Archiwum kategorii: Ekologia

Wrocław BLISKO Mieszkańca

Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu wprowadziło system ostrzegania mieszkańców. Od dzisiaj ważne komunikaty dotyczące bezpieczeństwa można otrzymywać SMS-em, e-mailem lub poprzez aplikację BLISKO.

Wyzwaniem nowoczesnych miast XXI wieku staje się skuteczne i sprawne dotarcie
z informacją do swoich mieszkańców. W czasach, kiedy wszyscy żyjemy szybko, każda minuta jest na wagę złota, a dostęp do urządzeń mobilnych jest powszechny, jednym
z najlepszych rozwiązań jest zastosowanie komunikacji mobilnej.

Mobilna komunikacja w Polsce

Wyniki najnowszego badania konsumenckiego przeprowadzonego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej w listopadzie 2018 roku pokazują, że 93,1% Polaków korzysta z telefonu komórkowego, a ponad 70% z nas z Internetu. Z danych wynika również, że najwięcej użytkowników Internetu posiada dostęp mobilny w telefonie (90,7%), drugi
w kolejności jest Internet stacjonarny, z którego korzysta 66,7% posiadaczy usług internetowych. Oznacza to,
że telefon czy smartfon jest zatem najlepszym i najszybszym narzędziem do komunikacji. Dodatkowo urządzenia mobilne są tymi, które zawsze
i wszędzie użytkownicy mają ze sobą. Skutkuje to tym, iż informacja przekazywana
w formie SMS lub MMS na pewno dotrze do odbiorcy, a co więcej, stanie się to w szybkim czasie. Statystyki pokazują, że obieranych jest 99% SMS-ów, z czego 90% odczytywanych jest  w mniej niż 3 minuty po ich dostarczeniu.

Wrocław realizuję ideą Smart City

Bieżąca komunikacja mobilna oraz przekazywanie najważniejszych informacji mieszkańcom, inwestorom czy turystom, to kluczowe priorytety dla Wrocławia.

Przygotowując model komunikacji Centrum Zarządzania Kryzysowego z mieszkańcami naszego miasta i biorąc pod uwagę dostępne statystki oraz badania, doszliśmy do wniosku, że jednym z najlepszych rozwiązań będzie komunikacja mobilna – zapewnia Bartłomiej Bajak, Kierownik Centrum Zarządzania Kryzysowego We Wrocławiu. – Dlatego postanowiliśmy rozszerzyć dotychczasowe metody ostrzegania i alarmowania na bardziej bezpośrednie i skuteczne. Daje ona możliwość przekazywania ważnych komunikatów dla mieszkańców przede wszystkim w sposób oczekiwany przez samych odbiorców.

Aplikacja BLISKO to również kolejny krok Wrocławia w realizacji idei Smart City, która zakłada, że miasto będzie oferowało swoim mieszkańcom m.in. wysoką jakość życia, dobrą infrastrukturę, ale również powszechny dostęp do informacji.

Nowoczesne miasto, to miasto przyjazne dla mieszkańców. W takim miejscu mieszkańcy mają wpływ na wiele codziennych spraw, ale przede wszystkim czują się bezpiecznie – wyjaśnia Wojciech Adamski, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa
i Zarządzania Kryzysowego.

Aplikacja BLISKO bezpłatna i bez reklam

Mobilna komunikacja z mieszkańcami udostępniona przez Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu bazuje na teleinformatycznym systemie do komunikacji masowej SISMS. System, wykorzystywany przez administrację samorządową i służby mundurowe do błyskawicznego przekazywania informacji mieszkańcom na telefony komórkowe, jako jedyny w Polsce umożliwia zintegrowane przesyłanie wiadomości przez różne kanały. Użytkownicy otrzymują powiadomienia w postaci SMS, e‑mail oraz SMS Cloud czyli multimedialnych wiadomości na aplikację mobilną.

Każdy użytkownik może bezpłatnie zainstalować aplikację i zdecydować w jakiej formie chce otrzymywać powiadomienia od wybranych nadawców – tłumaczy Bartłomiej Bajak. Dostępne są trzy funkcje: SMS, e-mail lub aplikacja BLISKO. W zależności od potrzeb użytkownicy mogą otrzymywać informacje na przykład z CZK Urzędu Miejskiego Wrocławia, alerty bezpieczeństwa, w tym Child Alert, komunikaty służb porządkowych, powiadomienia o utrudnieniach w ruchu drogowym, o brakach w dostawie wody i prądu oraz wiele innych przydatnych wiadomości.

Wykupiony system jest zgody z wymaganiami polskiego prawa, nie posiada reklam
i pobiera jedynie niezbędne dane od użytkowników potrzebne od otrzymania wiadomości. Z podobnych usług korzystają już tysiące osób z różnych gmin na terenie Polski. Usługa jest już dostępna dla mieszkańców Wrocławia. Rejestracja do systemu jest bezpłatna
i jest dostępna poprzez stronę:
https://www.wroclaw.pl/portal/blisko.

Festiwal Roślin Owadożernych

Nadchodzi prawdziwy „Atak Gigantów”!
Wejdź do niesamowitej, magicznej krainy!
Zobacz w akcji spektakularne zielone potwory!
Potrafią liczyć, tańczyć, a nawet odmierzać czas!

Festiwal Roślin Owadożernych to gigantyczne show. Największa na świecie żywa wystawa, wyjątkowe pokazy, prelekcje, szaleństwo różnych atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

?? Poznaj cuda natury, zobacz fenomenalne aranżacje z okazami pochodzącymi z blisko 40 państw!
?? Weź udział w kolorowej, niezwykle pachnącej przygodzie, wśród tysięcy najwspanialszych kwiatów.

Żarłoczne dzbaneczniki, zwinne muchołówki, majestatyczne kapturnice i łapczywe rosiczki wreszcie pokażą na co je stać!

Wydarzenie jest całkowitą nowością w świecie rozrywki. Ma niepowtarzalny styl i charakter. Co ważne, kładzie również nacisk na aspekt edukacyjny uczestników.

Imprezami towarzyszącymi Festiwalowi jest: Wystawa Storczyków, Wystawa Drzewek Bonsai oraz Wystawa Sukulentów (bilet wstępu w cenie wejścia na Festiwal – bez dodatkowych opłat)??

Harmonogram:
SOBOTA 23 MARCA

10:00 – Otwarcie wydarzenia, całej wystawy i uruchomienie wszystkich atrakcji
11:00 – Jak poskromić dzikiego potwora na domowym parapecie? (warsztaty, scena główna)
12:00 – Owadożerny jadłospis. Czyli co, jak i kiedy pada ich ofiarą. (prelekcja + pokaz karmienia, scena główna)
12:50 – Uroczyste ogłoszenie wyników Konkursu Plastycznego „Świat Roślin Owadożernych”
13:00 – Balonowe Show – Dla dzieci – (pokaz, scena główna)
14:00 – W jaki sposób rozmnażać zielone głodomory? (warsztaty, scena główna)
15:30 – Bańki mydlane – Dla dzieci – (pokaz, scena główna)
16:30 – Owadożerny jadłospis. Czyli co, jak i kiedy pada ich ofiarą. (prelekcja + pokaz karmienia, scena główna)
18:00 – Zakończenie I dnia wydarzenia

?? NIEDZIELA 24 MARCA ??
10:00 – Otwarcie wydarzenia, całej wystawy i uruchomienie wszystkich atrakcji
11:00 – Jak poskromić dzikiego potwora na domowym parapecie? (warsztaty, scena główna)
12:00 – Owadożerny jadłospis. Czyli co, jak i kiedy pada ich ofiarą. (prelekcja + pokaz karmienia, scena główna)
13:00 – Balonowe Show – Dla dzieci – (pokaz, scena główna)
14:00 – W jaki sposób rozmnażać zielone głodomory? (warsztaty, scena główna)
15:00 – Bańki mydlane – Dla dzieci – (pokaz, scena główna)
15:40 – Owadożerny jadłospis. Czyli co, jak i kiedy pada ich ofiarą. (prelekcja + pokaz karmienia, scena główna)
17:00 – Zakończenie II dnia Festiwalu

?? Udział w warsztatach, prelekcjach i pokazach jest w cenie biletu. Nie podlega dodatkowym opłatom.

Na ww. atrakcje nie prowadzimy zapisów. Aby wziąć w nich udział należy ustawić się pod sceną główną.

Miejsce:
Stadion Wrocław (całkowicie zadaszona i ogrzewana strefa)
Al. Śląska 1,
54-118 Wrocław

?Godziny otwarcia:
od 10:00 do 18:00 (sobota)
od 10:00 do 17:00 (niedziela)

Bilety wstępu:
https://www.ebilet.pl/biznes/wystawa/festiwal-roslin-owadozernych/?partner=festiwalroslin

Normalny: 25 PLN, Ulgowy: 19 PLN, Rodzinny 2+2: 69 PLN Rodzinny 2+3: 86 PLN – ceny w przedsprzedaży online

Normalny: 30 PLN, Ulgowy: 25 PLN, Rodzinny 2+2: 89 PLN, Rodzinny 2+3: 110 PLN – ceny w kasach biletowych

Bilety ulgowe przysługują: dzieciom, uczniom i studentom do 26 roku życia, emerytom, rencistom i niepełnosprawnym (osoby korzystające z ulgi muszą przedstawić niezbędne dokumenty takie jak legitymacje, orzeczenia itp.)

Dzieci do 3 roku życia – wstęp bezpłatny (opiekunowie muszą na wejściu przedstawić dokument potwierdzający datę urodzenia dziecka)

www.festiwalroslin.pl

Konkurs !!!

Mamy dla was kolejny konkurs tym razem do wygrania wejściówki na Festiwal Roślin Owadożernych – „Atak Gigantów” który odbędzie się na Stadionie Wrocław w dniach 23-24 marca.

Do wygrania jest pięć podwójnych zaproszeń.Co trzeba zrobić aby je dostać prześlij nam zdjęcie swojej ulubionej rośliny (liczy się kreatywność) na adres : kunicki.dtv24@gmail.com do dnia 20 marca. Zwycięzcy o wygranej zostaną poinformowani do dnia 21 marca. Zaproszenia będą do odbioru na miejscu w kasach biletowych. Funatorem nagrody jest Organizator GTP Harvey.

Konferencji Eksploatacja i rekultywacja składowisk odpadów

W dniach  5-7 marca w Szklarskiej Porębie  odbędzie się  
29. Konferencja „Eksploatacja i rekultywacja składowisk odpadów”.
29 Konferencja „Eksploatacja i rekultywacja składowisk odpadów” tradycyjnie będzie swoistym forum wymiany informacji dla naukowców, praktyków i urzędników zajmujących się problematyką składowania odpadów. Kolejna edycja, tego największego i najdłużej cyklicznie organizowanego spotkania merytorycznego dot. składowania odpadów w Polsce, odbędzie się w dniach   5-7 marca 2019 r.
w Szklarskiej Porębie.
Tematy tegorocznej konferencji wpisują się w aktualne problemy związane z eksploatacją składowisk odpadów, wynikające szczególnie ze zmian prawnych. To właśnie aspektom prawnym i ekonomicznym poświęcona jest cała pierwsza sesja tematyczna. Oprócz problemów bieżącej eksploatacji składowisk, coraz bardziej aktualne stają się problemy związane z ograniczeniem ilości biogazu na składowiskach, zamykaniem i rekultywacją oraz monitoringiem poeksploatacyjnym tych obiektów. Podczas tegorocznej konferencji zostanie także szeroko omówiony problem pożarów na składowiskach odpadów, z uwzględnieniem metod ich zapobiegania.
W tegorocznej edycji zastosowano nową formułę konferencji – 3 dnia konferencji, odbędą się warsztaty poruszające ważne problemy składowisk odpadów, głównie aspekty prawne, bezpieczeństwa oraz zarządzania sytuacją kryzysową. Będzie to okazja do rozwiązania najczęściej występujących problemów i uzyskania porad od ekspertów. Równolegle odbędą się także interaktywne warsztaty przy wykorzystaniu najnowocześniejszego sprzętu stosowanego do obrazowania zanieczyszczeń środowiska.
Nie zabraknie także ciekawych atrakcji! Zapraszamy do zapisów.
Serdecznie zapraszamy do rejestracji, której można dokonać pod adresem:
 
Cena standardowa 3 dniowej konferencji (z warsztatami) 1490 zł netto 
Zapisy trwają do 28 lutego!