Archiwum kategorii: Muzyka

Lato w Synagodze

Już 28 lipca zapraszamy na kolejny koncert w ramach
Lata w Synagodze Pod Białym Bocianem
Bente Kahan i Gerard Edery     
Celebrating Yiddish and Ladino

Pieśni jidysz z diaspory aszkenazyjskiej i pieśni ladino z diaspory sefardyjskiej w wykonaniu mistrzów swoich stylów.
28 lipca 2019
godz. 18.00
Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej
w Synagodze Pod Białym Bocianem
Bilety: 25/35 PLN
Dostępne na stronie ticketmaster.pl, w sklepach MediaMarkt oraz na godzinę przed koncertem w synagodze.

Muzyczne Pożegnanie Wakacji Opole 2019

30 sierpnia po raz pierwszy w historii opolskiego Amfiteatru – Stolicy Polskiej Piosenki, wystąpią największe gwiazdy muzyki disco polo:
-PIĘKNI I MŁODZI
-BOYS
-DEFIS
-TOP GIRLS
-EXTAZY
-AFTER PARTY
Bilety dostępne na: ebilet.pl, MediaMarkt oraz w kasie NCPP (kasa czynna od wtorku do niedzieli od 9:30-17:30)
https://sklep.ebilet.pl/138485688541642754

Do końca czerwca bilety w promocyjnej cenie od 49 zł

Dla bardziej wymagających fanów posiadamy bilety VIP w cenie 299 zł (bilety VIP dostępne tylko na eBilet.pl)
– miejsce na tarasie (sektor V2)
– darmowy catering
– open bar najlepszych alkoholi nisko i wysoko procentowych

Dzieci do 7 roku życia (z ważnym dokumentem tożsamości) pod opieką osoby dorosłej wstęp za darmo – osoba z dzieckiem zajmuje jedno miejsce.

Serdecznie zapraszamy.

Riedel 4 Riedel – uhonorowanie pamięci wykonawcy zespołu ,,Dżem”

Riedel 4 Riedel – Ruszyła sprzedaż biletów na trzy wyjątkowe wydarzenia muzyczne! 

Riedel 4 Riedel to trzy koncerty, które będą uhonorowaniem pamięci legendarnego Ryszarda Riedla, frontmana zespołu Dżem. Podczas muzycznych wydarzeń usłyszymy Sebastiana Riedla z zespołem Cree, którzy przy akompaniamencie rewelacyjnej Orkiestry Kameralnej Tomka Szymusia wykonają kultowe utwory Ryśka Riedla. Nowe, orkiestrowe aranżacje legendarnych utworów, takich jak Wehikuł czasu, List do M. czy Sen o Victorii od lat inspirują kolejne pokolenia artystów i fanów, a przecież to tylko ułamek jego dorobku.

Bilety na koncerty w ramach trasy Riedel 4 Riedel można nabyć za pośrednictwem  strony eventim.pl, a w przypadku łódzkiego koncertu również w kasie klubu Wytwórnia w Łodzi.

30 listopada, WROCŁAW, A2

Miejsca siedzące:

129 zł — Trybuny A

99 zł — Trybuny B

 7 grudnia, ŁÓDŹ, klub Wytwórnia

Miejsca siedzące:

129 zł — Balkon

109 zł — Trybuny A

99 zł — Trybuny B

 13 grudnia, KATOWICE, Międzynarodowe Centrum Kongresowe

Miejsca siedzące:

129 zł — Trybuny A

99 zł — Trybuny B

 

,,Chroma: Księga kolorów” już 27 lipca we wrocławskim Capitolu

Premiera „Chromy: Księgi kolorów” będzie miała miejsca 27 lipca 2019, podczas festiwalu Nowe Horyzonty na Scenie Restauracja w Teatrze Muzycznym Capitol, kolejne spektakle w dniach 28-30 lipca 2019. Bilety w cenie 25-30 zł są dostępne u organizatora Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty.

Eseje o kolorach, napisane przez wybitnego brytyjskiego reżysera, kultową postać lat 80. i 90., są niezwykłą pieśnią pochwalną na cześć życia, a zarazem spowiedzią, testamentem i pożegnaniem ze światem – Jarman pisał tę książkę, umierając na AIDS i tracąc wzrok.

Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu we współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Nowe Horyzonty przygotowuje światową prapremierę spektaklu „Chroma: Księga kolorów” według książki Dereka Jarmana. 

Wrocławską „Chromę” wyreżyserował Rafał Matusz, muzykę napisał Piotr Dziubek, multimedia przygotował Zachariasz Jędrzejczyk, ruch sceniczny – Małgorzata Fijałkowska. Autorem polskiego przekładu książki i współdramaturgiem spektaklu jest Paweł Świerczek. Reżyseria świateł – Jakub Frączek.

Na scenie zobaczymy Błażeja Wójcika z Capitolu i Przemysława Kozłowskiego z Wrocławskiego Teatru Współczesnego, w aktorskim dwugłosie odchodzącego artysty i jego alter ego, przewodnika po świecie ciemności, który pomaga mu przejść na drugi brzeg. Towarzyszyć im będą Katarzyna Płachta-Styrna na altówce i Emilia Danilecka na wiolonczeli.

 

,,Hultaj Festiwal” w Pałacu Gorzanów

Już 26 lipca w renesansowym Pałacu Gorzanów rusza Hultaj Festiwal. W programie m.in. Maciej Maleńczuk z muzyką do filmu „Mocny człowiek” z 1929 roku, a także BOKKA, Agressiva69, Księżyc, Studium Instrumentów Etnicznych i Edward Powell. Prócz koncertów odbędzie się przegląd krótkich metraży w ramach kina nocnego, a także liczne warsztaty i joga. Festiwal potrwa do 28 lipca. Bilety w sprzedaży. 

Aż 3 dziedzińce, 180 pokoi i 8 hektarów ogrodu – imponująca przestrzeń i renesansowo-barokowa tożsamość Pałacu Gorzanów nadają mu aury tajemniczości i magii. To tutaj odbędzie się druga już edycja festiwalu dedykowanego ambitnym hultajom, ludziom ciekawym świata, szukającym inspiracji i relaksu – dokładnie takim jak związany z Gorzanowem Karl Eduard von Holtei, aktor, poeta i wagabunda, od którego festiwal zaczerpnął swoją nazwę.

Maleńczuk z muzyką filmową, dźwięki etno i Morfogeneza

Na trzech scenach – Dziedzińcu, Nimfeum i Silent Stage – wystąpią artyści, których łączy jeden wspólny mianownik – nie dają się zaszufladkować. Obok projektów znanych i cenionych pojawią się te, które dopiero warto odkryć. – Nie chcieliśmy powoływać do życia kolejnego festiwalu muzycznego z przewidywalnym line-upem. Postanowiliśmy ściągnąć najbardziej nieokiełznanych, szczerych i prawdziwych hultajów artystycznych, którzy zapewnią wrażenia inne niż wszędzie– mówią zgodnie organizatorzy Hultaja. W Pałacu Gorzanów wystąpią zatem Maciej Maleńczuk z muzyką do filmu „Mocny człowiek” (reż. Henryk Szaro; Polska, 1929), zespół Księżyc ze swoim psychodelicznym minimalizmem oraz prekursorzy polskiej muzyki industrialnej Agressiva69. Wśród mniej znanych perełek programu znajdują się m.in. improwizujący zespół Szmaty, eklektyczne Studium Instrumentów Etnicznych grające psychofolk, tandem ŻAL z taneczną elektroniką oraz Horsy określany jako improwizująca maszyna dancingowa. Na szczególną uwagę zasługuje kolumbijski zespół HelloYak, łączący rock’n’roll, rockabilly i muzykę country. Niekwestionowaną ciekawostką jest też Edward Powell, performer, kompozytor i… lutnik poruszający się w stylistyce kultury hinduskiej i środkowowschodniej, z upodobaniem tworzący m.in. oryginalne instrumenty strunowe. Na scenach pałacu zagrają również: Camara, Sir Robin & the Longbowmen, Torteks, Vojto Monteur, Sitatronic, Minna Murra, Ślina, Kuba Duda,  artyści sceny Źródło i inni. Nie zabraknie wytrawnego trance’u od Morfogenezy.

 Kino nocne, plener rysunkowy, joga i biały śpiew

Poza programem muzycznym na uczestników festiwalu czekają wyśmienita lokalna kuchnia i produkty od kłodzkich rzemieślników. Entuzjastów kina ucieszy przegląd krótkich metraży. W ramach kina nocnego zobaczymy 7 filmów: „Heimat” Emi Buchwald, „Miruna” Piotra Sułkowskiego, „Rzeczy osobiste” Zuzanny Plisz, „Szeptunki” Nastazji Gonery, „Zabicie ciotki” i „Kiedy ranne wstają zorze” Mateusza Głowackiego oraz „Endemit Albert” Zuzanny Sławińskiej. Nie zabraknie atrakcji dodatkowych. Odbędą się warsztaty teatralne pod okiem aktorów teatru Ekstrawersja, plener rysunkowy z Andrzejem Kabatem, warsztat kolażu i nauka kręcenia pojkami, jak również zajęcia z białego śpiewu, joga i medytacja.

Pole namiotowe, dojazd, bilety

Od pierwszej edycji pole namiotowe przy Pałacu Gorzanów uchodzi za bajkowe – zlokalizowane jest w lesie, wśród pałacowych wzgórz. Z Wrocławia do Gorzanowa dojechać można bezpośrednio Kolejami Dolnośląskimi, a bilety w cenie 150 złotych kupić przez Biletin.pl oraz na miejscu przed wydarzeniem. Festiwal jest przyjazny ludziom i zwierzętom. 

 Pałac Gorzanów dla kultury i lokalnego rzemiosła 

Koncerty spod szyldu Hultaja odbywają się w niezwykłej lokalizacji – Pałac Gorzanów stanowi jeden z najcenniejszych kompleksów zamkowych w Polsce. Ponad sto komnat, unikatowe ścienne dekoracje, drewniane polichromie, a także teatr dworski i najstarszy świecki park barokowy z pawilonem w kształcie rotundy to tylko namiastka skarbu Dolnego Śląska. Założona przez Marka Haisiga Fundacja Pałac Gorzanów od 2012 roku dokonała już ogromu prac renowacyjnych. Sporo jest jeszcze do zrobienia, ale już dziś rezydencja służy lokalnej społeczności, promuje tamtejszych rzemieślników i przyciąga turystów, przypominając o historii właścicieli pałacu – rodu von Herberstein – i dziejach całego Hrabstwa Kłodzkiego. Hultaj Festiwal jest częścią „Muzycznego Lata w Pałacu Gorzanów” – cyklu wydarzeń, w ramach którego tego lata w Gorzanowie zagrają jeszcze Elektryczne Gitary.