Archiwum kategorii: Kultura

3. Majówka we Wrocławiu

Zapraszamy na koncerty w dniach 1-3 maja 2019.


Rozkład koncertów festiwalu 3-Majówka 2019 wygląda następująco:
1.05.19 start godz. 17.00 Pergola, ul Wystawowa 1, Wrocław
3-Majówka 2019 – Dzień I
SLADE, THERION, NAPALM DEATH, ORGANEK, NOCNY KOCHANEK, COMA.

2.05.19 start godz. 15.00 Pergola, ul Wystawowa 1, Wrocław
3-Majówka 2019 – Dzień II
ALESTORM, PIDŻAMA PORNO, MELA KOTELUK, KRZYSZTOF ZALEWSKI, THE DUMPLINGS, ALBO INACZEJ, IRA, TEN TYP MES, ROSALIE., DECAPITATED, CLOCK MACHINE, FLIRTINI, HUNTER.

3.05.19 start godz. 15.00 Pergola, ul Wystawowa 1, Wrocław
3-Majówka 2019 – Dzień III
TARJA TURUNEN, KULT, HAPPYSAD, ANIA DĄBROWSKA, ŁĄKI ŁAN, O.S.T.R., KASIA NOSOWSKA, ILLUSION, LUXTORPEDA, BITAMINA, MERY SPOLSKY, PABLOPAVO i LUDZIKI, GOORAL.

bilety jednodniowe: 79 zł – do 20.03.19
karnety 1-3.05: 155 zł – do 20.03.19
karnety 1-2.05: 120 zł – do 20.03.19
karnety 2-3.05: 120 zł – do 20.03.19

Jeszcze tylko dziś i jutro można kupić tańsze bilety na 3-Majówkę 2019 we Wrocławiu:)

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz online: https://www.3-majowka.pl/bilety/

Dołączajcie do wydarzenia, zapraszajcie znajomych:
https://www.facebook.com/events/935739743287503/

Dzień Św. Patryka w Chicago

Korespondencja własna – Greta Sobolewska USA

Ostatni weekend w Chicago minął pod zielonym znakiem koniczynki – Dnia Świętego Patryka (Saint Patrick’s Day). To irlandzkie święto religijne i kulturowe obchodzone jest dla uczczenia nadejścia chrześcijaństwa w Irlandii. Dnia 17 marca każdego roku Irlandczycy celebrują swoje dziedzictwo. W wielu miastach odbywają się parady i organizowane są liczne imprezy towarzyszące.

I tak Chicago w tym roku było znowu magicznie. Jak co roku Irlandczycy i mieszkańcy Chicago wyszli z domów świętować. Oprócz tradycyjnej irlandzkiej parady, bawiących się w klubach rzeszy ludzi, po raz 57 została zabarwiona rzeka Chicago na zielono. Jest to wydarzenie, które przyciąga tłumy i bez względu na pogodę jest to ulubiony element z całego świętowania.

Tysiące uśmiechniętych i bawiących się ludzi i piękny szmaragdowy kolor. Wszyscy uprzejmi wobec siebie i radośni. Barwniki są rozpylane przez ok.godzinę. Zieleń utrzymuje się około 5 godzin. Ten spektakl koloryzacji wart jest udziału każdego z nas, bez względu na rasę czy poglądy. Tegoroczne barwienie rzeki Chicago uwieczniłam na kilku zdjęciach.. Greta Sobolewska

Konkurs PPA

KONKURS!!!!!KONKURS!!!!KONKURS!!!!
Odliczamy już godziny do 40.PPA który startuje już w najbliższy piątek 22 marca i potrwa do 31 marca. Bilety jak co roku rozeszły się błyskawicznie choć w sprzedaży została jeszcze pewna ilość na dwa koncerty festiwalowe.Polecamy zakup wejściówek na Between Music: AquaSonic na 23 marca o godz.17.00 oraz na Co gryzie Gilberta Grape’a 25 marca o godz.19.00 na dużej scenie Teatru Capitol. Oczywiście będzie dostępna pewna pula wejściówek do klubu festiwalowego które będzie można nabywać w dniu koncertu przed wejściem do klubu. My dla naszych czytelników i fanów PPA mamy niesamowitą gratkę a mianowicie mamy dla was konkurs w którym do wygrania są dwa pojedyncze bilety na koncert w nurcie Off 23 marca o godz.22.00 na Kronika polska – opera lalkowa. Zaproszenia trafią do dwóch osób które wymienią co najmniej pięciu zwycięzców nagrody dziennikarzy Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Na odpowiedzi czekamy do 21 marca pod e-mailem : kunicki.dtv24@gmail.com , zwycięzcy powiadomieni zostaną o wygranej 22 marca.

Visual Concert we Wrocławiu

Wczorajszy koncert „Muzyki filmowej i Epickiej” w Hali Orbita we Wrocławiu został przyjęty z  gorącym aplauzem.

Blisko 50-osobowa orkiestra symfoniczna CoOperate Orchestra zagrała utwory z takich filmów jak: Gra o Tron, Gladiator, Piraci z Karaibów, James Bond, Władca Pierścieni, Star Wars oraz po raz pierwszy w Polsce utwory muzyki epickiej.

Po raz pierwszy także tłem do koncertu była filmowa projekcja najciekawszych miejsca świata. To wszystko mogliśmy usłyszeć oraz zobaczyć na Visual Concert.

Widzowie byli świadkami kinowej projekcji najpiękniejszych miejsc świata takich jak: Rio de Janeiro, Hong Kong, Hawaje, Islandia, Grecja oraz wielu innych.

Orkiestra bisowała wiele razy a publiczność na stojąco żegnała zespół po koncercie.

Zdjęcia Mariusz Kunicki