Archiwum kategorii: Historia

Riedel 4 Riedel – uhonorowanie pamięci wykonawcy zespołu ,,Dżem”

Riedel 4 Riedel – Ruszyła sprzedaż biletów na trzy wyjątkowe wydarzenia muzyczne! 

Riedel 4 Riedel to trzy koncerty, które będą uhonorowaniem pamięci legendarnego Ryszarda Riedla, frontmana zespołu Dżem. Podczas muzycznych wydarzeń usłyszymy Sebastiana Riedla z zespołem Cree, którzy przy akompaniamencie rewelacyjnej Orkiestry Kameralnej Tomka Szymusia wykonają kultowe utwory Ryśka Riedla. Nowe, orkiestrowe aranżacje legendarnych utworów, takich jak Wehikuł czasu, List do M. czy Sen o Victorii od lat inspirują kolejne pokolenia artystów i fanów, a przecież to tylko ułamek jego dorobku.

Bilety na koncerty w ramach trasy Riedel 4 Riedel można nabyć za pośrednictwem  strony eventim.pl, a w przypadku łódzkiego koncertu również w kasie klubu Wytwórnia w Łodzi.

30 listopada, WROCŁAW, A2

Miejsca siedzące:

129 zł — Trybuny A

99 zł — Trybuny B

 7 grudnia, ŁÓDŹ, klub Wytwórnia

Miejsca siedzące:

129 zł — Balkon

109 zł — Trybuny A

99 zł — Trybuny B

 13 grudnia, KATOWICE, Międzynarodowe Centrum Kongresowe

Miejsca siedzące:

129 zł — Trybuny A

99 zł — Trybuny B

 

Non Sola Scripta, zmiany w programie

Z przyczyn osobistych na wrocławskim festiwalu nie usłyszymy duetu gitarowego Agnieszki i Witolda Kozakowskich – nie ma jednak wapliwości, że koncert zastępującego ich Krzysztofa Pełecha słuchaczy nie zawiedzie. Pełech jest jednym z najaktywniejszych muzyków młodego pokolenia: uczestniczył w festiwalach i konkursach w całej Europie oraz w wielu krajach świata. Znany ze współpracy z wybitnymi kompozytorami i gitarzystami – m.in. Jorge Morelem (który zadedykował mu jedną ze swoich kompozycji), Tommym Emmanuelem i z zespołem Joscho Stephana. Jego debiutancki album „Dua Guitarinet” był nominowany do Fryderyka w 2000 roku; od tego czasu wydał jeszcze 15 płyt.

Krzysztof Pełech w utworze „Tango en Skaï” Rolanda Dyensa: LINK

W najbliższą niedzielę, 14 lipca, w Kościele Świętego Krzyża odbędzie się drugi koncert w ramach XXVI Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Johannesa Brahmsa Non Sola Scripta. Obok włoskiego organisty Olimpio Medoriego na Ostrowie Tumskim wystąpi Krzysztof Pełech – instrumentalista trzykrotnie wyróżniony w plebiscycie „Gitarowy Top” tytułem najlepszego polskiego gitarzysty klasycznego. Bilety w sprzedaży.

Olimpio Medori, który w niedzielę zasiądzie za organami Kościoła Świętego Krzyża, to włoski organista, pianista i klawesynista. Współpracował m.in. z Orchestra da Camera Fiorentina (Florencja), orkiestrą Szkoły Muzyki w Fiesole czy transgraniczną grupą Musica Ricercata. W swoim dorobku ma premierową na skalę światową rejestrację „Ricercar Tabulatura” XVII-wiecznego niemieckiego kompozytora Johanna Ulricha Steigledera dokonaną na monumentalnych organach w Kościele Zwiastowania Najświętszej Marii Panny we Florencji. Koncertuje na całym świecie, na stałe związany jest jednak z kościołem San Filippo Neri we Florencji, którego jest organistą tytularnym.

Repertuar najbliższego koncertu Non Sola Scripta będzie przeplatał utwory klasyczne ze współczesnymi: obok kompozycji Bacha (wstęp i fuga z kantaty „Ich hatte viel Bekümmernis”), Verdiego („Agnus Dei” z „Messa da Requiem”) czy patrona festiwalu Brahmsa (preludium chorałowe „Herzlich tut mich verlangen” op. 122 nr 10) pojawią się też melodie stworzone przez artystów współczesnych – m.in. latynoamerykańskie kompozycje Kubańczyka Leo Brouwera i Tunezyjczyka Rolanda Dyensa.

Drugi koncert XXVI Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Non Sola Scripta odbędzie się 14 lipca o godzinie 19:00 w Kościele Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim. Bilety (15-20 zł) nabyć można na stronie strefakultury.pl, w Barbarze (ul. Świdnicka 8B) oraz na miejscu koncertu przed jego startem. Wciąż można też kupić karnety, które umożliwiają uczestnictwo we wszystkich festiwalowych wydarzeniach – dostępne są w obniżonej cenie       130 zł.

26. Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej na Ostrowie Tumskim

Już w najbliższą niedzielę, 7 lipca, uroczystymi fanfarami rozpocznie się XXVI edycja Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Non Sola Scripta. Organizowana przez Strefę Kultury Wrocław impreza gościć będzie w Kościele Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim co niedzielę przez całe lato.

Non Sola Scripta to seria koncertów o wyjątkowej formule programowej: to jedyne wydarzenie organowe w kraju, którego założeniem jest łączenie organowej klasyki z muzyką improwizowaną, także w wykonaniu wirtuozów innych instrumentów i wokalistów.

Podczas niedzielnego koncertu otwarcia wystąpi dyrektor artystyczny festiwalu – Andrzej Chorosiński, wybitny organista, który występował w tak renomowanych miejscach jak Katedra Notre Dame w Paryżu, Aula im. Pawła VI w Watykanie czy Katedra Św. Patryka w Nowym Jorku.  Gościem specjalnym pierwszego koncertu, a jednocześnie członkiem komitetu honorowego festiwalu, będzie prof. dr hab. Adam Jezierski, rektor Uniwersytetu Wrocławskiego.

7 lipca o godzinie 19:00 w Kościele Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim. Bilety (15-50 zł) oraz karnety (150 zł) dostępne są na stronie strefakultury.pl, w kasie Imapartu (ul. Mazowiecka 17) oraz Barbarze (ul. Świdnicka 8B), a także na eventim.pl i w stacjonarnych punkach sprzedaży Empik i Media Markt. 

DO WYGRANIA bilety na koncert ,,LADY PANK”

Organizator trasy zespołu ,,Lady Pank” firmy Wagart zapewnia konkurs, w którym do wygrania będą dwa podwójne bilety na występ tej wspaniałej grupy. Koncert odbędzie się we Wrocławiu 17. listopada 2019 roku w Hali Stulecia o godzinie 18:30.

Co trzeba zrobić, by bilety trafiły w ręce fanów?

Po pierwsze należy zastanowić się, który utwór jest ulubionym i uzasadnić swój wybór, tym samym przekonując organizatorów, a odpowiedzi wysyłajcie na : kunicki.dtv24@gmail.com do 15. sierpnia 2019 roku.

Zwycięzcy zostaną poinformowani o wygranej następnego dnia, czyli 16. sierpnia.

Aby być na bieżąco z różnymi informacjami i konkursami polub profil DTV24 na fb oraz odwiedźcie stronę internetową. Będzie szansa na wygranie biletów do Opola i Katowic.

Tym, którym nie uda się wygrać biletów, zapraszamy na stronę:

https://www.ebilet.pl/muzyka/rock/lady-pank/?fbclid=IwAR19Y6wIWeS2_Fc16I2DCmwN3fpIcCbg2W2MSat7Y-UlQ4bzSCaCi_8g4uo

Premiera ,,Traviaty” już dziś !

Giuseppe Verdi – T R A V I A T A 

To superwidowisko juz od dziś do niedzieli będzie można oglądać na Placu Wolności z tyłu budynku Opery.  Dzieło mimo powstania 165 lat temu, nadal cieszyć się może dużym zainteresowaniem na całym świecie. Bohaterowie superwidowiska, jak powiedziała pani Grażyna Szapołowska, ,,kręcą się na karuzeli uczuć i namiętności”.

Prace nad produkcją i organizacją trwały pół roku, a zaangażowanych było aż 400 osób. Widownia zapewni miejsca dla 2200 osób.

Opera włoska w dziele Verdiego przedstawi nam trzy akty nasycone emocjami, przeżyciami, pięknem i tragizmem.

Bilety dostępne są w kasie Opery Wrocławskiej, ale również na ich stronie internetowej, jednak ilość jest ograniczona !

Stanowiskami realizatorów są : reżyseria Grażyna Szapołowska, dyrygent Simone Valeri, dramaturg Anna Kozłowska, scenografia i kostiumy Ewa Kochańska, reżyseria świateł Tomasz Filipiak, choreografia Karol Urbański, mapping i projekcje multimedialne Piotr Maruszak, kierownictwo chóry Anna Grabowska-Borys.

Zdjęcia z próby