Archiwum kategorii: Nieskategoryzowane

Polska Noc Kabaretowa

Polska Noc Kabaretowa 2019 pod hasłem przewodnim Humor Świata krąży po naszym kraju. Kolejnym miastem które znalazło się na trasie było Opole.

W piątek 10 maja na deskach amfiteatru pojawiła się czołówka polskich kabaretów.Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Skeczów Męczących, Igor Kwiatkowski, Kabaret Smile i Kabaret K2 to artyści którzy tego wieczoru zadbali by nikt z publiczności nie wyszedł zawiedziony.Prowadzenie tegorocznej edycji powierzono Kabaretowi Nowaki ,którzy przeprowadzili nas przez ten wieczór z wrodzoną sobie gracją okraszoną humorem.

Sporo było nowych skeczów, monologów specjalnie przygotowanych na potrzeby trasy. Organizatorem od samego początku jest Opolska firma Eskander ,która wykazała się dobrą organizacją i potwierdziła, że można zorganizować dobrą zabawę w miłej atmosferze.

Każdy kto chciałby uczestniczyć w PNK 2019 może zapoznać się z trasą na stronie http://polskanockabaretowa.pl/ Choć tegoroczna trasa zawita jeszcze do wielu miejsc znamy już szczegóły kolejnej trasy.

Polska Noc Kabaretowa 2020
Panie i Panowie! Przed Wami jedyne tego typu widowisko kabaretowe. Dziewiąta edycja Polskiej Nocy Kabaretowej to rozrywka, jakiej nie doświadczył jeszcze żaden człowiek! Po raz pierwszy w rolę prowadzących wcieli się duet rodem z Hollywood. Urok, czar, wyczucie i profesjonalizm to tylko kilka z ich licznych walorów. Kobieta o stu twarzach, milionie wcieleń i niezliczonym tłumie fanów. U jej boku mężczyzna czarujący, błyskotliwy i nieprzewidywalny. Adrianna Borek oraz Igor Kwiatkowski, bo o nich mowa, zabiorą Was w świat amerykańskich gal, największych światowych widowisk. Polska Noc Kabaretowa to kompilacja blasku Las Vegas, rozmachu Broadwayu i niezapomnianych doznań wprost z Los Angeles.
Bilety do kupienia na stronie https://polskanockabaretowa.pl/.

Zdjęcia i tekst Mariusz Kunicki

Finisz 3 Majówki


Trzeci Dzień 3-majówki rozpoczął się smutną wiadomością na profilu facebookowym imprezy ponieważ organizatorzy ogłosili że z powodu choroby na imprezie nie pojawi się Kazik Staszewski z grupą Kult. Wokalista w trakcie koncertu który grał dzień wcześniej i niestety tak nadwyrężył głoś że lekarze zakazali mu występu. Choć pogoda ostatniego dnia nas nie rozpieszczała w sercach i pod sceną i tak panowała gorąca atmosfera.

Koncerty na scenie ZOO pojawili się: BITAMINA,OSTR,ANIA DĄBROWSKA,NOSOWSKA czy zespół ŁĄKI ŁAN. Największe przeboje Ani Dąbrowskiej „Charlie” czy „Nigdy więcej nie tańcz ze mną”śpiewali wszyscy obecni na jej koncercie. Wokalistka przedstawiła też swoje chórzystki. Dwie z nich tworzą zespół „Siostry Melosik”(zdobyły one nagrodę publiczności w 2018 na KFPP w Opolu) i podczas koncertu Ani można było usłyszeć ich piosenkę „Równocześnie” z przygotowywanego przez nie albumu.Kolejne gwiazdy które pojawiły się na scenie Pergola to: LUXTORPEDA, ILLUSION, HAPPYSAD, TARJA TURUNEN która już po raz kolejny występowała we Wrocławiu.

Wśród publiczności byli nawet Finowie (przypomnijmy, że była wokalistka zespołu Nightwish pochodzi właśnie z Finlandii).Tarja pozostawiła ludzi z bardzo pozytywną energią.Była to ostania gwiazda która wystąpiła w ramach 3-majówki.Choć imprezę podobnie jak dzień wcześniej zakończyło Kino Nocne, Silent Disco i występy na scenie nocnej:MERY SPOLSKY, PABLOPAVO czy GOORALA. Podsumowując 3 -majówka to największy festiwal w mieście od kilu lat który gromadzi fanów dobrej muzyki zarówno z kraju jak i ze świata. Organizatorzy co roku dbają oto aby zaskoczyć doborem artystów ale również stawiają na sprawdzone zespoły.Warto śledzić stronę zarówno gitarowego rekordu jak i https://www.3-majowka.pl/ bo tu zawsze pojawiają się wszystkie szczegóły  imprezy.

Tekst i zdjęcia Mariusz Kunicki

Opolska Noc Kabaretowa

Opolska Noc Kabaretowa to wyjątkowe widowisko w wyjątkowym miejscu – OPOLSKIM AMFITEATRZE. To szczególne wydarzenie, oprócz warstwy uśmiechu będzie również poruszało ważne tematy dotyczące bieżącej sytuacji w naszym kraju, pracy i domu. Twórcy nawiążą do legendarnego programu „S tyłu sklepu” Kabaretu Tey. Nasza scena będzie miejscem do spotkania i życiowych rozmów, akcja widowiska będzie dotykała zarówno warstwy społecznej, gospodarczej, jak i politycznej.

Opolska Noc Kabaretowa to widowisko zasługujące na wyjątkową oprawę. Zadbamy, o jakość, rozmach, piękną scenografię i rozrywkę na najwyższym poziomie. W Opolu ponownie spotka się elegancja, klasa i najlepszy polski humor. Proponujemy dynamiczny, lekki, otwierający letni sezon program kabaretowy.

Autorem scenariusza Opolskiej Nocy Kabaretowej jest Robert Górski, gospodarzami Kabaret Moralnego Niepokoju, a tematem przewodnim będzie słynny obecnie PRZEKOP czyli od morza do Żoliborza. Po wielkim sukcesie budowy Dworca Centralnego inżynier Karwowski, w towarzystwie gwiazd polskiego kabaretu, rusza nad Zalew Wiślany, żeby nadzorować kolejny ważny dla kraju projekt. W Opolskiej Nocy Kabaretowej udział wezmą: Grupa MoCarta, Kabaret Nowaki, Kabaret Jurki, Kabaret Czesuaf, Kabaret na Koniec Świata, Igor Kwiatkowski, Marcin Daniec, Artur Andrus, Zbigniew Zamachowski, oprawa muzyczna The Jobers.

Przebojowe Opole

Już po raz drugi Opole rozpocznie wakacje w rytmie największych polskich i zagranicznych hitów. Koncert Przebojowe Opole po zeszłorocznym sukcesie wraca na deski Opolskiego Amfiteatru w świeżej i lekkiej formule. Zapraszamy na wieczór w towarzystwie prawdziwych gwiazd królujących na listach przebojów, wśród których pojawią się najwięksi artyści rodzimej i zagranicznej sceny.

Koncert poprowadzi Barbara Kurdej-Szatan oraz Maciej Rock, a za humorystyczną oprawę wieczoru odpowiadać będzie Kabaret Nowaki.