawało tajemnice dziko żyjących pszczół w lasach Parku Narodowego Gór Stołowych (8.08.2016 r.). Na trasie znalazły się m.in. stanowiska z kłodami bartnymi, wykonane z wydrążonych pni świerkowych, które są domami dla owadów. Przyrodnicy z pomocą finansową Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu prowadzą na tych terenach od 2014 r. program przywracania do życia w naturze pożytecznych owadów-zapylaczy.

Pracownicy Parku zamontowali 18 kłód bartnych dla pszczoły miodnej oraz dwa stanowiska dla pszczoły murarki. Owady pochodziły ze specjalistycznej pasieki w Stróżach (województwo małopolskie). – Pszczoły na całym świecie, także w Polsce masowo wymierają. Jedną z przyczyn tego niebezpiecznego zjawiska jest nadmierne stosowanie pestycydów w uprawach rolniczych – mówi Aleksander Marek Skorupa, prezes zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu. Organizatorzy akcji przypominają, że te pożyteczne owady podtrzymują życie na Ziemi dzięki zapylaniu roślin. – Bez działalności tych owadów nie istniałoby wiele roślin w naszym środowisku – mówi Anna Gad z Parku Narodowego Gór Stołowych. – Nawet do 90 proc. roślin w naszej strefie klimatycznej to gatunki owadopylne – dodaje.

Pszczoły dostarczają człowiekowi oprócz pożywnego miodu także takich cennych produktów jak: pyłek pszczeli, pierzga, propolis, mleczko pszczele i jad pszczeli. Program restytucji pszczół jest współfinansowany z WFOŚiGW we Wrocławiu jako jeden z elementów zadania pn. „Ochrona różnorodności biologicznej w Parku Narodowym Gór Stołowych”.

fot. Park Narodowy Gór Stołowych

Spacery po Kowarach

Serdecznie zapraszamy tych, którzy chcą poznać historię i sekrety naszego miasta do udziału w cotygodniowej sobotniej akcji pn. SPACERY PO KOWARACH Z PRZEWODNIKIEM. Spacery poprowadzi Bernard Utrata. Udział jest bezpłatny.  Trasy wędrówek, jak zawsze związane są z historią, architekturą, przestrzenią kulturową miasta oraz biografią osób, które urodziły się tu, bądź połączyły swoje losy z Kowarami.

Siódmy ze spacerów odbędzie się 13 sierpnia br. (sobota). Spotykamy się o godzinie 10:00 na placu przy dworcu kolejowym w Kowarach (ul. Dworcowa)

Temat wyprawy: SZLAKIEM TAJEMNIC FABRYKI MASZYN

W programie spaceru m.in.:

* żuraw kolejowy z 1905 roku,
* dzieje Kowarskiej Kolei Żelaznej,
* historia dawnej Fabryki Maszyn Kowary,
* tajemnice fabryki zbrojeniowej „Wilhelm Schmieding A.G.”,
* podziwianie stanowisk testowych lotniczych silników odrzutowych do myśliwców Me-262,
* opowieść o podziemiach zatopionej w 1945 roku fabryki,
* dawne Sanatorium Dziecięce „Storczyk” i Dom Kultury,

Hilton otwarty

                Wrocławski DoubleTree by Hilton otwarty
 Reprezentacyjny hotel dołącza do grona trzech obiektów DoubleTree by Hilton działających w Polsce i 70 innych zlokalizowanych w różnych regionach Europy. Uroczystość przecięcia wstęgi zainaugurował prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz wybierając do pomocy małą mieszkankę nowego hotelu.
Nowoczesny obiekt został zaprojektowany przez uznaną pracownię GSARCH-Gottesman Szmelcman. Oprócz luksusowych pokoi hotel oferuje  światowej klasy zaplecze konferencyjne, restaurację i bar oraz  salę balową o powierzchni 317 m kw. i wysokości 5,5 m. Wkrótce zostanie otwarte również kasyno. Goście hotelowi mają do dyspozycji siłownię a jesienią w kompleksie OVO zostanie  otwarty basen i fitness . Mieszkańcy miasta i przyjezdni goście mogą również korzystać z zielonego patio, na którym zmieścić się może nawet 100 osób. Będą się tu odbywały pokazy, występy i prezentacje.

Dyrektor Generalny DoubleTree by Hilton we Wrocławiu Matthias Herd stwierdza –  „Wrocław szybko staje się ważnym celem podróży, zainteresowanie miastem rośnie, więc nasza lokalizacja jest idealna. Jestem przekonany, że udogodnienia zapewniane przez hotel trafią w potrzeby zarówno gości biznesowych, jak i podróżujących dla przyjemności, oferując nowe, świeże podejście do usług hotelarskich w tym tętniącym życiem mieście”.