Archiwum kategorii: Społeczność

Zintegrowany System Kwalifikacji

Konferencja na temat Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.
Zintegrowany System Kwalifikacji gromadzi, opisuje i porządkuje informacje na temat kwalifikacji, które możemy uzyskać w dowolny sposób.

Każda kwalifikacja (np. tworzenie witryn internetowych, pilotowanie imprez turystycznych, programowanie i obsługiwanie procesu druku 3D czy montowanie stolarki budowlanej), czyli zespół wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych, jest dokładnie opisana – wskazane jest, co należy wiedzieć i umieć oraz jaki zasób kompetencji społecznych posiadać, żeby uzyskać formalne jej potwierdzenie i otrzymać certyfikat. Do każdej kwalifikacji przyporządkowany jest także poziom Polskiej Ramy Kwalifikacji, dzięki czemu można porównać je z kwalifikacjami nadawanymi w innych krajach. Kwalifikacje uzyskiwane w Polsce mają szansę stać się rozpoznawalne w Europie, dzięki czemu łatwiej będzie znaleźć pracę za granicą lub udowodnić kompetencje swojej kadry przed zagranicznym kontrahentem.


Korzyści, jakie niesie za sobą Zintegrowany System Kwalifikacji dla potencjalnego pracownika, mogą być rozpatrywane na różnych płaszczyznach: zawodowej, społecznej oraz psychologicznej. Po pierwsze, po formalnym potwierdzeniu swoich umiejętności, stajemy się bardziej pożądanym pracownikiem. Certyfikat możemy traktować jako atut podczas rekrutacji, ponieważ pracodawca może być pewien naszych kompetencji.


Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na stronie:
https://www.kwalifikacje.edu.pl/

Sounds Like Women koncert w Londynie

Przygotowania do live show organizowanego przez Sounds Like Women (www.soundslikewomen.com) trwają. Jesteśmy z Luiza i Ania w The Rocket Acton – stylowym , z niesamowita atmosfera, miejscu w którym już 18 maja wystąpią Ewelina Flinta, Emae, Nadia Sheikh, Maggie oraz Luiza Staniec. Projekt Luizy Staniec, do którego włączyło się tyle wokalistek i osób z całego świata, uświadamia skale problemów z którymi borykają się współczesne kobiety (przemoc domowa, rasizm, nierówność płciowa) , a wyjątkowość tego projektu polega na tym, ze przekaz muzyczny CZYNI CUDA. Są jeszcze bilety na to muzyczne wydarzenie (wejście jest za darmo, ale trzeba się zarejestrować na stronie https://www.eventbrite.co.uk/e/we-sound-like-women-tickets-…

Violetta Słodzińska – DTV24 Londyn

Dolnośląscy dziennikarze w PE w Strasburgu

W dniach 15-18.04.2019r. dziennikarze różnych mediów Dolnego Ślaska mieli okazję na zaproszenie biura PE  przebywać w Parlamencie Europejskim w Strasburgu.

Okazja była niezwykła, gdyż była to ostatnia sesja plenarna obecnie urzędującego parlamentu przed wyborami, które odbędą się w  Polsce w  dniu 26 maja 2019r. Dla każdego obywatela Unii Europejskiej jest to ważne głosowanie , podczas niego zostaną wybrani polscy przedstawiciele w Parlamencie Europejskim.  Europosłowie podczas pięcioletniej kadencji będą mieli wpływ na uchwalenie prawa obowiązującego w Unii Europejskiej.

O obowiązkach europosła rozmawialiśmy z polskimi posłami.

15 kwietnia spotkaliśmy się z Michałem Marusikiem posłem Kongresu Nowej Prawicy do Parlamentu Europejskiego z grupy Europa Narodów i Wolności  oraz dolnośląskimi parlamentarzystami Bogdanem Zdrojewskim i Lidią Geringer de Oedenberg.

17 kwietnia po posiedzeniu plenarnym mieliśmy przyjemność spotkania z ambasadorem Januszem Stańczykiem ze Stałego Przedstawicielstwa RP przy Radzie Urlopy.

Mieliśmy także okazję porozmawiać z prof. Zdzisławem Krasnodębskim wiceprzewodniczącym PE, europosłem PiS.

Z pobytu w Strasburgu powstaje film, który wkrótce zostanie opublikowany na stronie DTV24.

Sam budynek PE w Strasburgu jest ogromny i dzięki opiece polskich przedstawicieli udało nam się wypełnić zakładany, napięty program. Szczególne słowa podziękowania należą się Piotrowi Wolskiemu attache prasowemu PE w Warszawie i Łukaszowi  Kemparze – szefowi  Biura PE we Wrocławiu.

Sam Strasburg jest pięknym miastem ok 300 tysięcznym. W zabytkowym centrum nad rzeką Ill stoi XII wieczna katedra Notre Dame. Ciekawe , stare, zabytkowe kamienice, miłe kawiarenki i zielone parki tworzą wspaniały klimat spokojnego, francuskiego miasteczka.

Tekst i zdjecia Maria Nawrot